Tłumiki końcowe GS 450h

Re: Tłumiki końcowe GS 450h

Postprzez kliMati » 7 gru 2017, o 09:59

najszybsza odpowiedź to nie jest, ale brzmienie zmienisz na 100%, czy na sportowe tego nie wiem, bo dziurawe brzmią trochę basowo, choć ze sportem nie mają wiele wspólnego. Odnośnie spalania to "uwolnienie" wydechu może zwiększyć moc, ale wzrostu spalania nie powinno powodować, to nie dwusuw.
kliMati
Lex user

Model Lexusa: LS400

Postprzez Phil » 7 gru 2017, o 10:34

Jest to jednak lipa żeby w takim aucie zżerało tłumiki tak szybko.. Ja na razie załatałem, jak się posypie pewnie kupię te polskie zamienniki, szkoda kasy na oryginały.
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez Thorgal1 » 19 gru 2017, o 12:25

też już jestem po łataniu - oba - nieco ponad 170tyś km
trzeba będzie niedługo coś pomyśleć
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Thorgal1
Moderator

Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09

Postprzez MateoM » 20 gru 2017, o 18:38

U mnie decyzja była prosta, pacjent nie nadawał się już do leczenia i trzeba było operować :)

Tłumiki były naprawiane już wielokrotnie, gdzie się nie dotknęło to coś odpadało. Nie wiem o co chodzi, ale zakład naprawy tłumików, w którym gościłem już kolejny raz stwierdził że takie rzeczy nie powinny się dziać w 11 letnim samochodzie.

Końcowe tłumiki kupione w Peśla, łącznie wyszło 490 zł za oba z przesyłką - myślę że cena bardzo uczciwa. Jak coś to zamawiajcie bezpośrednio za pobraniem, a nie przez Allegro bo tak to jeszcze muszą sobie liczyć za prowizję. Cała reszta została wyspawana od nowa, ale nie z nierdzewki - więcej niż 5 lat auto ze mną nie będzie, a różnica była 500 zł do 2000 zł za środkowe tłumiki z kwasówki. Myślę, że te zrobione przez zakład i tak wytrzymają więcej niż oryginały...

Kilka zdjęć w załączniku, stare wydechy były tak skorodowane, że wystarczyło puknąć młotkiem, a całość się posypała do środka, tragedia. Teraz jest cichutko, nic nie słychać wydechu - tylko silnik, na zewnątrz stojąc za autem też jest bardzo cicho.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to Peśla, jeszcze w paczce

Obrazek

Środkowe tłumiki trzeba było robić na wymiar, bo zamienników nie ma - Peśla też nie ma. Aha i całość wyszła chyba 1/5 czy 1/8 ceny za oryginalne części. Foty już na aucie zrobię później jak będzie jasno i ładna pogoda :)
MateoM
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez wojtekS » 23 gru 2017, o 20:49

Zobaczcie co za niecałe $90 Chińczyki wymodziły: https://item.taobao.com/item.htm?spm=a2 ... 2026662235

Jak narazie chyba tylko na ich rynek wewnętrzny. Jest nawet napis TOYOTA. Choć kto wie, może to właśnie im zleca toyota produkcję.

A tu ciekawostka number two: https://item.taobao.com/item.htm?spm=a2 ... 6685829292

Jakby ktoś miał jakieś koneksje wśród importerów rzeczy z Chin, którzy całe kontenery ciągną to kto wie czy nie warto się zainteresować.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez gliszek » 20 kwi 2018, o 11:29

Odgrzeje temat
Kupiłem te z allegro i miałem chyba dużego pecha. Tłumiki to zwykłe standardowe wydechy niby przystosowane do Lexusa. W moim wypadku nie pasowały i gość dopasowywał mi je kilka godzin. Praktycznie zrobił tam wszystko od nowa. To samo można zrobić kupując zwykłe wydechy i końcówki. Wyjdzie jeszcze taniej
gliszek
Nowy lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez kliMati » 19 lip 2018, o 14:55

gliszek napisał(a):Odgrzeje temat
Kupiłem te z allegro i miałem chyba dużego pecha. Tłumiki to zwykłe standardowe wydechy niby przystosowane do Lexusa. W moim wypadku nie pasowały i gość dopasowywał mi je kilka godzin. Praktycznie zrobił tam wszystko od nowa. To samo można zrobić kupując zwykłe wydechy i końcówki. Wyjdzie jeszcze taniej

Piszesz o Peśli?

Ja zdecydowałem się na Peślę i jest cicho. Dopasowanie niestety nie było idealne, jeden z tłumików ma mocowania przyspawane zbyt nisko i przez do końcówka rury wydechowej dobija do zderzaka. Oryginalne pewnie nie mają tego problemu, są poza tym sprzedawane jako jedna część wraz z rurami i trójnikiem, ale cena 4,5x wyższa
kliMati
Lex user

Model Lexusa: LS400

Poprzednia strona

Powrót do GS mk3 2005-2012