Czujniki ciśnienia w oponach

lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: lexus 430 v8 »

Małe pytanie. Czy da się jakoś sprawdzać stan ciśnienia w oponach na kokpicie lexie gs mk3 czy gdy jest mało powietrza jak to informuję jak działa?
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Pe_pe »

Sprawdzić sie nie da. W przypadku zmian pojawia sie kontrolka pomarańczowa na desce oraz komunikat na komputerze (low tire). Nie pamietam, czy wskazuje konkretne koło. Dopiero w ls-ie sa wyświetlane komunikaty co do konkretnej wartości ciśnienia w poszczególnych kołach (także zapas).
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: lexus 430 v8 »

Dziekowka;)
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: panPrzemek »

Chłopaki u mnie pewnego ranka wywaliło komunikat o małym ciśnieniu, koła dopompowywałem trzy razy dla pewności jednak nadal komunikat jest, checka nie ma więc chyba czujnik ok, po dopompowaniu kół komunikat sam powinien zniknąć, tak było zawsze, nie wiem może jakoś się go kasuje?
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: panPrzemek »

?
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: panPrzemek »

No więc jeśli jest to wina baterii to wymiana jej jest skomplikowana i kosztowna? To jest normalna bateria?
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: _chris_ »

Czemu tak dużo osób nie ma książki? Najpierw spróbuj zrobić kalibracje jeśli jeszcze nie zrobiłeś :) Ta zasada obowiązuje dla roczników <2010
kalibracja.png
kalibracja.png (161.93 KiB) Przejrzano 5851 razy
Załączniki
kalibracja1.png
kalibracja1.png (253.6 KiB) Przejrzano 5851 razy
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: panPrzemek »

_chris_ pisze:Czemu tak dużo osób nie ma książki? Najpierw spróbuj zrobić kalibracje jeśli jeszcze nie zrobiłeś :) Ta zasada obowiązuje dla roczników <2010
kalibracja.png
Stan "IG-ON" to rozumiem że na zapłonie? Zrobiłem tak jednak nic to nie dało
Wcisnalem dwa razy start bez hamulca czyli zapłon, wszystkie kontrolki świecą, przytrzymalem guzik pod kierownicą wyświetli się napis, napis znikł puściłem guzik, poczekalem około trzech minut wyłączyłem zapłon, z tym że jest tak jak było
Marsar
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2018, o 11:17
Model Lexusa: Gs300 mk3
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Marsar »

Witam.Mam podobny problem w gs300 z 2005 roku. Poprzedni właściciel wymontowal czujniki i zamontowal w kole dojazdowym. Wszystko bylo ok lecz gdy zlapalem kapcia i nie bylem swiadom ze one sa w srodku po przejechaniu paru km zaczelo cos latac w kole i okazalo sie ze to czujniki.po sprawdzeniu czujnikow za pomoca TPMS okazalo sie ze wszystkie sa uszkodzone.
Pytanie czy jest mozliwosc zeby calkiem wyłączyć te czujniki czy trzeba zamawuac nowe?jaki moze byc koszt ewentuaknych czujnikow?w zakladzie wulkanizacyjnym proponowali mi za 250zl/szt plus 50zl za kalibracje dodam że za zamienniki.
Proszę o pomoc.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
BOD
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 8 paź 2016, o 22:52
Model Lexusa: GS 300 Prestige '05
Skąd:: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: BOD »

Czy ktoś jest w miarę na bieżąco w temacie?

Dzisiaj byłem w warsztacie, po podpięciu pod komputer dwa czujniki ciśnienia w oponach są uszkodzone.

Ktoś zna zamiennik godny polecenia, nie ukrywam, że byłbym bardzo wdzięczny za numer części?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości