spalanie w GS mk3

ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: ledziu »

lexus 430 v8 pisze:
Dawid0ss pisze:
lexus 430 v8 pisze:Gs 430 trasa 140km/h - 150 okolice 9 litrów.
Nie rób jaj :-) Czyżby niemieckie paliwo aż tak różniło się od naszego ?
Nie dla jaj sobie to napisałem, a po zatym bez względu czy to niemieckie czy polskie paliwo tyle mi pokazuje.
Co do niemeckiego paliwa to :biggrin2: Warszawa - Berlin w 3os. (jedna lekka :biggrin2: ) spalanie 9,5l momentami szybsza jazda, miasto 11,5-12,5 w zależności od cierpliwości, korki 13,5-14l ... oczywiście gs mk2 3uz. koła 17ki ale klocowate.
mtom2801
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 00:58
Model Lexusa: GS 430 mk3
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: mtom2801 »

Witam
Na wstepie przepraszam ze pisze bez polskich liter. Podlaczam sie pod ten temat, aby nie zakladac nowego. Mam takie pytanie, auto GS430 MK3, mam od miesiaca wiec jeszcze pewnych rzeczy nie rozumiem. Auto bez gazu, jezdzielm ostanio jedynie po miesicie. Mialem w baku rezerwe, na stacje podjechalem gdy komp pokazywal przewidywany zasieg na tym baku 13km. Wg wszelkich informacji bak ma 71 litrow. Gdy zatankowalem do pelna okazlao sie ze zmiescilo sie jedynie 57 litrow. Czy on ma tak dlugi zapas rezerwy w momencie kiedy przewidywany zasieg bedzie pokazywal 0 km, jeszce na okolo 100 km ? Troche nie rozumiem skad az taka roznica. Dzieki
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: wuju »

Przy minimalnej ilości paliwa na dołkach czy zakrętach łapał by ci powietrza.
Na dnie baku znajdują się też osady.
To takie zabezpieczenie przed januszami jeżdżącymi do 0km.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: muzz »

Tak maja. Zazwyczaj rezerwa zapala się jak w baku zostaje jakieś 10-15l.
W GS mk2 i IS mk1 tez tak jest.
mtom2801
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2012, o 00:58
Model Lexusa: GS 430 mk3
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: mtom2801 »

Witam. Moje auto Gs430 mk3, benzyna. Chcialem zapytac o spalanie użytkowników którzy jeżdżę w podobnych warunkach jak ja. Jak jeżdżę tylko po mieście-Wrocław, najczęściej centrum miasta więc dużo świateł, jeżdżę raczej spokojnie nie mam ciężkiej nogi, teraz już bez klimy , średnie spalanie mierząc realnie przy dystrybutorze wychodzi mi 16,5l. Trasa Wrocław-Warszawa S8,A2 prędkości najczęściej między 160-180 koło 12l. Generalnie liczę się z dużym spalaniem w końcu to V8. Pytam, bo czytałem dużo opini że on pali 13-14 w mieście więc nie wiem czy to z moim egzemplarzem jest coś nie w porządku, czy też ci ktorzy mają takie spalanie jeżdżę w innych warunkach.dzieki
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: cooper69 »

13-14 w dużym mieście V8?
Chyba czytałeś tylko co Twoja podświadomość chciała przeczytać ;P

Mi Saab czterocylindrowy 9-5 2.3T 220KM automat to 16 litrów i więcej po Trójmieście spalał. I nie jest to dla auta o tej masie i mocy coś dziwnego.
Powinieneś go "w maskę całować", że Ci tak mało pali we Wrocku!
Znam to miasto z jeżdżenia po nim kilkunastokrotnie i jest bardziej zakorkowane niż Trójmiasto.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: ledziu »

cooper69 pisze:13-14 w dużym mieście V8?
Chyba czytałeś tylko co Twoja podświadomość chciała przeczytać ;P

Mi Saab czterocylindrowy 9-5 2.3T 220KM automat to 16 litrów i więcej po Trójmieście spalał. I nie jest to dla auta o tej masie i mocy coś dziwnego.
Powinieneś go "w maskę całować", że Ci tak mało pali we Wrocku!
Znam to miasto z jeżdżenia po nim kilkunastokrotnie i jest bardziej zakorkowane niż Trójmiasto.
Mi palił nawet mniej...poprzedniemu właścicielowi palił jeszcze mniej a obecnemu już pod 14l :biggrin2:
Jak coś to Wał Miedzeszyński robie w 20min około 2km a potem 30km.wokół centr.Wawy w 1g. No ale pewnie napiszesz że Warszawa nie jest zakorkowana :laugh1:
I żeby nie było nowy właściciel ma srt jak się domyślasz V8 :ok: które tankuje pod korek więc porównamie ma i to konkretne.

Więc napisz że jest w stanie spalić 25l ale w warunkach które nie dotyczą 99% użytkowników.
No i dochodzą głupkowate zachowania za kierą...a potem zdziwko.
cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: cooper69 »

Spalanie miejskie według autodata to 16.3l na 100 km
A tego typu pomiary są wykonywane w powtarzalnych fabrycznie warunkach i zawsze są bardzo optymistyczne.
Organizacje konsumenckie od zawsze walczą żeby tego typu dane były realne bo się później okazuje, że pomiędzy tym co w instrukcji auta, a rzeczywistym zużyciem są spore (in plus) różnice.

Także (traktując temat z przymróżeniem oka) Ledziu widzę niszę na rynku testerów aut dla Ciebie ;)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: ledziu »

cooper69 pisze:A tego typu pomiary są wykonywane w powtarzalnych fabrycznie warunkach i zawsze są bardzo optymistyczne.
Tak masz racje bardzo są optymistyczne i powtarzalne... rano stoję w korkach do Wawy potem Wawa centrum szczególnie przed świetami a potem optymistyczny podjazd na cpn i z uśmiechem na twarzy tankuje auto do pełna... :biggrin2:
Bardzo optymistyczne... ale prawdziwe :ok:
cooper69 pisze:Organizacje konsumenckie od zawsze walczą żeby tego typu dane były realne bo się później okazuje, że pomiędzy tym co w instrukcji auta, a rzeczywistym zużyciem są spore (in plus) różnice.
Ale o czym Ty piszesz??? Jeżdżę tylko po mieście, do tego testuje auto chociażby jego przyśpieszenia mierzone RL a Ty mi piszesz o jakiś organizacjach konsumenckich... :down:
Wiem potem z chłopakami jedziemy zjeść coś więc ociera się o organizacje konsumencką :biggrin2:
cooper69 pisze:Także (traktując temat z przymróżeniem oka) Ledziu widzę niszę na rynku testerów aut dla Ciebie
Tak wiem ... dlatego śmieje się z opowieści V8kowych w Lexach pt "ju noł bejbi jestem maczo" :ok:
Bo potem okazju się że komuś lexus spalił więcej niż mój pickup na lpg z załączonym awd i przyczepą 0,5t ... no ale norma :biggrin2:

I jeszcze jedno jak szukasz bliższych info to raczej korzystaj z tej stronki więcej konkretów...

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: spalanie w GS mk3

Post autor: kliMati »

stronka fajna, ale wychodzi mi po wrzuceniu 450h, że hybryda 450h średnio więcej pali od 450h "benzin" :laugh1: Ciekawe, że z kilkudziesięciu 450h tylko 5 jest hybrydowych :laugh1: Co do samego spalania z doświadczenia, to jaki styl jazdy, takie spalanie, choć "7" z przodu jak "12" widziałem tylko po razie i tylko przez "niecały zbiornik". Wynik 9,.. w mieście może jest możliwy, ale 10-11 bardziej realny, trasa poza miastem przy spokojnej jeździe 8-9, a mniej spokojnej 9-10, autostrada hmmm nie wiem jak nie korzystać tam z mocy, więc wynik z "12" właśnie tam widziałem, ale myślę, że 10 też się da zrobić, choć nigdy nie zrobiłem :blush: Ogólnie moje wyniki mieszczą się między 10,7-11,7 (miasto-autostrada 50/50), a jak się staram to i 9,6 mam, ale strasznie się wtedy męczę :spi:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość