GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

Wiem, sam to kiedyś próbowałem rozkminić. Ale na forach w usa pisali, że problem był głównie w zimie, a zarazem jakimś tymczasowym rozwiazaniem jest 10-30.

Nie podejmuję się wytłumaczenia tego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
d2943
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2015, o 21:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: d2943 »

będę obserwował,... i radził jak "zonk" wróci, na dziś dźwięk trwa już tylko ułamek sekundy i tylko po nocy. Serio jest o niebo lepiej... też tego nie kumam. Ale cieszę się: choćby do zimy :)
pozdr
rho
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2015, o 16:05
Model Lexusa: GS450H MkIII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: rho »

d2943 pisze:
micrus pisze:Zrobiło się ciepło i problem się uspokoił. To jest mocno zależne od temperatur.

Ten cud miód ori olej toyoty to oczywiście jedna z popularnych marek, z którą akurat toyota ma umowę. Zresztą różnice między takimi samymi olejami (5w-30) różnych producentów są symboliczne, drobne ułamki procentów. Bez wpływu na bębny.

Tak więc bez obaw - kilka dni po 10 stopni temperatury i problem wróci. Czyli jakoś tak we wrześniu - październiku. Wady fabrycznej zmianą producenta oleju nie wyeliminujesz.
tak myśle o tym co piszesz.. i jedno mi się nie za bardzo zgadza..

pisałeś że pomoże wymiana na olej 10w40, czyli gęstszy olej.. a jak jest zimno to każdy olej gęstnieje...
sądzę że olej 5w w zimie jest nadal rzadszy niż 10w.
Tak więc idąc tym tropem im goręcej tym oleje są rzadsze.... i problem o którym tu piszemy powinien się nasilać a np w zimie maleć...

ale nie jestem machaniorem.... obyś nie miał racji :biggrin2:
Mysle ze trzeba zwrocic uwage na to co oprocz gestosci oleju doprowadza do tego wyciekania - mikroszczeliny w bebnach. Wiadomo ze material ma jakas swoja rozszerzalnosc cieplna, bardzo mala ale ma. Po zimnej nocy w zimie, szczeliny moga powiekszac sie przez kurczenie materialu, a w lecie zmniejszac sie kiedy elementy maja swoje optymalne wymiary lub rozszerzaja sie bo jest cieplo. Wyjasnialoby to logicznie czemu problem wystepuje glownie w zimie, a gesty olej pomaga.


Z linkow i filmikow wnioskuje ze w usa byla na te bebny jakas akcja serwisowa. Nic nie slyszalem ze bylo u nas bylo cos poza akcja na uszczelke przewodow paliwowych, sprezyny zaworow i cos w hakach holowniczych. A tak w ogole to ciekawe ale w ksiazkach serwisowych dla canady czy usa zalecaja wymiane oleju co pol roku lub 5 000 mil (8 000 km).
Awatar użytkownika
tomas73
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 23:49
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: CORK
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: tomas73 »

U mnie dzisiaj rano zarzegotalo silnik zgasl i juz nie odpalilem jutro holuje do warsztatu podpinaja pod kompa i bede wiedzial czy wymiana silnika czy da sie uratowac moze jeszcze ten rozrzad :ireful3:
Awatar użytkownika
d2943
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2015, o 21:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: d2943 »

d2943 pisze:
micrus pisze:Czyli miałem rację. Koszyli vvti i bebny vvti to jest to samo. Ale tanio Ci za wymianę powiedzieli :)

Tak jak pisałem można problem rozwiązać inaczej i bez porównania taniej.
pozdr
Awatar użytkownika
d2943
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2015, o 21:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: d2943 »

.
pozdr
Awatar użytkownika
tomas73
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 23:49
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: CORK
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: tomas73 »

Diagnoza prawy vanos "kosz" do wymiany ,lewy juz byl kiedys robiony razem z łancuchem :dance3:
Załączniki
DSC_0032.JPG
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: JanB »

Współczuję wydatku. Czy może kolega napisać jaki przebieg ma auto i, jeśli wiesz, jakim olejem silnik był zalewany i co ile km (mil) zmiana? Ciekawi mnie dlaczego ten lewy bęben (od kierowcy) ma taki nalot - lak? Czy ten szlam schodzi lekko jak się dotknie, czy też raczej jest twardy?
PS. Z tego co ja widziałem, to na reklamowanym oleju na C. tak wygląda silnik po kilkudziesięciu tys km.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
tomas73
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 23:49
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: CORK
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: tomas73 »

Patrząc na zdjecie "ten lewy czysty" byl wymieniany ten z nalotem po prawej jest do wymiany :biggrin2: ...... szukam zamiennika ale ciezko chyba tylko zostaje ASO ,jak ktos ma namiary na taki vanos do 2006r info mile widziane :ok: ,od 08r nie ma problemu http://www.ebay.com/itm/231635684187?it ... 23&vxp=mtr

juz po :dance3:
dla zainteresowanych silnik jest bezkolizyjny, wałki byly przestawione o 90* i nic sie nie stało....czyli mozna jezdzic na "klekoczącym vanosie" az sie rozsypie :biggrin2:
Załączniki
DSC_0040.JPG
imadl4
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 lut 2016, o 12:32
Model Lexusa: GS450h 2008
Skąd:: UK, Berkshire
Lokalizacja: Elblag, Elk
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: imadl4 »

Witam,
Przeczytalem wszystkie posty i chcialbym, zeby ktos posluchal i sie wypowiedzial jak jest z moim prosze :)


Ktos pisal, ze jak sie wlacza ogrzewanie tylnej szyby/lusterka to radio zaczyna szumiec- ja to mam :)

Lece teraz do PL ale po powrocie pojade do dealera i mi to wszystko wyprosuja, tyllko prosze o ocene filmu.

Z gory dziekuje.
Sapientia huius mundi, stultitia est apud Deum

http://idealcornice.co.uk/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majk3l i 0 gości