Błąd P420

cooper69
Lex user
Posty: 230
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: cooper69 »

muzz pisze:to jest kłopot z ustawieniem ECU silnika, który przy delikatnej nawet odchyłce od normy wywala błąd.
ot tak Toyota to sobie wymyśliła w oprogramowaniu komputera i tyle...
u nas w domu w GS300 tak było, w GS430 też wywalał błędy a spaliny mieszczą się w normach i to z dużym zapasem...
jest kilka sposobów na naprawę: wymiana katów, montaż elektronicznego emulatora, montaż tulejek dystansujących sondy...podane w kolejności od najdroższego do najtańszego...
dopóki skład spalin na SKP jest poprawny nie widzę sensu montowania niczego innego niż tulejek dystansujących...tym bardziej, że sondy za katalizatorami nie robią niczego innego niż sprawdzanie działania katalizatora właśnie...
AMEN
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

Jadę do załatania tej dziury za sondą i mam już kupione dwa emulatory.
Tylko że facet który robi układy wydechowe obejrzał to miejsc ( on będzie spawał tą dziurkę) i powiedział mi że na jego oko na jednym wydechu powinien się zmieścić ale na drugim chyba ten emulator kątowy się nie zmieści bo ta sonda jest tak długa że za mało miejsc zostawiła.
No nic, jak będzie spawał to jeszcze raz ma przymierzyć te emulatory.
Jak ktoś już wcześniej napisał, ten błąd wyłącza kontrolę trakcji i w razie śliskiej jezdni kierowca zostaje bez żadnej pomocy.
Dla mnie to ważne bo mieszkam w górach i często w zimie mam do czynienia z jazdą po śniegu lub w trudnych warunkach. Tak kontrola trakcji się przydaje.
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

Dziury połatane, błąd dalej się wyświetla. Co do emulatorów to nie zmieszczą się i musiałem się umówić na przyszły tydzień na ich montaż. Trzeba będzie wywiercić nowe otwory aby do nich wkręcić te emulatory a stare otwory na sondę zaspawać. W obecnym fabrycznym układzie emulatory przed sondami się nei zmieszczą.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Nemo 77 »

Podkładek o których była mowa nie możesz zastosować.Czy wtedy też sondy nie wejdą? Osobiście bym tak zrobił niż tu wiercił tam spawał
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: muzz »

ja ich sam nie montowałem - robił to mechanik, u którego serwisuję samochód więc nie wiem co dokładnie jest zamontowane ale ostatnio widziałem jak to wygląda od spodu i na pewno jakaś kątowa tulejka jest wstawiona...
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

No więc fachowiec od układów wydechowych powiedział, że tuleja kątowa którą kupiłem nie zmieści się przy obecnym położeniu sondy. Trzea będzie wywiercić wcześniej nową dziurę i dopiero zmieści się razem z sondą.
EDIT.
Emulatory założone, na razie nie ma błędu, zobaczę jak długo.
Przy okazji wymiany oleju i filtrów dowiedziałem się że GS nie posiada wymiennego filtra paliwa , chociaż kupiłem taki właśnie do GS :pala:
Zostałem z nim jak Himilsbach z angielskim...
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

Po przejechaniu około 40 km po tym jak zamontowałem emulatory, check VSC i ikonka silnika ponownie się zaświeciła. Jeszcze nie sprawdzałem kod błędu ale na 99% wyjdzie to samo czyli P420. Czuję się pokonany przez ten samochód. Katalizatory przeczyszczone, spaliny sprawdzone - w normie, dziura zaspawana na wydechu, emulatory założone, za każdym razem poświęcona kasa i czas w błoto. Nie mam już siły walczyć z tym autem, szkoda tylko odłączonej kontroli trakcji bo w zimie będę bez żadnej pomocy.
Czy to może coś się z tą sondą dziać? Ale wtedy chyba cały czas byłby błąd a nie po przejechaniu 40 km po wcześniejszym jego wykasowaniu.
W międzyczasie wysiadły czujniki ciśnienia w kołach i są do wymiany, czyli kolejne kilka stówek do wydania.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Nemo 77 »

Trochę Ci współczuję. Może faktycznie przyczyną tego błędu będzie nadmierne spalanie oleju w połączeniu z już zużytymi katalizatorami- tylko skąd biorą się dobre wyniki na stacji diagnostycznej :mda: Jeśli dolot jest szczelny,sprawne wtryski i sonda to zostają katalizatory. Nie sądzę żeby działo się coś z modułem sterującym.PS.Czujniki do kół kupowałem zamienniki na necie.Działają bez problemu
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

Właśnie wczoraj jak na parkingu auto uruchamiałem i miałem otwarte drzwi to zaraz po zapaleniu zauważyłem duża białą chmurę dymu. Normalnie tego nie widzę przy zamkniętych drzwiach ale tym razem przy otwartych zobaczyłem taka chmurę dymu że aż się przestraszyłem. Oczywiście zaraz się rozproszyła i więcej dymu nie było. Ale pomyślałem sobie że w innych autach jak zapalają to nie widziałem aby aż tak dymiły. Nie wiem czy ma to związek z tym że w zeszłym tygodniu wymieniłem olej na nowy w silniku i zrobiłem płukankę preparatem Pro Line Engine Flush. Olej kupuję Fanfaro Lexus GF-5.
Co do tych czujników w oponach to już dwa wymieniałem w zeszłym roku, myślałem że dwa kolejne pociągną jeszcze trochę. Teraz na desce świecą mi się na czerwono i żółto kontrolki ostrzegawcze od kół i Engine Check. Jak choinka.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Nemo 77 »

Jak biały to najprawdopodobniej płyn z układu chlodzenia ,ewentualnie wilgoć z wydechu choć tutaj nie jestem do końca przekonany Jakby na niebiesko puszczał bąka to olej w komorach spalania. Na pewno był biały? Obserwuj poranny rozruch.PS. Mnie padł jeden czujnik to wywaliłem wszystkie żeby co jakiś czas nie jeździć i ustalać który itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości