Hybryda-jazda-skrzynia biegów-spalanie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: Jazda a skrzynia biegów

Post autor: GT Cajek »

Czytelnia, ponad 70 osób nie jeździ hybrydą !
Awatar użytkownika
AGI
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 6 sie 2018, o 13:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jazda a skrzynia biegów

Post autor: AGI »

GT Cajek pisze:Czytelnia, ponad 70 osób nie jeździ hybrydą !
Hah,
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jazda a skrzynia biegów

Post autor: gmiter »

scotti pisze:Ps: Ponad 70 osób przeczytało i zero odpowiedzi hmm...
Czas się zastanowić czy jest to forum-zadaj pytanie, padnie odpowiedz
czy czytelnia?!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
W nazwie tematu mógłbyś sprecyzować jakie auto. Są pewne zasady na forach coby łatwiej zainteresowanym było czytać.
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Jazda a skrzynia biegów

Post autor: Phil »

Odnośnie skrzyni - masz automat w dodatku bezstopniowy więc po co mieszac wajchą na pozycji S skoro możesz jeździć w trybie automatycznym? Jakby były łopatki przy kierownicy to jeszcze pół biedy ale nie wydaje mi sie żeby używanie tych "wirtualnych biegów" przynosiło jakieś zyski w przyspieszeniu etc więc moim zdaniem nie warto.
Odn ogrzewania - pierwsze słyszę. Nawet jeśli w tym jakaś prawda to zamierzasz marznąć w Lexusie żeby tylko oszczędzić parę złotych? Hmm..
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Jazda a skrzynia biegów

Post autor: Phil »

scotti pisze:Phil
W skrzyni ectv biegi są wirtualne nie musisz mieszać biegami, jeżeli już to używasz do redukcji-wyhamowania prędkości. Z automatu jak ustawisz S pokazuje 5 bieg na 6 możliwych.
Ktoś pisał że na trybie S szybciej ładuje się bateria, czy aby na pewno?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
OK czyli po przelaczeniu na S nie zmieniasz manualnie wajcha na wyzszy / nizszy bieg? Nie uzywalem tego ustrojstwa bo wydaje mi sie to bezcelowe ale w kazdym poprzednim aucie z automatem tryb manualny to manualny (oczywiscie zmienia po osiagnieciu jakiejs tam wartosci obrotowej a wiadomo ze w eCVT wyglada to inaczej).
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Hybryda-jazda-skrzynia biegów-spalanie

Post autor: Phil »

scotti pisze:W skrócie można powiedzieć że skrzynia ecvt na tylko 2 biegi
1 do przodu i 1 do tyłu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wydaje mi sie że praktycznie ma dwa przelozenia do przodu i jedno w tyl. A tych wirtualnych chyba 5. Sprawdze dzisiaj jak to dziala na S.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Hybryda-jazda-skrzynia biegów-spalanie

Post autor: Thorgal1 »

to pierwsze pytanie (najgłupsze) to prowokacja ?
jeżdżę 5 lat hybrydą i jak czytam takie pytania to proponuję: - daj na P i idź na autobus. S jest do zabawy - lub wyjazdu z zaspy - ale to się bez pomocy i tak nie udaje.

drugie pytanie to ustaw tak jak Ci wygodnie ... ja mam 21... jak ustawię mniej, to jak silnik jest niedogrzany będzie dłużej palił wachę, ale jak jest nagrzany, to przy temp na zew -5 to w korku musiał byś stać z 10min żeby silnik ostygł i włączył się ponownie żeby dogrzać wnętrze ... szybciej się włączy bo prądu w baterii braknie - ale to akurat zależy od wieku i zużycia baterii.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Brawura
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2018, o 08:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Hybryda-jazda-skrzynia biegów-spalanie

Post autor: Brawura »

Napisze z moich doświadczeń. Spalanie na trybie power ect jest mniejsze, bynajmniej przy dynamicznej jeździe. Mam takie wraznie ze na tym trybie silnik elektryczny daje z siebie więcej. Pozniej spaliniak uruchamia się podczas ruszania. Co do skrzyni do tryb "S" nie sluzy wcale do przyspieszania lepszego czy gorszego bo podczas jazdy do przodu czy masz 1 czy 6 to nic nie zmienia. W instrukcji jak wol jest napisane, ze dana cyfra odpowiada za sile hamowania silnikiem co przydatne jest podczas szybkiej jazdy lub jazdy po gorach. Polecam rozpedzic auto i puscic gaz raz na "1" a później na "6" i zobaczyć roznice.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość