skrzynie CVT

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shelby
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 21:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

skrzynie CVT

Post autor: shelby »

Witam panowie
Chciałbym Was zapytać o zdanie i opinie jeśli chodzi o skrzynie CVT w waszych GS'ach.
Trochę czytałem na temat TYCH skrzyni CVT ale wolałbym poczytać opinie użytkowników którzy codziennie ją użytkują.
napiszcie co Wam się w tych skrzyniach podoba a co nie, jakie macie wrażenia z jazdy, wady i zalety,
Dzięki Panowie
:hobby:
wczesniej - BMW e23 735iA R6, BMW e32 730i R6, LEXUS LS400 V8, Saab 9-5 2.0t, BMW e38 740iA 4.4 V8,Accord 2.0 v-tec, BMW e39 520 R6, Avensis 2.2d, BMW e39 520 R6, BMW e46 325 R6
obecnie - IS 250 V6 LUX
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: skrzynie CVT

Post autor: thepowerofbeams »

jak jezdziłeś skuterem, to tak własnie działa ta skrzynia.

generalnie, jak kto lubi....trzeba się przejechać i ocenić, wiadomo, że lepszy dzwięk silnika i wrazenia z jazdy są z manuala czy nawet automata w GSie...

a jeśli chodzi o całoksztal to nie do zajechanie są skrzynie CVT, nie ma sie co psuć ... a jak już to skrzynka kosztuje od 2tys pln wiec tyle co dwie skrzynie do jakiejs sportowej Toyoty ;)

Pozdro!
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
Awatar użytkownika
zak640
Lex user
Posty: 89
Rejestracja: 12 sie 2015, o 08:54
Model Lexusa: LS600hL
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: skrzynie CVT

Post autor: zak640 »

Skrzynie bezstopniowe CVT zapewniają niesamowitą wręcz płynność jazdy, która powodowana jest właśnie brakiem przełożeń. Jednym to pasuje, a innym nie. Osobiście bardzo mi się podoba jazda z taką skrzynią i nie mam żadnych zastrzeżeń. Żeby to ocenić, musisz sam spróbować. Skrzynie biegów CVT mają swoje zalety, mają też wady. Powodują one, że praktycznie nie sposób jest wskazać czy jest to dobre rozwiązanie, czy złe, ponieważ wszystko zależy od kierowcy i od tego, czego oczekuje on od samochodu. Kiedyś, nie wyobrażałem sobie samochodu bez manualnej skrzyni biegów. Ale jak raz spróbujesz auta z automatem, to już nie chcesz innego (tak usłyszałem od kolegi). Tak też się stało. Dla mnie jazda samochodem ma sprawiać przyjemność i tak właśnie jest. Osobiście polecam. :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości