Problem z odpalaniem

ODPOWIEDZ
Majkelgs
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2019, o 21:44
Model Lexusa: gs300 mk2
Skąd:: Radom
Kontakt:

Problem z odpalaniem

Post autor: Majkelgs »

Witam
Ostanio zaczął się problem z odpalaniem gs 300 mk2
Mianowicie raz na jakis czas ( co kilka odpaleń ) samochód nie chce odpalać, kręci kręci i nic , czasem dopiero po jakimś czasie odpali za 6, 7 razem przy dodawaniu gazu .
W czym może być problem ? :mda:
Auto ma wymienione świece i kable , zadnych błędów nie ma itp
Pozdrawiam
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: skyglobe »

Witam.
Nie świeci CE czy techstream nic nie pokazuje? Przyczyn może być kilkanaście zaczynając od brudnego filtra paliwa, słabego ciśnienia dawanego przez pompę, a kończąc na czujnikach wałków, wału korbowego, przepustnicy itp. Nikt nie poda Ci złotego rozwiązania. Myślący mechanik, lub jeżeli jesteś w stanie sam to miernik w rękę i jechana.
Pozdrawiam
Majkelgs
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2019, o 21:44
Model Lexusa: gs300 mk2
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Majkelgs »

Świeci się kontrolka immobilizer
Mechanik powiedział że nie daje sygnału na cewki czyli imo odcięło , z komputerem diagnostycznym teraz się nie chce połączyć.
Z jakiego powodu mógł się pojawić problem z immobilizerem ?
Majkelgs
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2019, o 21:44
Model Lexusa: gs300 mk2
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: Majkelgs »

update
Samochód nadal u elektryka bo około miesiąca
Z komputerem się łączy i pokazuje że jest błąd sygnału miedzy sterownikiem silnika a immobilizerem
Zanim jeszcze go oddałem to zauważyłem ze kontrolka imo gaśnie gdy powkładam kluczyk w stacyjkę kilka razy lub kilkanaście , czasem odwrócę.
Doczytałem na internecie ze ktoś miał taki problem gdy miał tzw ,,bridge toll transponder ", gdy to wyjął problem ustał , tylko że ja czegoś takiego nie mam ale może ale dodatkowa informacja może być przydatna
Strasznie dziwny przypadek ,męczące jest też takie czekanie bo i elektryk nie wie o co chodzi
Może ktoś zna dobrego elektryka z mazowieckiego który ogarnia japońce ?
Klucz sprawdzany
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości