[GS300 mk2] Spalanie

madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[GS300 mk2] Spalanie

Post autor: madkiw »

Witam
Pytanko, możliwe aby GS300 teraz w zimie spalil 22L/100 (benzyny), tylko po mieście? 9km rano w korkach i 9km wieczorem w korkach:) I tak 5 dni w tygodniu i dodatkowo raz w tygodniu powrót w korku zajmuje mi prawie godzinę.
Błędów żadnych nie mam, auto wydaje sie jeździć normalnie.
Przy takich warunkach jazdy wydaje mi się to ok, no ale wolę zapytać.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: ledziu »

Nie możliwe. Masz jakąś awarie.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: madkiw »

ledziu pisze:Nie możliwe. Masz jakąś awarie.
Jakiś pomysł od czego zacząć? Sondy i za bogata mieszanka czy coś?
lu5297v
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2018, o 18:35
Model Lexusa: GS300
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: lu5297v »

Myślę że jak są BARDZO CIĘŻKIE warunki to jest to możliwe. Podam Ci mój przykład:

Ja mam taką stałą trasę, że przez około 45 min nie gaszę auta i robię tylko 6 km + klima non stop chodzi latem i zimą to maksymalne spalanie u mnie wyszło prawie 19l/100.

Czasami jak małe korki to wyjdzie nawet do 15l/100.

Ale na trasie przy spokojnej jeździe to PONIŻEJ 9l/100, więc nie obstawiam u mnie awarii.

To jest jednak nie mała pojemność silnika + ogromne znaczenie ma jeszcze styl jazdy... jak w tych bardzo ciężkich warunkach jeszcze dodatkowo agresywnie przyspieszasz/wyprzedzasz to trzeba się z tym chyba pogodzić.
Ktoś kiedyś na forum napisał że autem z dużym silnikiem trzeba się nauczyć jeździć i to jest prawda. Ja też nauczyłem się zwracać uwagę jak obchodzić się z pedałem gazu, jak zaraz będziesz hamował to najlepiej się delikatnie dostojnie przetoczyć, a nie zrywać i zaraz ostre hamowanie. Powiedział bym że ekonomiczna jazda to umiejętne ODEJMOWANIE gazu, trzeba wykorzystywać masę auta i dać mu się czasami "toczyć", zwłaszcza w mieście :)

Wcześniej moja Honda Accord VII 2.4 w tych samych warunkach paliła maksymalnie 20 litrów LPG/100!!! ;)

I podam jeszcze jeden przykład auta kolegi, Audi A4 2.0 z turbo tam ma 211 km i jak polata to spala mu 16l/100 benzyny...
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: madkiw »

lu5297v pisze:Myślę że jak są BARDZO CIĘŻKIE warunki to jest to możliwe. Podam Ci mój przykład:

Ja mam taką stałą trasę, że przez około 45 min nie gaszę auta i robię tylko 6 km + klima non stop chodzi latem i zimą to maksymalne spalanie u mnie wyszło prawie 19l/100.

Czasami jak małe korki to wyjdzie nawet do 15l/100.

Ale na trasie przy spokojnej jeździe to PONIŻEJ 9l/100, więc nie obstawiam u mnie awarii.

To jest jednak nie mała pojemność silnika + ogromne znaczenie ma jeszcze styl jazdy... jak w tych bardzo ciężkich warunkach jeszcze dodatkowo agresywnie przyspieszasz/wyprzedzasz to trzeba się z tym chyba pogodzić.
Ktoś kiedyś na forum napisał że autem z dużym silnikiem trzeba się nauczyć jeździć i to jest prawda. Ja też nauczyłem się zwracać uwagę jak obchodzić się z pedałem gazu, jak zaraz będziesz hamował to najlepiej się delikatnie dostojnie przetoczyć, a nie zrywać i zaraz ostre hamowanie. Powiedział bym że ekonomiczna jazda to umiejętne ODEJMOWANIE gazu, trzeba wykorzystywać masę auta i dać mu się czasami "toczyć", zwłaszcza w mieście :)

Wcześniej moja Honda Accord VII 2.4 w tych samych warunkach paliła maksymalnie 20 litrów LPG/100!!! ;)

I podam jeszcze jeden przykład auta kolegi, Audi A4 2.0 z turbo tam ma 211 km i jak polata to spala mu 16l/100 benzyny...
Wiesz, głównie zapytałem żeby własnie porównać, bo jeśli to normalne, to mogę z tym żyć :) Ja też tak mam że klima non stop i stała trasa do pracy, Najpierw korek, potem chwila szybciej i znowu korek, jak to Wrocław jedno z najwolniejszych miast w Polsce chyba. I przez to nic dziwnego że jak jest możliwość to się chce przycisnąć ;)
Dziś zrobiłem nawet eksperyment, mam niedaleko jedną ładną trasę na lotnisko, 60 na godzinę tempomat, i komputer pokazywał tak między 6 a 8 chwilowe, a średnia po kilku kilometrach takiej jazdy wyszła coś koło 11
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: ledziu »

Ale nie rób eksperymentów tylko zatankuj pod korek przepal połowę baku i znowu sprawdź. Jeżeli przy dystrybutorze wyjdą.Ci takie wyniki to znaczy że masz popsute auto albo nie potrafisz jeździć.
Jeżdżę po Wawie 2jz/3uz i nigdy w największych korkach nie doszedłem do takich wyników a mocno pilnuje spalania bo to jest mój koszt działalności.
lu5297v
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2018, o 18:35
Model Lexusa: GS300
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: lu5297v »

Podstawa to dokładne obliczenie spalania na podstawie wlanego paliwa do pełna, najlepiej zawsze przy tym samym dystrybutorze i do pierwszego odbicia pistoletu.
Rzadko który komputer pokładowy pokazuje idealnie, przy starych i nowych autach.

U nas kolosalne znaczenie ma jeszcze fakt że przez pierwsze 3 do 5 km szczególnie zimą silnik osiąga dopiero pełną temp, nawet na sprawnym termostacie.
Powiedzmy że w naszym przypadku jest to połowa trasy, ostatnie km są robione dopiero w optymalnych warunkach silnika więc stereotypowo nie zawsze duże spalanie wiąże się z dużym miastem. Ja mieszkam w małym mieście.

Są jeszcze drobiazgi nie wiem czy o nich pisać... zbyt mała ilość powietrza w oponach, źle ustawiona zbieżność stawia opór na koła, filtry, jakość paliwa, ilość osób, ewen ładunek, jazda na tempomacie = większe spalanie, rozgrzewanie silnika ma postoju ( nie rozgrzewa się, nawet w instrukcji tak piszą, po 10 sek zaleca się już delikatnie jechać), po odpaleniu na mrozie auto pochłania paliwo. Na trasie przy większych prędkościach duży wpływ ma jeszcze wiatr.

I jeszcze występuje niestety takie zjawisko że połowa, lub duża ilość osób podając zaniża spalanie, chcąc nie wiem udowodnić innym jakie to mają wspaniałe auto i jak super jeżdżą. Lub nie chcę Janusz powiedzieć Andrzejowi że przykładowo XJ 4.2 pali mu 22 w mieście bo mu głupio, tylko powie że 12-14 :) Znam te realia.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: ledziu »

lu5297v pisze:
I jeszcze występuje niestety takie zjawisko że połowa, lub duża ilość osób podając zaniża spalanie, chcąc nie wiem udowodnić innym jakie to mają wspaniałe auto i jak super jeżdżą. Lub nie chcę Janusz powiedzieć Andrzejowi że przykładowo XJ 4.2 pali mu 22 w mieście bo mu głupio, tylko powie że 12-14 :) Znam te realia.
Nie zapomnij o tych co lubią bohaterszczyznę pt. " Ju noł bejbe mi pali 20l ale to pikuś tak powinno być u faceta" :laugh1:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: dS »

Mi 3UZ też pali ok 21l po mieście, tyle że u mnie trasy to głównie odcinki po 3-4km więc silnik wiecznie nie dogrzany a co za tym idzie dostaje wzbogaconą mieszankę. Jak wpada jakaś dłuższa trasa, 15+km, to spalanie spada do 16-17l. Na trasie przy 150km na tempomacie spalanie jest w okolicy 12-13l.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: ledziu »

dS a jakie masz felgi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości