[GS300 mk2] Spalanie

WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: WSR »

dS albo łoisz do oporu albo masz coś zepsute, nie wiem co bym musiał robić aby zbliżyć się do Twoich wyników.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: madkiw »

Nie no oczywiście, ten pierwszy wynik podałem właśnie tankując po 100km pod korek +/- 1km, wczoraj tylko bujnąłem się patrząc na wskazania komputera tak z ciekawości. Wiem o tym ze to są tylko przybliżone wskazania.
Ja mam odcinek 8km z pracy, raz w tygodniu wracam koło 16, wtedy część trasy żółwim tempem.
Co do termostatu, dwa lata temu jakoś miałem wymieniany na nowy oryginalny, więc raczej wątpię, poziom płynu też optymalny. MAF sensor czyszczony.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: dS »

ledziu pisze:dS a jakie masz felgi?
Zimówki są na 17" z oponą 235.
WSR pisze:dS albo łoisz do oporu albo masz coś zepsute, nie wiem co bym musiał robić aby zbliżyć się do Twoich wyników.
Raczej zwykła jazda, przy naprawdę emeryckiej jeździe do tych 19l idzie zejść. TechStream żadnego błędu nie wywala.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: ledziu »

dS pisze:
ledziu pisze:dS a jakie masz felgi?
Zimówki są na 17" z oponą 235.
WSR pisze:dS albo łoisz do oporu albo masz coś zepsute, nie wiem co bym musiał robić aby zbliżyć się do Twoich wyników.
Raczej zwykła jazda, przy naprawdę emeryckiej jeździe do tych 19l idzie zejść. TechStream żadnego błędu nie wywala.

Dlatego pytałem o felgi bo jak miałbyś jakieś "tuningowe" kloce ze zwaloną zbieżnością to może byś doszedł do 19l ale na zwykłych 17ach to już są wartości abstrakcyjne.

Rekordzista jakiego znam i miałem okazję jeździć jego autem to w gs430 miał 18l pb. ale odcinki rano około 3km w tym kilkaset metrów lasem a po 8g.w pracy ta sama droga i powrót.
Mój rekord to ponad 18l pb. ale 180km jazda v/max do odcinki (autostrada w de)... nawet jak byłem na jednej ze swoich ustawek gdzie były testy z różnymi autami wyjeździłem momentalnie 1/3 baku ale i tak po zatankowaniu średnia wyszła coś koło 15-16l.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: Pawcio1979 »

U mnie w GS300 kwestia spalania wygląda mniej więcej w taki sposób:

Na pełnym zbiorniku podtlenku LPG (62litry) zawsze na tej samej "narodowej" stacji tankowane robię 340km +- 5km.
Więc tak: 62 : 340 = 0,182 * 100 = 18,2 L/100km
Trasa w Małopolskę to powiedzmy 550km cały czas S5 + A4 w 3 osoby i załadowany bagażnik na maxa przy prędkościach przelotowych rzędu 120 - 180 na tempomacie spalanie wyliczone wyszło 12 L/100km.
Wskazania komputra pokładowego (w zasadzie to bardziej liczydła) mają się nijak do rzeczywistości. Zaniża wynik o prawie 3L !

Trasy pokonywane codziennie mniej więcej wyglądają tak:
Rano juniora do przedszkola 4km + powrót do garażu. Po pracy ta sama trasa chyba że "gdzieś" jedziemy na poznań to dwupasmówką +- 30km noi oczywiście w tych godzinach na mieście to kocioł kilka kilometrów w 20 minut.
Styl jazdy powiedzmy mocno dynamiczny :D lubię się pobawić guzikami na kierownicy. Zazwyczaj w 3 osoby jedziemy.

Koła zimowe to :
zapowiadali śniegi po dooope to kupiłem 205/55 chyba / 16"
Koła letnie to 225/45/17"
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: dS »

ledziu pisze:

Dlatego pytałem o felgi bo jak miałbyś jakieś "tuningowe" kloce ze zwaloną zbieżnością to może byś doszedł do 19l ale na zwykłych 17ach to już są wartości abstrakcyjne.

Rekordzista jakiego znam i miałem okazję jeździć jego autem to w gs430 miał 18l pb. ale odcinki rano około 3km w tym kilkaset metrów lasem a po 8g.w pracy ta sama droga i powrót.
Mój rekord to ponad 18l pb. ale 180km jazda v/max do odcinki (autostrada w de)... nawet jak byłem na jednej ze swoich ustawek gdzie były testy z różnymi autami wyjeździłem momentalnie 1/3 baku ale i tak po zatankowaniu średnia wyszła coś koło 15-16l.
Na letnich , gdzie felga ma 19" a opona z tyłu to 265, pali trochę mniej bo okolice 18-19. Będzie auto w warsztacie to można będzie sprawdzić. Może bardziej profesjonalny komputerek powie więcej niż techstream.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: zdrowy_zab »

Pawcio1979 pisze:U mnie w GS300 kwestia spalania wygląda mniej więcej w taki sposób:
Wskazania komputra pokładowego (w zasadzie to bardziej liczydła) mają się nijak do rzeczywistości. Zaniża wynik o prawie 3L !
Takie coś występuje jak masz na lpg za bogatą dawke
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: WSR »

dS pisze:
ledziu pisze:

Dlatego pytałem o felgi bo jak miałbyś jakieś "tuningowe" kloce ze zwaloną zbieżnością to może byś doszedł do 19l ale na zwykłych 17ach to już są wartości abstrakcyjne.

Rekordzista jakiego znam i miałem okazję jeździć jego autem to w gs430 miał 18l pb. ale odcinki rano około 3km w tym kilkaset metrów lasem a po 8g.w pracy ta sama droga i powrót.
Mój rekord to ponad 18l pb. ale 180km jazda v/max do odcinki (autostrada w de)... nawet jak byłem na jednej ze swoich ustawek gdzie były testy z różnymi autami wyjeździłem momentalnie 1/3 baku ale i tak po zatankowaniu średnia wyszła coś koło 15-16l.
Na letnich , gdzie felga ma 19" a opona z tyłu to 265, pali trochę mniej bo okolice 18-19. Będzie auto w warsztacie to można będzie sprawdzić. Może bardziej profesjonalny komputerek powie więcej niż techstream.

Masz dosyć szerokie opony, ale nie chce mi się wierzyć, że ma to aż taki wpływ. Może sondy już nieco nie nadążają.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: Pawcio1979 »

zdrowy_zab pisze:
Pawcio1979 pisze:U mnie w GS300 kwestia spalania wygląda mniej więcej w taki sposób:
Wskazania komputra pokładowego (w zasadzie to bardziej liczydła) mają się nijak do rzeczywistości. Zaniża wynik o prawie 3L !
Takie coś występuje jak masz na lpg za bogatą dawke
Generalnie muszę się na ustawienie gazu zgłosić ale nie mam kiedy :/ Teraz jade na ustawieniach własnych, sam mapę stawiałem. Poprzednia mocno była rozjechana.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS300 mk2] Spalanie

Post autor: madkiw »

Może ktoś rzucić okiem czy te parametry są ok?

ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości