[GS430] Filtry i olej

[GS430] Filtry i olej

Postprzez mdran » 11 lut 2019, o 21:02

Hej,

Czeka mnie wymiana oleju i filtrów, dlatego chciałbym się zapytać o dokładniejsze dane co do numerków i specyfikacji elementów:
    1. Olej - (widziałem jakieś numerki C1, C2, Eco/X-clean...) - co będzie lepsze?
    2. Filtr oleju - czytałem, że Mann albo Knecht, ale jest po kilka wersji niby pasujących do tego silnika, na jaki się zdecydować, może ma ktoś dokładny numer, który będzie lepszy, albo dlaczego jest kilka wersji i czym się różnią (np. https://www.czesciauto24.pl/oen/9091520004 są 2 wersje Manna)?
    - i co to jest "Ciżnienie otwarcia zaworu bocznikowego [bar]" i jakie jest poprawne dla 3uz-fe?
    3. Filtr kabinowy - rozumiem, że z aktywnym węglem, ale który?
    4. Filtr powietrza - jaki tutaj wybrać?

Dodatkowo, macie jakiś polecany sklep?
mdran
Nowy lex user

Model Lexusa: szukam

Re: [GS430] Filtry i olej

Postprzez Nemo 77 » 12 lut 2019, o 09:53

Ja zamawiałem na motostacja.pl.Wejdź na ich stronę,wpisz VIN lub swój samochód i będziesz mógł wybrać. Jeśli będziesz miał wątpliwości zawsze możesz zadzwonić. Olej kup spełniający normy przewidziane dla Twojego silnika.Nie wiem czy masz 5W-30 czy 5W-40 itd.Otwórz instrukcję i przeczytaj.Co do filtrów to MANN i Knecht to z tych droższych. Od Ciebie,a raczej od portfela zależy co wybierzesz zarówno w kwestii filtrów jak i oleju.Dla przykładu ja filtr powietrza mam Bluprinta,kabinowy Filtrona,a olejowy Manna.Olej w bańkach Toyoty,a kto dla nich produkuje to nie wiem.
PS.Jak sprawdzałeś,że są dwa filtry Manna? Mnie wyskoczył jeden o oznaczeniu W712/83
Nemo 77
Lex user

Model Lexusa: GS 300

Postprzez JanB » 13 lut 2019, o 09:55

Masz benzynę, więc nie żadne tam eko oleje tylko olej spełniający normę A5/B5, lekkobieżny. Bezpieczny jest o lepkości uniwersalnej 5W30, ale instrukcja dopuszcza 0W20, 0W30. Nie kupuj oleju popularnego, tylko tzw. niszowy. To oleje, których nie opłaca się podrabiać. Są firmy tanie (Specol, Lotos, Total), są firmy drogie (Millers, Rock Oil, Penrite, Liqui Moly) są średnie (Gulf, Valvoline, Fuchs, Eurol). Każda z nich produkuje też różne oleje. Gdy nie bardzo się znasz lub nie chce ci się czytać wątku o olejach, to poradź się forumowych sprzedawców. Są sprawdzeni. Ja np. lubię kupować na zmienolej.
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver

Model Lexusa: GS

Postprzez Karoles » 16 lut 2019, o 10:38

Ja np robie zakupy w henpolu na zaporowskiej fiktry maja np vic oleju tez sporo do wyboru zazwyczaj maja wszystko od reki
Karoles
Lex user

Model Lexusa: gs430

Postprzez Dawid0ss » 16 lut 2019, o 12:07

mdran napisał(a):Hej,

Czeka mnie wymiana oleju i filtrów, dlatego chciałbym się zapytać o dokładniejsze dane co do numerków i specyfikacji elementów:
    1. Olej - (widziałem jakieś numerki C1, C2, Eco/X-clean...) - co będzie lepsze?
    2. Filtr oleju - czytałem, że Mann albo Knecht, ale jest po kilka wersji niby pasujących do tego silnika, na jaki się zdecydować, może ma ktoś dokładny numer, który będzie lepszy, albo dlaczego jest kilka wersji i czym się różnią (np. https://www.czesciauto24.pl/oen/9091520004 są 2 wersje Manna)?
    - i co to jest "Ciżnienie otwarcia zaworu bocznikowego [bar]" i jakie jest poprawne dla 3uz-fe?
    3. Filtr kabinowy - rozumiem, że z aktywnym węglem, ale który?
    4. Filtr powietrza - jaki tutaj wybrać?

Dodatkowo, macie jakiś polecany sklep?

Cze,
Rozumiem, że jesteś nowszy na forum, ale opcja szukaj naprawdę nie boli. Przez mnogość tematów "jaki olej" coraz rzadziej tu zaglądam ;-)
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Powrót do GS mk2 1997-2005