Krzywe tarcze?

cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: cooper69 »

djslavoll pisze: Myślę poważnie o zakupie w ASO z klockami. Cena po rabacie to 820zł, a rynkowa to niemal 700zł.
Różnica żadna, a w razie pogięcia będą na gwarancji. Tych ze sklepu nie chcą reklamować, twierdząc że to wina użytkownika.
Ja bym się nawet nie zastanawiał.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: agiless »

djslavoll pisze: [.......]
Myślę poważnie o zakupie w ASO z klockami. Cena po rabacie to 820zł, a rynkowa to niemal 700zł.
Różnica żadna, a w razie pogięcia będą na gwarancji. Tych ze sklepu nie chcą reklamować, twierdząc że to wina użytkownika.
Faktycznie przy tej różnicy nie ma się co zastanawiać.
Pogięte tarcze to często wina właśnie nieświadomych mechaników lub samych zmieniających. Po wszystkich czynnościach przed wymianą tarczy sprawdzamy zegarem bicie piasty, jeśli jest w tolerancji montujemy tarcze i ponownie sprawdzamy bicie. Jeśli jest poza tolerancją, to każdy sklep przyjmie reklamację.
Co do używania smarów pomiędzy piastą a tarczą- można, a właściwie powinno się cienko przesmarować w autach mało używanych. Osobiście mam przesmarowane ( smar molibdenowy) we wszystmich autach i od 30 lat nie stwierdziłem problemów z tym związanych, ale to moje zdanie i niech każdy robi jak uważa.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: Pawcio1979 »

Każdy jeden sklep, producent itp po wykryciu śladów jakiegoś smarowidła na tarczy w miejscu styku z piastą z automatu odrzuci reklamację. Każdy w instrukcji zabrania tej czynności.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: WSR »

Jak będziesz montował kolejny komplet hamulców na przód zrób tez tył jednocześnie. Jak ktoś dobrze wcześniej napisał, słaby tył = męczenie przodu. U mnie był podobny problem i przeszło dopiero po wymianie tyłu, a w zasadzie to tylne tarcze były krzywe, a czuć było jakby to przód falował.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Krzywe tarcze?

Post autor: djslavoll »

Rozumiem. Właśnie mój mechanik mówił, żeby sprawdzić także tył, czy hamuje w ogóle, obciążając przód.

Jeśli piasty i zaciski (ich praca) będą sprawne, to zakładam EBC green tarcze z klockami. Jeśli nie, to wymieniam piasty, łożyska i wtedy komplet nowych tarcz.

Zobaczymy...
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Krzywe tarcze?

Post autor: djslavoll »

Tarcze z tyłu to nowe ATE... Ale kto wie, czy proste są?
Karoles
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2016, o 22:30
Model Lexusa: LS400
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: Karoles »

a ja proponuje aby sprawdzic stan gornych wahaczy bo u mnie bily wlasnie po miesiaciu i okazalosie ze to winne sa gorne wahacze. mam zalzone tarcze i klocki trw
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Krzywe tarcze?

Post autor: djslavoll »

Cenna sugestia. Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości