GS300 2000R. Polift Check Engine

Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Markuss777 »

Hejka.

Po moim pierwszym lexie GS300 2000 ( przedlift ) i romansie z kilkoma innymi japońcami w międzyczasie, nabyłem GS300 2000 polift.

Do rzeczy...

Mam checka odkąd go kupiłem ( lpg jest na pokładzie ), sprzedający mówił, że może przez zardzewiałe i dziurawe tłumiki albo kostkę od sond lambda. Myslę sobie, mam świeży gaz (10 tys. km ) to pewnie źle wyregulowanie albo coś w tym stylu. No niestety nie...

Co wymieniłem? ( z silnikowych spraw )

- przewody
- świece
- cewki
- oleje filtry ( nie dotyczy )
- tłumik nowy środkowy i tylne
- wyczyszczona przepływka i przepustnica
- rozrząd ( nie dotyczy )

Gazownik mówił, że lex ciągle chodzi na biedzie ( uboga mieszanka, zarówno na benzynie i lpg )

Po wyczyszczeniu przepustnicy i przepływki, i odpięciu aku, rozgrzałem go na benzynie na jałowym ( lpg wyłączyłem ) i przejechałem 60 km i znowu ten j#$%#@y CHECK! - litości :/

Dalej na banzynie pokazuję biedę. I tu pytanie czy błędy historyczne ( trwałe ) kasują się po odpięciu aku czy trzeba je usunąć programem?

Myślałem, że jak to mój drugi lex ( tamten na lpg nigdy checka nie widział ) to będę wiedział o co kaman, a rozkładam ręce na dzień dzisiejszy. Masę aut na lpg miałem ale nigdy takiego przypadku.

Chciałbym go zostawić bo mały worek pienędzy już mnie pochłonął ( wymieniłem skrzynie nie do zajeba....a tak popsułęm ją, wyciek miała ) nowe zawieszenie, nowe czujniki ABS i jeszcze na dniach pani we mnie walneła delikatnie na mieście więc malowanie tylnych pognitych progów i drzwi mam za free. Szkoda mi go oddać bo pozatym chcekiem ( gniazda zaworowe penwie już wołają litości ) to chodzi zajebiście, pali tyle ile powinien i jeździ jak powinien.

Żadnych inny błędów tylko "bieda" na benzynie, a o gazie to już nie wspomnę bo jak ma nie wywalać "biedy"

Miał ktoś coś takiego?

Pozdrawiam

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
PawelJ55
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 21 lis 2018, o 15:15
Model Lexusa: GS
Skąd:: Łabice
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: PawelJ55 »

może ten egzemplarz się zbytnio po prostu zużył?
przychodzi mi do głowy jeszcze, źle ustawiony rozrząd
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Markuss777 »

Przed wymianą był i po wymianie jest...Zużył? serio? ma 300 tys. :D
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: karole 10 »

Tez od zakupu swojego mam ten błąd po171.Sprawdz czy któryś wężyk od podciśnienia nie jest pęknięty, to częsty powód problemów z ubogą mieszanką.
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Markuss777 »

Dzięki kolego.

No właśnie jak demontowałem przepustnicę to jeden jest popękany przy wyjściu do kolektorów ( tam gdzie dochodzi do przepustnicy i jest taka opaska zaciskowa )
Myślisz, że to może być bolączka mojego problemu?
Swoją drogą gdzie to nowe kupić? ASO? czy znajdę gdzieś na necie?

Pozdrawiam

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
PawelJ55
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 21 lis 2018, o 15:15
Model Lexusa: GS
Skąd:: Łabice
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: PawelJ55 »

Markuss777 pisze:Przed wymianą był i po wymianie jest...Zużył? serio? ma 300 tys. :D
przed i po jakiej wymianie?
jesteś pewny, że silnik ma 300tys., a nie 600 czy 800?
kolega kupił kiedyś GSa II z przebiegiem 320tys. i oprócz PRZEGNITEJ podłogi - przykrytej warstwą jakiegoś bitexu, że niby zabezpieczenie antykorozyjne, szkoda, że po fakcie - okazało się również, że auto ma przejechane 600tys., stan silnika - DRAMAT !!! zdjęta głowica - uszczelki prawie nie było, wałki tragedia, rysy na cylindrach, węże, kostki no wszystko - DRAMAT, nie było czego ratować i też pojawiały mu się różne dziwne cuda na desce i komputerze.
karole 10
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2018, o 10:46
Model Lexusa: Ls 430
Skąd:: RZESZÓW
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: karole 10 »

Ja kupowałem w sklepie motoryzacyjnym na metry za kilka zł.W moim przypadku pokazywało ten błąd, ale na regulacji gazu okazało sie ze mimo to mieszanka paliwo pow jest ok. Co jakiś czas jeszcze ten błąd sie pojawia,ale mimo :LEXUS: jeździ bardzo dobrze.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Marchol »

A sondy lambda masz sprawne ?
Jaki kod błędu Ci wyskakuje.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Markuss777 »

PawelJ55 pisze:
Markuss777 pisze:Przed wymianą był i po wymianie jest...Zużył? serio? ma 300 tys. :D
przed i po jakiej wymianie?
jesteś pewny, że silnik ma 300tys., a nie 600 czy 800?
kolega kupił kiedyś GSa II z przebiegiem 320tys. i oprócz PRZEGNITEJ podłogi - przykrytej warstwą jakiegoś bitexu, że niby zabezpieczenie antykorozyjne, szkoda, że po fakcie - okazało się również, że auto ma przejechane 600tys., stan silnika - DRAMAT !!! zdjęta głowica - uszczelki prawie nie było, wałki tragedia, rysy na cylindrach, węże, kostki no wszystko - DRAMAT, nie było czego ratować i też pojawiały mu się różne dziwne cuda na desce i komputerze.
karole 10 pisze:Ja kupowałem w sklepie motoryzacyjnym na metry za kilka zł.W moim przypadku pokazywało ten błąd, ale na regulacji gazu okazało sie ze mimo to mieszanka paliwo pow jest ok. Co jakiś czas jeszcze ten błąd sie pojawia,ale mimo :LEXUS: jeździ bardzo dobrze.
To mój drugi GS. Pierwszego kupowałem jak miał 250 tys. na zegarku udokumentowane w ASO, a drugi bardzo wyglądał jak na te 290 tys. które wtedy miał jak go kupiłem więc raczej nie ma 600tys.
Chociaż, nic nie jest wykluoczne tak naprawdę ale ori. tłumików raczej bym już nie miał przy 600 tys.
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: GS300 2000R. Polift Check Engine

Post autor: Markuss777 »

Marchol pisze:A sondy lambda masz sprawne ?
Jaki kod błędu Ci wyskakuje.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
Sond na komie nie pokazuję. A powinno. W moim poprzednim gsie jak padła sonda to pokazwało bynajmnie.
Nie pamiętam kodu błedu ale to bład o zbyt ubogiej mieszance.
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości