Pompa hamulcowa

djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Pompa hamulcowa

Post autor: djslavoll »

Koledzy,

Od jakiegoś czasu pompa wspomagania hamulców wydaje dźwięki. Piszczy podczas pierwszego rozruchu po nocy, potem już jej nie słychać, poza normalną pracą podczas hamowania.
Czy można w jakiś sposób zadbać o nią, żeby ucichła? Czy to może oznaki jej końca?

Dzięki
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Pompa hamulcowa

Post autor: djslavoll »

Ponawiam prośbę. Teraz piszczy już przy hamowaniu. Czuć lekkie drganie na pe*ale hamulca, podczas popiskiwania.

Gdyby płyn hamulcowy kwalifikował się do wymiany, był już słaby, mogłoby tak piszczeć?

Ktoś, coś?

Oczywiście, umawiam się też do mechanika.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Pompa hamulcowa

Post autor: djslavoll »

Wstępna diagnoza mechanika to serwo pompy wspomagania hamulców. Przepuszcza więc wydaje dźwięki.
Cześć w ASO kosztuje 534zl.

Dam znać jak wymienię.Obrazek
piotr85
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2018, o 16:44
Model Lexusa: gs450
Skąd:: sittingbourne
Kontakt:

Re: Pompa hamulcowa

Post autor: piotr85 »

Dołączam się z tym samym problemem, tak jak i u poprzednika hamulce (czy tez pompa) piszczy podczas pierwszego rozruchu po nocy (chodź czasem zdarza się wystartować bez jęku ), oczywiście piszczenie pojawia się podczas hamowania ale tylko przy nie wielkich prędkościach właściwie tuż przed i przy samym zatrzymaniu. Przy większych prędkościach podczas hamowania ściąga auto do boku .

Panowie jak się z tym problemem uporać jak wy rozwiązaliście sprawę z tym nie znośnym piszczeniem - Kolega djslavoll napisał " Wstępna diagnoza mechanika to serwo pompy wspomagania hamulców. Przepuszcza więc wydaje dźwięki." Zastanawiam się czy diagnoza mechanika była trafiona,- bo z kolei Mechanik od którego wróciłem stwierdził że ustawienie zbieżności wymiana tarcz i oraz klocków na jakieś z wyżej póki bo niby te co mam to tania lipa hymmmm heehe W każdym bądź razie diagnoza z pompą wydaje mi się dużo bardziej trawiona . -Ale czekam na opinie osoby która już się z tym uporała . Z góry dziękuję Pozdrawaim
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Pompa hamulcowa

Post autor: djslavoll »

Tak, to pompa. Mechanik się zreflektował, bo zwykle serwa padają (a tu go nie ma). Trzeba wymienić, nie naprawia się.
W ASO po rabacie 4900zł.
Na Alledrogo używka za 900zł.
E-bay 300-400$ z wysyłką...

Co robić? Trzeba brać używaną albo jeździć, aż zacznie ciężej hamować - wtedy już ostatni gwizdek.
piotr85
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2018, o 16:44
Model Lexusa: gs450
Skąd:: sittingbourne
Kontakt:

Re: Pompa hamulcowa

Post autor: piotr85 »

Dziękuje za odpowiedź nie ukrywam że się teraz przeraziłem - napisałeś że trzeba wymienić że się nie naprawia - Jest tu jakaś reguła która by kwalifikowała czy można naprawić czy nie np od stopnia uszkodzenia tej pompy ?
Możesz mi powiedzieć czy przy hamowaniu w czasie jazdy ściągało Ci auto ,i czy podczas jazdy powiedzmy od 40km/h przy hamowaniu piszczały hamulce ?
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Pompa hamulcowa

Post autor: djslavoll »

Mój mechanik uważa, że się nie naprawia, ale może są jacyś fachowcy, którzy jednak coś wykombinują.
Nie zauważyłem, żeby ściągało czy piszczały hamulce, a jestem wyczulony.
W czasie jazdy piszczy rzadko i tylko jak jest zimniej.
Będę zakładał używaną. Nie ma wyjścia.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Pompa hamulcowa

Post autor: djslavoll »

Można z tym jeździć, o ile nie razi Cię ten dźwięk. Jeśli będzie ciężej hamował, to znaczy że koniec pompy już bliski.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Pompa hamulcowa

Post autor: lukas78 »

djslavoll pisze:Ponawiam prośbę. Teraz piszczy już przy hamowaniu. Czuć lekkie drganie na pe*ale hamulca, podczas popiskiwania.

Gdyby płyn hamulcowy kwalifikował się do wymiany, był już słaby, mogłoby tak piszczeć?

Ktoś, coś?
Nie wiem o jakim natężeniu jest ten pisk o którym piszesz, bo co do zasady to przy gs mk2 pompka układu hamulcowego (metalowa puszka przy pompie hamulcowej) co jakiś czas wydaje specyficzny dźwięk (brzęczenie) podczas którego możemy zauważyć spadek poziomu płynu hamulcowego w zbiorniku. Wystarczy przekręcić stacyjkę bez odpalania i słychać jak pompka się włącza i odsysa płyn ze zbiornika.

Wymień płyn, bo na pewno nie zaszkodzi. Drganie na pe*ale (uruchamianiu się abs) przy końcowej fazie hamowania może być przyczyną wytartego pierścienia abs przy tylnym kole (żadne kontrolki się przy tym nie zapalają) - sam temat przerabiałem u siebie.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Pompa hamulcowa

Post autor: djslavoll »

Dzięki za odpowiedź.

Charakterystyczne syczenie występuje po odpaleniu, ale to normalne.
Pod koniec syczenia jest pisk (film)
I taki też czasem pojawia się podczas jazdy, najczęściej w chłodniejsze dni.
Jak temperatura otoczenia przyczynia się na pracę pompy? Samo jej działanie, mechanicznie jest bez zarzutu.
Drżenie w pe*dale podczas pisku jest na postoju i bardzo lekkie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości