GS300 brzęczyk, kontrole vsc, abs, reczny

ODPOWIEDZ
Kulope
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2018, o 10:41
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

GS300 brzęczyk, kontrole vsc, abs, reczny

Post autor: Kulope »

Witam,

Wczoraj wrocilem z trasy 120km i bylo wszystko w porzadku, postalo autko 10-15min, wrocilem odpalic, i nagle zaczał piszczec brzęczyk w okolicach zmiany jasnosci zegarow. Hamulce dzialaja, ale wylaczona jest pompa wspomagania hamulcow, przez co strah gdziekolwiek jechac. Swieca sie 4 kontrolki VSC off, VSC, ABS, i znaczek hamulców. Ogolnie to hamulce z przodu mam do wymiany (bije kierownica podczas hamowania + bije kierownica bez hamowania miedzy 80-120kmh), jutro biore sie za wymiane, ale bledu wczesniej nie bylo... ktos moze ma jakis pomysl?
Dodam, ze slychac jak co jakis czas cos brzęknie przy bezpieczniku kolo hamulcow (abs sol)
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: GS300 brzęczyk, kontrole vsc, abs, reczny

Post autor: XYZ »

Sprawdź przez obd jakie pokazuje błędy.
Kulope
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2018, o 10:41
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: GS300 brzęczyk, kontrole vsc, abs, reczny

Post autor: Kulope »

A wiec tak: podpiety pod komp delphi w ogole nie moze sie polaczyc. Nic kompletnie, 4 piny sa w obd2 w samochodzie, ktos cos? :)

EDIT: udalo sie polaczyc z gsem przez is300. Wyszly takie bledy:
C1251 - silnik pompy - zacina sie
C1252 - usterka silnika pompy wzmacniacza sily hamowania
C1223 - uklad regulacji ABS
C1256 - za male cisnienie w akumulatorze

Silnik pompy do wymiany, czy jeszcze czujnik abs?
Kulope
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2018, o 10:41
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: GS300 brzęczyk, kontrole vsc, abs, reczny

Post autor: Kulope »

Witam,

poradziłem sobie, okazało się że padł "Brake booster" z angielskiego. Kilka kodów na kompie wskazało na wyżej wymieniony "Silnik wspomagający siłę hamowania". U mnie doszło do zwarcia i szybko chłopaki poradzili sobie z naprawą. Po regeneracji i czyszczeniu kodów nic się nie dzieje. Od tamtej pory działa jak należy.

Pozdrawiam i można zamknąć temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości