Bardzo wysokie spalanie

domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

Witam kolegów na początku mojej przygody z lexem gs300 . Autko kupiłem 2 tygodnie temu i po przesiadce z a6 c5 widzę duży progres :). Jednak niestety mam duży problem ze spalaniem.. autko na autostradzie prędkość 110 km/h pali 12l. W cyklu mieszanym nie przekraczajac 2500 obrotow pali jakieś 18...z tego względu auto na razie głównie stoi pod blokiem.... Może miał ktoś podobny problem? Co sprawdzać w pierwszej kolejności? Wszelkie sugestie mile widziane
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: ghostmateus »

domo285 pisze:Witam kolegów na początku mojej przygody z lexem gs300 . Autko kupiłem 2 tygodnie temu i po przesiadce z a6 c5 widzę duży progres :). Jednak niestety mam duży problem ze spalaniem.. autko na autostradzie prędkość 110 km/h pali 12l. W cyklu mieszanym nie przekraczajac 2500 obrotow pali jakieś 18...z tego względu auto na razie głównie stoi pod blokiem.... Może miał ktoś podobny problem? Co sprawdzać w pierwszej kolejności? Wszelkie sugestie mile widziane
Sprawdź czy sondy są ok i ich wskazania.
domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

Witam, jak podlaczyli mi pod kompa auta to wyskoczył błąd sondy, ale tej za katem, ktora to nie powinna mieć wpływu na spalanie? Zreszta po skasowaniu błąd już nie powrócił. Gdyby sonda była nie ok, to nie wywaliło by checka?
Awatar użytkownika
bobi
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 26 gru 2013, o 21:58
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: bobi »

domo285 pisze:Witam, jak podlaczyli mi pod kompa auta to wyskoczył błąd sondy, ale tej za katem, ktora to nie powinna mieć wpływu na spalanie? Zreszta po skasowaniu błąd już nie powrócił. Gdyby sonda była nie ok, to nie wywaliło by checka?
Checka wywyali napewno. Kwestia czasu. Miałem ten problem z ostatnim katem. Okazało cię że był już w takiej rozsypce że na autostradzie przy wys. obrotach wylatywały z tłumika jego wnętrzności :szok: A może zatyka Ci wydech? :mda:
domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

To znaczy też Tobie więcej palił przez zatkany kat? Jak doszedles do tego ?Niestety nie za bardzo jest jak sprawdzić drożność, musiałbym ciąć wydech. Spróbuje jescze w przyszłym tygodniu na analizę spalin pojechać może tam coś pokaże.
Awatar użytkownika
bobi
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 26 gru 2013, o 21:58
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: bobi »

U mnie właśnie palił w normie, a nawet powiem przyzwoicie (ok.9 przy 140km/h) W mieście zależy od stylu max 18l średnio koło 15l. Wkurzający był tylko check który potrafił wyskoczyć po tygodniu, 2 lub kiedy zechce :).
domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

No nic, najpierw zrobię analizę spalin i pomierze porządnie sondy, może tak być, że już nie działa jedna napięciowo jak powinna, ale jeszcze coś tam oscyluje i dlatego nie wywala checka A jak to nic nie pomoże to będę sprawdzać dalej, najgorszej są tego typu usterki, gdzie powodów jest co najmniej kilkanaście i pozostaje sprawdzać po kolei wszystko.
malina1114
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2016, o 12:24
Model Lexusa: GS300II GS430II
Skąd:: Złoczew
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: malina1114 »

Sprawdź na komputerze wskazania sond, wypadanie zapłonów i moduł vvti.
PS: Sprawdzałeś stan filtra powietrza?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: owczar »

Ja bym zaczął od wizycie na stacji diagnostycznej i zbadaniu składu mieszanki. HC i lambda na biegu jałowym oraz przy 2,5k. Potem można myśleć dalej.
domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

Dzięki Panowie za wskazówki, na pewno po kolei będę sprawdzał wszystkie tropy zaraz po odbiorze autka od mechanika, gdzie stoi na wymianę pierścieni ABS (typowa usterka w GS z tego co widzę). Kabelek diagnostyczny już do mnie dotarł, więc sondy będę mógł sam posprawdzać.

I mechanicy podnosząc autko znaleźli pierwszą przyczynę wysokiego spalania, jednym kołem nie idzie zakręcić w górze --->> zapieczony zacisk. Myślę, że może to powodować większe spalanie o jakiś litr. A reszty tak jak napisałem będę szukał dalej.

Filtr sprawdzałem, jest całkiem ok, ale wymienię dla pewności, według książki ma przejechane 15 tys km.

Co do modułu VVTI - co to takiego? to jest jakaś elektronika, czy ten wałek, który powoduję zmianę faz rozrządu?

I jak sprawdzić wypadanie zapłonów, pokazuję wtedy błąd, czy z parametrów można odczytać, że coś jest nie tak?

Wiem, że trochę dużo pytam, ale do tego pory jeździłem A6 c5 i VAGa mam opanowanego, w przeciwieństwie do Lexa/Toyoty, ale powolo do przodu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości