GS430 - wahania temperatury silnika

csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: csn »

Cześć wszystkim,

Mam następujący problem. Póki co dwa razy udało mi się zauważyć, że po ostrzejszym pałowaniu (co dość często mi się zdarza) wskazówka temperatury silnika przestaje opierać się na swojej standardowej kresce (lekko poniżej poziomu) i zaczyna uciekać w okolice poziomu a nawet trochę ponad ten poziom. Problem pojawia się, gdy po ostrzejszej jeździe toczę się po mieście lub stoję na światłach. Po paru minutach temp wraca do normy i już nie wraca w te podwyższone rejestry, nawet po kolejnym pałowaniu.

Problem zauważyłem niedawno, w zimie założyłem LPG, które zresztą stroiłem u carsika, więc raczej tu bym się nie doszukiwał problemów. Na instalacji nie oszczędzałem. Wcześniej miałem starsze BMW i tam jakiekolwiek wychylenie wskazówki poza pion oznaczało kłopoty. Czy tak samo jest tutaj, czy może to normalne, że jak się przyciśnie a na zewnątrz jest ciepło, to wskaźnik idzie lekko w górę? Co prawda do czerwonego pola jest bardzo daleko, bo nie wychodzi nawet poza kolejną kreskę, ale temat mnie męczy. Termostat był rok temu wymieniany (ori), podobnie jak pompa wody (ori) przy okazji rozrządu. Chłodnica wygląda na zmęczoną, ale nie chciałbym się pakować w jej wymianę, póki nie będzie to konieczne.

I w sumie jeszcze jedno, nie wiem, czy to związane z tematem. Czy to normalne, że auto tuż po odpaleniu trzyma na P obroty na około 1200 i załącza wentylator na maxa?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: LinkPL »

Załącza wentylator na maksa, bo masz pewnie włączoną klimatyzację.

Nie gotuje wody, więc chyba powinno być ok ... a to że są lekkie ruchy wskaźnika, to nie jest jakiś straszny problem, zanim sygnał jest podany do przekaźnika wentylatora, czujnik posiada jakąś tolerancję i włącza wentyl, zanim ten zgoni temperaturę mija chwila czasu ... raczej normalne działanie ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: ghostmateus »

Lekkie ruchy tej wskazówki będą jak deptasz ja też tak mam że delikatnie się przesuwa. W szczególności przy ostatnich temp. w ciągu dnia
csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: csn »

Super, tyle chciałem wiedzieć :)
csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: csn »

Jednak podbijam - temperatura rośnie nie tylko od piłowania, ale również jak wlokę się w korku z włączoną klimą, a na zewnątrz jest ciepło. Bez włączonej klimy się nie grzeje.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Marchol »

Wygląda na to, że jednak będziesz musiał wymienić chłodnice, miałem dokładnie takie same objawy, cudowałem: wymieniłem termostat, zrobiłem płukanie układu, kupiłem najdroższy płyn z motula, nic nie pomagało, dopiero wymiana chłodnicy, tylko że u mnie temperatura osiągała wyższy poziom, jak było powyżej 30 na zewnątrz to czasem w korku musiałem włączać ogrzewanie, ale po wymianie chłodnicy jak ręką odjął.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: bulikcbr »

jeżeli chłodnica nie cieknie to może nie trzeba wymieniać.Ja bym zaczoł od ściągnięcia zderzaka i porządnego umychia chłodnic ,niby są czyste ale po tylu latach pewnie zabrudzone wystarzy spsikać jakimś preparatem i pod kątem prostym symyś kercherem zobaczysz ile syfu wyleci
csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: csn »

Dzięki, i tak mam parę rzeczy do zrobienia więc zlecę czyszczenie chłodnicy, podejrzewam jednak, że czyszczenie bardziej przydałoby się w środku, niż na zewnątrz - chłodnica nie jest jakoś super ciepła, kiedy wskazówka już zaczyna odbiegać od poziomu, a wydaje mi się, że powinna parzyć.
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: XYZ »

Sprawdziłbym przez jakiś program diagnostyczny jaka faktycznie jest temperatura.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: owczar »

Ja bym zaczął od termostatu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości