GS430 - wahania temperatury silnika

hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: hydrant23 »

csn pisze:Póki co okazało się, że przy pałowaniu ubywa po trochu płynu przez korek chłodnicy. Oprócz tego miałem źle wystrojone LPG - zbyt uboga mieszanka, co podnosiło temp spalania i mogło dodatkowo wpływać na temp płynu, choć to raczej kwestia drugorzędna. Zmienię korek i zobaczymy, co się urodzi.

PS - ma ktoś może namiar na sklep, gdzie można kupić zamiennik tego korka?

Sprawdź jaki koszt w ASO . Jak ja szukałem korka do zbiorniczka to w ASO ok 50 zl . A alle ponad 100 używane. A teraz mam 2 korki do zbiorniczka mk3 .
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Marchol »

Jak korek ciśnieniowy który jest na chłodnicy to np w intercars mają, jak ten z zbiornika wyrównawczego to ASO.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: csn »

Ten od chłodnicy. W intercars niestety nie mają nic, jest tylko ewentualnie cała chłodnica Denso.

Dobra, biorę z ASO.
csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: csn »

Wymiana korka nie pomogła (no, może minimalnie, I nie wyrzuca już płynu, ale nadal chce się grzać). Jakieś strzały oprócz chłodnicy? Termostat sprawny.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: owczar »

Czy poziom płynu w chłodnicy się nie zmienia? Jak wygląda płyn? Czy przypadkiem poprzedni właściciel nie był fanem kranowki w chłodnicy?
csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: csn »

Poziom płynu minimalnie spadał (uciekał przez korek), dzisiaj sprawdzę, czy coś się zmieniło na nowym korku, bo akurat mam za sobą trasę 2000km. Płyn wygląda ok, na powierzchni pływa jakaś minimalna ilość brudu, oleju nie ma. Zresztą silnik trzyma idealnie parametry więc UPG można raczej wykluczyć.

Skłaniam się ku wymianie chłodnicy, po prostu nie chcę się rozczarować, jeśli okazałoby się, że problem nie ustąpił, więc wpierw chciałbym wykluczyć tańsze możliwości rozwiązania problemu.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: owczar »

Wszystko zależy od awarii uszczelki. Silnik z reguły nie traci parametrów. Ten bród jest trochę niepokojący.

Ja bym na wszelki wypadek zrobił test na obecność spalin w układzie chłodzenia. Jeśli będzie ok, to chłodnica może być po prostu czymś zamulona i należy ją wymienić.
csn
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 23:37
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: csn »

Właśnie dokładnie to podejrzewam - coś ogranicza przepływ płynu (dlatego problem występuje głównie przy niskich obrotach w korku, przy wyższych pompa pewnie lepiej przepycha płyn). Chłodnica wygląda z zewnątrz na mocno zmęczoną. Ten brud wygląda jak kurz, może uda mi się zrobić fotę, to pokażę.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: ghostmateus »

Taka chłodnica da radę mojego GSa?

http://allegro.pl/nowa-chlodnica-lexus- ... 38123.html
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 - wahania temperatury silnika

Post autor: carsik »

no ale to jest chłodnica do SC
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości