Problem z temperaturą silnika

ODPOWIEDZ
kodek
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2015, o 00:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Problem z temperaturą silnika

Post autor: kodek »

Problem dotyczy temperatury silnika w moim Leszku. Wszystko jest w porządku gdy jeżdżę po mieście na niedlugie dystanse, temperatura w normie. Problem pojawia się gdy musze dużo pojeździć po mieście + korki lub gdy wylatuje na trasę. Szczególnie po trasie jak jadę wszystko jest w porządku, wystarczy że gdzieś zjade na stację i temperatura momentalnie rośnie. Na postoju zbyt późno załączała się wiskoza wiec postanowiłem ja wymienić (sprzęgło wiskotyczne), szczególnie ze wiała jakby chciała a nie mogła. Myślałem że ten zabieg pomoże - niestety się myliłem.
Kolega temat niżej miał podobny problem ale u niego temperatura na desce była w porządku, u mnie niestety nie dlatego piszę osobny temat. U mnie również pojawia się bulgotanie pod maską gdy zgaszę silnik. Spróbuję jeszcze wymienić korek od chłodnicy, mam nadzieje ze to jednak będzie to bo nie chciałbym żeby faktycznie okazało się ze do roboty będzie uszczelka pod głowica (modlę się o to co wieczór).

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podrzucił mi pomysł co może być jeszcze powodem zbyt późnego i zbyt słabego chłodzenia silnika, jaką część może za to odpowiadać. Dodam tylko ze gdyby nowa wiskoza wiała tak mocno jak wtedy gdy odpalam zimny silnik, gdzie wiele tak jakby chciała poderwać samochód w powietrze to silnik nie miałby raczej prawa się grzać.
Z góry dzięki za wszelką pomoc
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Marchol »

U mnie problemem był termostat, nie otwierał się do końca objawy miałem podobne. W bardzo ciepłe dni po przyjechaniu z trasy i wyłączeniu silnika bulgotanie i wywalanie płynu z zbiornika wyrównawczego. Wymiana termostatu na nowy, przy okazji płukanie układu środkiem liqui molly i wymiana płynu na motul inugel optimal ultra.
Obrazek
kodek
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2015, o 00:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: kodek »

A silnik Ci się przegrzewał?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: maniek_ls400 »

Wyjęcie termostatu zajmie Ci 15-30 minut - jego test jest prosty - do gara i gotujesz - powinien się powoli otwierać przed wrzeniem wody. Zresztą jeśli po wyjęciu będzie wygladal na staroć (rdza i ciężko chodzące elementy) to do śmietnika. Bez termostatu temperatura powinna być niższa niż zazwyczaj a w trasie przy dobrym dmuchaniu w gaz nawet może spaść o 2 kreski w dół. Z drugiej strony bulgotanie to często wynik zapowietrzonego układu chłodzenia/walniętej uszczelki pod głowicą. Ogrzewanie działa jak trzeba ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
kodek
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2015, o 00:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: kodek »

Wydaje mi się ze działa ok, może trochę długo się rozgrzewa. A co masz dokładniej na myśli,
to będę mógł precyzyjniej odpowiedzieć na pytanie?
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Problem z temperaturą silnika

Post autor: Marchol »

kodek pisze:A silnik Ci się przegrzewał?
W bardzo ciepłe dni przy ostrzejszej jeździe po zatrzymaniu, temperatura wzrastała ale nigdy jakoś drastycznie.
Obrazek
kodek
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2015, o 00:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: kodek »

Dzięki wielkie za pomoc. Wymieniłem termostat, przelałem układ chłodzenia płynem czyszczącym i zalałem nowym płynem chłodniczy. Wygląda na to, że winny był faktycznie termostat bo silnik przestał się przegrzewać i bulgotanie zniknęło.
Dzięki jeszcze raz za pomoc.
Pozdr!
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk1 1993-1997”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość