Spalanie w IS 200t

niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: niven »

spróbuj przytrzymać 6 sekund na postoju przycisk od ESP i wyłączyć go całkowicie

wciśnij gaz do spodu i hamulec tez nastpnie popuść hamulec do połowy trzymając gaz i wtedy rusz - pameitaj ze przy całkowicie dezaktywowanym esp w trybie manualnym skrzynia nie zmieni ci biegu musisz łopatkami

skoro masz boxa pokaz wykres chętnie zobaczymy jak to wyglada
Awatar użytkownika
M_WOLF
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2018, o 17:27
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: M_WOLF »

fakt, wyłączałem esp tylko krótkim wciśnięciem ale i tak tyłkiem kręci
z dwóch nóg często startuję - to właśnie wtedy miałem 7,2sek
spróbuję tak jak napisałeś.

swój wykres podeślę po hamowaniu - sam jestem ciekaw jak mój egzemplarz vs inne :laugh1:
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: niven »

diesel jest spoko
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, o 08:58 przez niven, łącznie zmieniany 1 raz.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: niven »

lexus nie pal więcej niż inne podobne auta
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, o 08:58 przez niven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: zender »

niven pisze:Po ostatnim weekendzie zastanawiam się jak można ludziom robić wodę z mózgu..........

P ierdoli się w mediach że diesel do lamusa, tylko hybryda lub elektryczny - noi fajnie zatem pewna ciekawostka przyrodnicza.

Trasa Warszawa - Rzeszów obejmująca jazdę do Radomia trasą ekspresową 120km/h na tempomacie + od Radomia dalej na tempomacie 90km/h zrobiona w ostatnią sobotę przy temperaturze ok 30 stopni

LEXUS IS200T mój spalił na tej trasie uwaga 8,7 litra benzyny PB 98 na 100km

BMW G30 520d świeżo odebrane przez ojca z salonu - 4,8 litra ON



http://i68.tinypic.com/ri9gef.jpg

RC 300h 5000km przebiegu nowe z salon w listopadzie zeszłego roku trasa Katowice ...Waw. prędkości regularnie wyższe o 10 do 20km zależne gdzie można powidzie ze te 110 do 130 jechałem spalanie 5 l na 100km.

Co do diesle ten silnik lubi stałe obciążenie czyli tempomat do tego ciepłego powietrza mu daj i będziesz miał fajne wyniki spalania. w sumie idealne rozwiązanie to diesel robiacy za prądnice do baterii trakcyjnej. hahaha ha

zender
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: ledziu »

Takie troszkę znowu porównanie tendencyjne... bo chyba powinna być bena z beną diesel z dieslem ewentualnie z hybrydą. A nie diesel w idealnych dla siebie warunkach ustawiany jest z turbo benzyną...
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: Wiener »

Pisałem już w wątku "kupno IS200t" i napiszę tutaj znowu. Lexusy są bardzo wrażliwe na docieranie. Dla niedowiarków, specjalnie dla Was koledzy dowody zdjęciowe.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak dostałem IS200t zastępczego w ASO, to spalał dużo więcej przy takiej samej jeździe. Dlaczego? Bo pałowany od początku, pałowany na zimnym.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: niven »

Spoko tylko wiesz ja tez mogę ustawić tempomat na 100 jechać z górki. Tutaj nikt inny poza Tobą nie twierdzi ze to auto tyle spala
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: Wiener »

Chcesz, żebym nagrał film? :dirol:

Ja piszę o spalaniu na tempomacie ustawionym na x bez uwzględnienia ruchu. Tylko taki pomiar jest miarodajny. Stwierdzenie typu "trasa x do y z prędkością a do b" nie daje absolutnie nic. Można się na takiej trasie zmieścić w z litrów albo w 3x z litrów w zależności od stylu jazdy. Sprawdź ile Ci pali na tempomacie przy danej prędkości.
Po Warszawie pali mi 12-13, ale tylko dlatego, że tak chcę.
doktor4g
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 1 gru 2017, o 22:46
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Spalanie w IS 200t

Post autor: doktor4g »

ja też dotarłem silnik do 3 kkm (jak emeryt) min spalanie 5.3 a po resecie (taknowanie) i jazda trasą S 180-200 kk/h wziął 10,5. Jednak średnio w trasie wychodzi mi 8,8 (średnia z 3 m-cy) w zależności od potrzeb czasami emeryt - czasami "pedal to the metal".
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk3 2013-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości