paliwo w oleju

ODPOWIEDZ
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

paliwo w oleju

Post autor: compri »

Witam,

Ostatnio jakieś 3000 km po wymianie oleju postanowiłem sprawdzić jego poziom. Poziom był w normie i nie zmienił się od zalania świeżego oleju, ale daje się wyczuć zapach benzyny w oleju, może nie jakiś intensywny ale jednak. Czy to to normalne? Jaka może być przyczyna?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: paliwo w oleju

Post autor: owczar »

Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to tak. Warto od czasu do czasu pojechać w dłuższą trasę.
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: paliwo w oleju

Post autor: compri »

Ostatnio jeżdżę głównie do pracy 12km w obie strony. Często silnik nie jest w stanie złapać pełnej temp. roboczej a już jestem na miejscu i parkuję auto. Czyli jeśli poziom na bagnecie jest stały nie powinienem się tym przejmować?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: paliwo w oleju

Post autor: owczar »

To zależy. Zbyt rozrzedzony olej może tracić właściwości. Dla jego zdrowia warto go przegonić żeby PB odparowało z oleju.
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: paliwo w oleju

Post autor: compri »

OK, będę obserwował, a czy Ty Owczar miałeś już do czynienia z podobnym problemem lub ktoś z forum?

Dodam, że silnik jest stosunkowo młody bo ma 70 tys. oryginalnego przebiegu,
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: paliwo w oleju

Post autor: owczar »

Ja nie, ale znajomy miał w mitsubishi i badaliśmy temat. Nie świadczy to o problemie z silnikiem. Po prostu jedziesz na wzbogaconej mieszance na zimnym silniku. Pierścienie nie są w tanie zatrzymać benzyny, która spływa po cylindrach. U niego odcinki były jeszcze krótsze, a poziom oleju się wręcz podnosił.
Neutrino

Re: paliwo w oleju

Post autor: Neutrino »

owczar pisze:Ja nie, ale znajomy miał w mitsubishi i badaliśmy temat. Nie świadczy to o problemie z silnikiem. Po prostu jedziesz na wzbogaconej mieszance na zimnym silniku. Pierścienie nie są w tanie zatrzymać benzyny, która spływa po cylindrach. U niego odcinki były jeszcze krótsze, a poziom oleju się wręcz podnosił.
Dokładnie!
W autach sportowych, zwłaszcza w wyścigówkach, ale w rajdowych też się zdarza, to normalne. Dlatego oleje przeznaczone do wyścigów długodystansowych i dla rajdówek mają specyfikację pozwalającą zachować parametry smarne nawet przy mieszaniu się oleju z paliwem.
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: paliwo w oleju

Post autor: compri »

Panowie, dziękuję za pomoc. Rzeczywiście jak sięgam pamięcią to w moim poprzednim aucie kiedyś zimą na krótkich odcinkach też olej lekko miał zapach benzyny, ale jakoś nigdy nie zwracałem na to uwagi, bo póżniej były długie trasy i problemu nie było. IS-a mam od niedawna i ponieważ to świeży zakup, odrazu zwróciłem uwagę, a jeżdżę nim póki co głównie do pracy, więc teoria o niedogrzanym silniku jest jak najbardziej prawdopodobna.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: paliwo w oleju

Post autor: lukas78 »

compri pisze:Ostatnio jeżdżę głównie do pracy 12km w obie strony. Często silnik nie jest w stanie złapać pełnej temp. roboczej a już jestem na miejscu i parkuję auto. Czyli jeśli poziom na bagnecie jest stały nie powinienem się tym przejmować?
Tak jak koledzy wyżej napisali - przejmować się zbytnio nie musisz - tylko przy takiej eksploatacji interwały wymiany oleju musisz skrócić do max. 10 tys. km.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości