IS250 - Wyciek z manualnej skrzyni po wymianie oleju

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS250 - Wyciek z manualnej skrzyni po wymianie oleju

Post autor: elomike »

Witam.

Jak w temacie - stwierdziłem że 150 000 przebiegu to odpowiedni czas na wymianę oleju w skrzyni biegów - niestety błędnie założyłem, że nie da się tego spieprzyć. Mój lokalny serwis który zajmuje się wymianą oleju stwierdził że nie będzie problemu i w skrzyni też mogą wymienić. No to wymieniłem. No i jak z auta nigdy nic wcześniej się nie lało, wróciłem a tu kilka tłustych kropel w garażu. Zdenerwowałem się że szukam dziury w całym bo nie ma co wymieniać jak działa. Wróciłem, wyczyścił, wysuszył i powiedział że pewnie rozlało się gdzieś jak ruszyłem i teraz będzie git. Ale widzę że kapie dalej, do tamtego mechanika już mi się nie chce wracać bo wolę żeby nie poprawiał już po sobie jak nie ma pojęcia.

Jeśli chodzi o materiał to był oryginalny Toyotowski olej w ilościach zaleconych przez ASO.

Wygląda to tak
Obrazek Obrazek Obrazek

Jakieś pomysły skąd to może być? ASO niechętnie robi takie rzeczy, bo to wymieniacze i jak jeszcze zobaczą że grzebią po kimś to pewnie będą kazać wymienić skrzynię biegów. A trzeba było chyba od razu iść do nich...
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: IS250 - Wyciek z manualnej skrzyni po wymianie oleju

Post autor: adeq4 »

Wrzuć większe fotki, na tych mało co widać.
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS250 - Wyciek z manualnej skrzyni po wymianie oleju

Post autor: elomike »

Niestety nie mam wiekszych - zdjęcia robione przysłowiowym kalkulatorem. Mogę tylko powiedzieć że korek spustowy wygląda na suchy. A reszta nie mam pojęcia.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: IS250 - Wyciek z manualnej skrzyni po wymianie oleju

Post autor: adeq4 »

Z tego co da się zauważyć na zdjęciach to leje jakby bardziej na tyle skrzyni. Sprawdź czy jest mokro w miejscu gdzie wchodzi wieloklin od wału. Może tam simmering puszcza.
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS250 - Wyciek z manualnej skrzyni po wymianie oleju

Post autor: elomike »

Sprawdzę, dzięki
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS250 - Wyciek z manualnej skrzyni po wymianie oleju

Post autor: elomike »

No więc winien był simering skrzyni - gdy dostał nowy olej po prostu wymiękł. Wcześniej już się sączył, ale przy świeżym oleju to zaczął wręcz lać.
Awatar użytkownika
Tomuch
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, o 18:30
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Nowy Barkoczyn
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: IS250 - Wyciek z manualnej skrzyni po wymianie oleju

Post autor: Tomuch »

Jaki olej do manualnej skrzyni biegów bo wymieniłem na Castrol 75w90 jest żółty a w skrzyni był czerwony i napis na korku wlewu red bifore wie ktoś jaki to olej wie ktoś dokładnie jaki olej do manualnej skrzyni biegów :omg: :hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości