IS 250 zmiana silnika.

Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: Dawid0ss »

ledziu pisze:
carinus pisze:Silnik może stary,ale jary.Sam wiesz jak to potrafi jeździć.Nie chcę nowej zabawy w poszukiwanie silnika,wstawię to co już mam i wiem co mam.Mam już upatrzony samochodzik z manualną skrzynią,chyba najlepsza opcja do dalszej przeróbki.Chyba że przejdę tylko na zasilanie gazowe i można oryginał pozostawić.
Chłopie czemu Ty nie chcesz się posłuchać ... :?:

1g jest silnikiem który sprawdza się przy jakimś sofciku T najlepiej samodzielnie złożonym co uczyniłeś :ok: W kategorii już mocniejszego dłubania jest lipą na którą nie opłaca się wydawać kasy... i żeby uprzedzić Twoja odpowiedź że ktoś uzyskał 400km bo to nie ma znaczenia...

A tu mówisz o podwojeniu lipy bo chcesz ten piec do jeszcze cięższej budy niż is200 mk1.
Może po prostu ma dostęp do taniego IS250 bez silnika, stąd takie rozważania. Carinus, jak to wygląda ? Robiłeś już może jakiś kosztorys ?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: carinus »

Ledziu-szanuję Cię chłopie,ale teraz trochę pojechałeś z tą masą obu samochodów.Różnica między moim kombi a IS250 to ok.60kg.Teraz weź pod uwagę ze chciałbym mieć nadwozie wyciszone a sam dobrze wiesz że stary IS jest naprawdę głośny.Kupować następną starą kastę i kombinować przy niej uważam za stratę czasu.Obecny samochód i tak przekreślam więc będzie dawcą części.Zakup innego IS200 za 20tys.zł a kupno IS250 za 35-45tyś nie jest już tragedią,dodatkowo mam rozwiązany problem używania LPG co jak wcześniej pisałem przyniesie mi roczne oszczędności w niemałej kwocie.Patrząc na całość obraz wydaje się całkiem inny.Nie mam zamiaru budowania potwora,chcę mieć nowsze,wygodniejsze nadwozie z silnikiem który sam ogarnę a w razie awarii kupię bez problemu kilka na podmianę.Nie uważam że 1G jest w czymś gorszy od 4GR a dla mnie nawet lepszy.
Na razie mam zamiar kupić 250-kę,pojeździć i zrobić przymiarkę do przekładki.Reszta wyjdzie w praniu,sprzedać zawsze można,dużo nie stracę.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS 250 zmiana silnika.

Post autor: ledziu »

carinus pisze:Ledziu-szanuję Cię chłopie,ale teraz trochę pojechałeś z tą masą obu samochodów.Różnica między moim kombi a IS250 to ok.60kg..
Spokojnie po prostu sprawdziłem sobie sedana is200 vs sedana is250 gdzie is250 podawana jest masa 1560 kg.
Ale ok. może masz racje... co nie zmienia faktu pomysł swapa na 1g T jest średni (delikatnie mówiąc). I nie chodzi tu o czynność swapowania tylko o sam przedmiot który miałby trafić pod maskę 250ki... :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości