Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

ODPOWIEDZ
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Firlej1 »

Nie wierzę że nikt mi nie podpowie, które przewody (kanały) olejowe są wychodzące ze skrzyni, a które odpowiadają za wtłoczenie oleju do skrzyni...?
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Firlej1 »

Moim zdaniem dolny kanał jest wychodzący, górny wchodzący do skrzyni. Czy mam racje?
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Firlej1 »

Wymieniłem dzisiaj olej w skrzyni przy przebiegu 81 tys km. Metoda dynamiczna maszyną ATF5000.
Wnioski:
1. Pierwsze 5-6 l oleju podczas przepompowania - czarny, przepracowany olej.
2. Na magnesach minimalna ilość opiłków.
3. Biegi odrobinę płynniej i szybciej się zmieniają.
4. Poszło łącznie 14 l oleju, filtr z oringiem, 2 oringi chłodniczki oleju, uszczelka misy, 2 podkładki pod korki spustowe.

Warsztat na ul. Gorkiego w B-ku Pana Radka Paszko polecam.
Świadomość pracy skrzyni na świeżutkim oleju - bezcenna!!!
Krzysiek1125
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 9 lis 2015, o 13:44
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Krzysiek1125 »

14l oleju?... strasznie dużo, chciałem teraz wymieniać i właśnie szukam informacji ile oleju kupić, mam też ofertę z serwisu na 800.66zł i jest tam 4L. Napiszcie ile wam było potrzebne do wymiany?
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Firlej1 »

Przy wymianie statycznej 4l wystarczą...
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: pjetrooha »

Po analizie wątku... ASO nie podejmuje się wymiany dynamicznej. Obdzwoniłem Poznań, W-we, Trójmiasto - tu przy ostatnim serwisie uzyskałem info, że nie mają maszyny, producent nie zaleca etc. Mniej oficjalnie podobno były przypadki, że po wymianie w jakiś modelach (w historii) występowały problemy z działaniem skrzyń ASO było odpowiedzialne do naprawienia/wymiany.
W BDG/regionie zadzwoniłem do dwóch firm zajmujących się typowo automatami, mających w ofercie dynamiczną wymianę... ale do IS 250 brak usługi :( Ktoś może polecić jakiś sprawdzony adres w kuj-pom, bądź Poznań lub Trójmiasto?
Awatar użytkownika
drzevoo
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2016, o 14:38
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: drzevoo »

W Poznaniu masz http://www.teomotors.pl/
Sam u nich nic nie robiłem, ale mają dobre opinie.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Firlej1 »

Uważam, że przypadki uszkodzeń skrzyń po dynamicznej wymianie nie jest wynikiem samego procesu dynamicznej wymiany oleju a generalnie słabej kondycji skrzyń, w których te uszkodzenia wystąpiły. Jeżeli ktoś wymienia dynamicznie olej w skrzyni z przebiegiem 300 tys km na jednym oleju, musi liczyć się z tym, że może to ujawnić faktyczny jej mizerny stan...
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: pjetrooha »

Firlej1 pisze:Uważam, że przypadki uszkodzeń skrzyń po dynamicznej wymianie nie jest wynikiem samego procesu dynamicznej wymiany oleju a generalnie słabej kondycji skrzyń, w których te uszkodzenia wystąpiły. Jeżeli ktoś wymienia dynamicznie olej w skrzyni z przebiegiem 300 tys km na jednym oleju, musi liczyć się z tym, że może to ujawnić faktyczny jej mizerny stan...
Może i tak... choć zakładając, że wymiana miałaby się odbywać przy przeglądzie 90-105K km dziwne jest, że ASO tego nie robi i nie zbiera kasy... auta starsze i z dużym przebiegiem rzadko są oddawane do ASO, więc te :LEXUS: i tak do niech nie trafią (w nawiązaniu do wcześniejszych przemyśleń, że ASO to wymieniacze).
stryjak
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2014, o 20:49
Model Lexusa: is 250
Skąd:: anglia
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: stryjak »

jestem właścicielem IS 250 petrol , 48000 mil. mieszkam w uk i postanowiłem także sprawdzić jak to się ma w serwisie lexus.uk. czytając komentarze odnoszę wrażenie że różnie interpretujemy słowo (powinno się).według mojej interpretacji (powinno się) oznacza iż wymianę oleju trzeba przeprowadzić ,ale mamy do dyspozycji określony czas ,lub przebieg samochodu w kturym powinniśmy się zmieścić a nie że - możemy lub nie musimy.z serwisu lexus.uk otrzymałem taką oto informację :lexus is 250 petrol - automatyczna skrzynia biegów - wymiana oleju (powinna być) przeprowadzona między 6 - 8 rokiem ekspoatacji pojazdu lub przebiegiem 60 - 80 tysięcy mil,tylny most co 6 lat lub 40 tysięcy mil. co ciekawe w mojej książce serwisowej jest podana inspekcja oleju w manualnej skrzyni biegów -(additional inspection) - manual gearbox oil of IS 250 and IS 220d - every 4 years/40 000 miles.

dodatkowo podaję podane wymiany dla disel :
fuel filters of IS220d - every 6 years/40 000 miles
fuel pump(in fuel tank) of IS220d - every 180 000 miles
vacum pump for brake booster of IS 220d - every 12 years /120 000miles
to chyba wszysto
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości