Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

Witajcie.
Potrzebuję informację jaka jest podana w instrukcji serwisowej dotycząca po jakim przebiegu należy dokonać I wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów Lexus IS 250 z roku 2007. Ewentualnie podzielcie się informacją jaki to ma być olej i jaka ilość.
Dziekuję z góry za informację i pomoc.
pozdrawiam
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: lexus 430 v8 »

Średnio co 50 tys. Km. Zależy jeszcze od stylu twojej jazdy ale +- tyle powinno się pilnować. Jaki olej i jakiej pojemności nie musisz wiedzieć bo i tak to robi specjalny warsztat który się wymianą zajmuje tylko dynamiczna wchodzi w grę. Jeżeli statycznie to lepiej wogole.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Miłosz »

Dokładnie tylko dynamiczna wymiana oleju , statycznej nawet nie bierz pod uwagę. Ja do skrzyni i do dyfra dobierałem na stronie motula
https://www.motul.com/pl/pl/business/1487
Głównie to o lepkość chodzi a nie o markę , ale od zawsze leje motula i jest ok ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

Rozumiem ale przecież jeszcze do niedawna nie było urządzeń do dynamicznej zmiany oleju w skrzyni automatycznej i przecież olej wymieniany był tylko i wyłącznie w sposób tradycyjny: spuszczenie oleju i zalanie nowym.... Chyba że się mylę ale taka opinię przedstawił mój mechanik. Owszem jeżeli jest warsztat w pobliżu, który dysponuje takim urządzeniem to warto z tego skorzystać ale jeżeli nie to zmiana metodą tradycyjną wyklucza sens takie wymiany?? Można po prostu oleju nie zmieniać i jeździć dalej?
Co o tym myślicie?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Miłosz »

Znam parę osób po statycznej wymianie oleju w automatach i były problemy z szarpaniem po tym zabiegu. Ja osobiście nie miałem nigdy automatu , ale parę aut z automatem u mnie było. W bmce jest jeszcze taki myk że jak już zaczyna coś się dziać z olejem w skrzyni to sypie błędem egs symptom glue. Zazwyczaj kończyło się to potem wymianą dynamiczną i jak ręką odjął :) A co do oleju to moim zdaniem warto zmienić.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: owczar »

Ja mam do tego takie podejśćie. Jeśli nie wiesz kiedy olej był zmieniany i czy był zmieniany regularnie to najlepiej dynamiczna. Jeśli masz historię z ASO, to można statycznie, pod warunkiem że olej pachnie neutralnie i jest czysty.

Do dynamicznej nie jest niezbędna aparatura- dobrze jak jest bo to ułatwia sprawę, ale olej można zmienić nawet samemu metodą dynamiczną przy zachowaniu czystości.
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: lexus 430 v8 »

Jak można samemu w jaki sposób?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: owczar »

Zlewasz z korka to co zleci - sprawdzasz ile zleciało. Zdejmujesz miskę, zmieniasz filtr. Jeśli ubyło jeszcze więcej, to musisz to oszacować lub zlać całość do bańki.
Zakładasz miskę i wlewasz do skrzyni tyle oleju ile już spuściłeś przez otwór bagnetu.

Zdejmujesz wężyki z chłodnicy oleju. Jeden wylotowy kierujesz do beczki, a drugi do bańki z czystym olejem. Odpalasz silnik i włączasz na N. Najlepiej dać przeźroczyste bańki i węże aby kontrolować przepływ, czy np wężyk nie zasysa powietrza i jaki kolor ma stary olej. Przepompowujesz do czasu aż w obu węzykach będzie taka sama barwa oleju. To oznacza, że całość została przepompowana.

Dobrze to wykonywać w 2 osoby tak by 2 siedziała w aucie i mogła zgasić auto gdy olej czysty się już kończy.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

Ok ale nadal nie wiem w jaki sposób dokonywana była wymiana oleju jeszcze kilka lat wstecz kiedy to nie było sprzętu specjalistycznego do takiej wymiany???
Może ktoś polecić warsztat w Białymstoku który jest w stanie wykonać właściwie taka wymianę?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: owczar »

Powyżej napisałem jak to było robione.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości