Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

anutemix
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 27 sie 2013, o 15:56
Model Lexusa: is250
Skąd:: birmingham
Lokalizacja: birmingham
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: anutemix »

Witaj myślę żebyś przebolał te pare stów i zmienił olej na właściwy.Nie reklamuje tu absolutnie nic sam wyrób sobie zdanie jaka firma olejów będzie dla ciebie najlepsza. Na stronie producenta znajdziesz jaki olej i co ile wymieniać.Teraz też przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni pierwszy raz pewnie na wakacje jak pojadę do Polski.Może ma ktoś na dobry warsztat w Warszawie? Dzięki Pozdrawiam
pummen2
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 6 lip 2016, o 18:46
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Grays
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: pummen2 »

Gdzie sprawdzić po nr vin jaki tak naprawdę płyn atf zalać? Z tego co czytam w sklepie toyoty to atf ws (08886-81210) jest do automatycznych skrzyń biegów CVT WS. Nasze ISy nie maja CVT. Sami zobaczcie https://sklep.toyota.pl/produkt/08886-8 ... iegow.html
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: chrismave »

Masz w instrukcji obsługi napisane --> Toyota Genuine ATF WS. (Specyfikacja p. 6.1.)
Eksperymenty z olejem do tej ASB mogę skończyć się przykrą niespodzianką.
sokol83
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2018, o 21:35
Model Lexusa: is250
Skąd:: Glasgow
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: sokol83 »

https://www.ebay.co.uk/itm/4l-MANNOL-Ty ... SwruhZjISe

Witam. A co sadzicie o tym oleju do IS250 z 2007 roku. Moze ktos zmienial na taki? Dzieki
https://t.me/pump_upp
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: chrismave »

Wiskotyczność tego co podajesz w 40deg --> 36.6 przy 100 --> 7.4
Toyota ATF WS odpowiednio 23 i 5.5. Sam sobie odpowiedz i przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem mój post powyżej.
sokol83
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2018, o 21:35
Model Lexusa: is250
Skąd:: Glasgow
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: sokol83 »

czyli jedyny wlasciwy olej jest ten w takim razie?

https://www.roughtrax4x4.com/1-litre-ge ... -8993.html

dzieki i pozdrawiam
https://t.me/pump_upp
pummen2
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 6 lip 2016, o 18:46
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Grays
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: pummen2 »

Sam nie wiem czy to ten, niby to WS, ale toyota mowi, ze jest to olej do skrzyn CVT. Tez mam dylemat jaki kupic, bo chce wymienic.
sokol83
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2018, o 21:35
Model Lexusa: is250
Skąd:: Glasgow
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: sokol83 »

https://t.me/pump_upp
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: chrismave »

do CVT jest ten sam. Macie napisane w instrukcji, że do waszej skrzyni jest przeznaczony --> Toyota ATF WS. Nie ma innego Toyota ATF WS. Nie rozumiem tych kombinacji alpejskich
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: chrismave »

Achaj pisze:Witam wszystkich,

Wymieniłem w wakacje olej w skrzyni metodą dynamiczną + filtr. Skrzynia przed wymianą chodziła spoko , czasami lekko szarpnęła przy zmianie z 1 na 2 , ogólnie tragedii nie było. Po wymianie nastąpiła znaczna poprawa, szarpania całkowicie ustąpiły a biegi przełączają się praktycznie niewyczuwalnie i na postoju i podczas jazdy. Teraz, kiedy pojawiły się mrozy zauważyłem pewnego razu niepokojącą rzecz. Po 3 dniowym postoju odpaliłem samochód w ujemnej temperaturze, dosyć szybko przełączyłem w tryb D i usiłowałem jechać ale tylko usiłowałem. Mimo dodawania gazu pod 2.5 tys obrotów samochód ledwo się toczył. Nie chciałem zarzynać silnika więc zatrzymałem się, przełączyłem na N a po chwili spowrotem na D, potrzymałem na hamulcu chwilę i zaraz wszystko było w porządku. Przeważnie po nocnym postoju daję mu popracować 2-3 minutki po odpaleniu i problem wtedy nie występuje. Wiadomo, lekko przeciąga biegi na początku ale nie jest to aż tak mocno odczuwalne i auto przyśpiesza normalnie. Zdarzyła mi się taka sytuacja 2 razy kiedy po odpaleniu chciałem jechać a za bardzo nie mogłem. Czy to normalny objaw ?

Wyczytałem w specyfikacji skrzyni A960 , że Toyota rekomenduje płyn ATF WS. Z tego co pamiętam goście od skrzyń wlali mi ATF IV Ravenola... Ze specyfikacji wynika że ma on nieco inną gęstość/lepkość. Jest nawet uwaga w instrukcji, że przy zastosowaniu innego oleju niż ATF WS skrzynia może słabo pracować w skrajnie niskich temperaturach , po rozgrzaniu obydwa rodzaje płynów mają podobną charakterystykę i skrzynia ma pracować normalnie.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z olejami do skrzyń ? Czyżby aż taka różnica na zimno między WS a IV ? A może mam za mało oleju ? Trochę szkoda mi wydawać kolejne kilka stów bo przejechałem ledwo 5 tysięcy km ... Z drugiej strony jak mam sobie narobić biedy to lepiej wymienić i mieć spokój. Dodam, że skrzynia pracuje bez zarzutów jak zaskoczy = na ciepło i zimno.

Dzięki za odpowiedzi
Ravenol firma co ma wszystko...nawet do Hondy MTF mają olej, który jest podobno zamiennikiem; a składu chemicznego MTF Honda nigdy nie podała i zapewne nigdy tego nie zrobi. To samo jest z PSF Hondy, Ravenol oczywiście ma "zamiennik". Oprócz wiskotyczności kluczową rolę odrywają dodatki i skład chemiczny.
Po raz kolejny odradzam eksperymenty, szczególnie z ATF, bo skrzynia automatyczna to droga zabawka. Przy jakim przebiegu była robiona ta dynamiczna wymiana w Twojej skrzyni i czy wcześniej był wymieniany w niej olej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości