Czy warto stosować lepsze benzyny ?

ODPOWIEDZ
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: lexus 430 v8 »

Jedz do Schella zatankuj czasem 100 oktanowa benzyne i będzie w lepszej kondycji, przegon go na trasie.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: ArtIS »

To rozważę a w kwestii dodatków co polecacie? Czy uważacie ze to tylko marketing?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: Miłosz »

Zacytuję sam siebie :D
Bez owijania w bawełnę , trochę w przemyślę chemicznym siedzę głównie co prawda asfalt , ale również coś nie coś o paliwach wiem ( wykorzystuje je również przy produkcji roztworów asfaltowych , on biały i zielony , op , paliwo lotnicze itd ). Tak w skrócie paliwa premium , standardową benzynę robią oddzielnie 95 oraz 98 , niektóre rafinerie jeszcze dodatkowo robią coś co się nazywa c16 w bardzo małych ilościach, ale o tym tylko słyszałem w mitach i legendach. I do bazowej 98 dodawane są dodatki , które to mają na celu podniesienie liczby oktanowej itd wtedy mamy jakieś vpower super coś tam.
Z dieslem jest bardzo podobnie , tam gdzie ja tankuje są 2 rodzaje diesla on , oraz on energy. Dziwne że cysterna jedzie załadowana do fulla tylko jednym gatunkiem paliwa ;) ON energy to nic innego jak tylko olej napędowy bazowy + dodatek. Zaopatrzenie stacji wygląda mniej więcej tak. Jedzie cysterka mając 20 tys l do klienta który zamówił po 10 z każdego rodzaju. Czyli do jednego zbiornika leci nasz bazowy ON , a do drugiego tak samo , z tym że jeszcze do układu pompy załączony jest jeszcze dodatkowy mały zbiorniczek z dodatkiem , który jest odpowiednio zaciągany i pompowany do do zbiornika z naszym ON energy. Mniej więcej wygląda to tak :

Obrazek
(zdjęcie poglądowe)

Za czapką krasnala jest schowany taki niebieski zbiorniczek i to w nim jest ten dodatek wraz z pompką. Czy jest tam licznik do dodatku - nie zauważyłem :D Także różnie może być z ilością dodatku :ROFL:
Z tym że nowsze silniki chyba to już nie są takie pancerniaki jak kiedyś i myślę dodatki nie zaszkodzą, ba może i nawet warto by do e46 benzynowych (ropa również) nawet coś wlać pomocniczego. To nie jest zwykła woda zazwyczaj taki dodatek może zawierać w sobie : środki przeciwzużyciowe (antiwear-AW), inhibitory korozji, dodatki smarne, deemulgatory, detergenty, depresatory. Także nie mało substancji pomocniczych ;)
Jak ktoś dalej nie wierzy to proszę poszukać sobie w ogromnych firmach chemicznych np Croda coś więcej na ten temat, jak dobrze pamiętam mają nawet testy laboratoryjne. Od czasu do czasu mam kontakt z ich technologiem więc w ramach ciekawostek coś nie coś porozmawiamy w temacie motoryzacji.
U mnie po paru wyjezdzonych bakach na tym dodatku co wrzuciłem zdjęcie spalanie spadło o ok 1 litr.
Dodam jeszcze że obecnie chyba jedne z lepszych paliw jeśli chodzi o diesla ma lotos , nie dają żadnych biododatków dlatego ropa jest biała a nie żółta. Zapłacili mega dużą karę co prawda , ale dalej im się opłaca to robić, bo mają ogromny zbyt.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: adamsky73 »

Zależy czego oczekujesz. Jeśli drastycznej poprawy osiągów to zainstaluj butlę z podtlenkiem azotu i będzie bosko :dirol:
Jeśli chodzi o dodatki to te zmniejszające tarcie czy czyszczące wtryski itp. pewnie marketingiem nie są. Według mnie warto zainwestować w te modyfikatory tarcia bo w końcu wpływa to na żywotność silnika no i bezpośrednio na spalanie (mniej energii traconej na tarcie).
Miłosz pisze:nie dają żadnych biododatków dlatego ropa jest biała a nie żółta
Mam nadzieję że przezroczysta bo jak biała to na mleku każą ludziom jeździć :laugh1:

Akurat przezroczysty diesel to wynalazek Shella z 2009 roku (V-power diesel), więc żadna nowość. Ma ten kolor (a w zasadzie jego brak) bo powstaje przez skroplenie gazu ziemnego.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: Miłosz »

Adamsky tak tak o taką przeźroczystą chodzi ;) Biała byłaby gdyby było to paliwo emulsyjne. Udało mi się zrobić coś takiego , ale miałem lipny emulgator i po paru dniach się rozpadła, woda 30% olej napędowy 70% emulgator znikoma ilość, ponoć gdzieś to w świecie wykorzystują.

A wracając do dodatków to jak najbardziej jestem za.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: ledziu »

Czyli podsumowując Miłosz jakie proponowałbyś dodatki do pb/D?
Mój kolega używał AmsOil i był zadowolony (tak twierdził) ale tak naprawdę przydałby się jakiś klucz doboru tych specyfików czy może jest to tylko kwestia producenta/ceny/rodzaju paliwa itp :?: .

Osobiście używam 100ki shella ale tylko w wariacie który został na niej wystrojony do cywilnych aut leje go sporadycznie niestety różnicy w spalaniu nie odnotowałem. Być może nie od jeździłem kilku baków.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: ArtIS »

To skoro warto taki dodatek wrzucić to jaki konkretnie produkt polecacie?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: Miłosz »

Najlepiej jakieś markowe moim zdaniem, większa szansa, że biorą od dobrego dostawcy, aczkolwiek różnie to bywa ;) Ja leje obecnie dodatek od kleen flo , wcześniej zalałem również milersa coś do dpfa i nic nie zauważyłem pozytywnego/negatywnego zresztą już niedługo problemu z tym nie będzie :D W przypadku kleen flo spalanie mi spadło. O amosil słyszałem same dobre opinie. W przypadku Motula bywa różnie z racji dużej ilości podróbek na rynku. Polecam w sumie sklep gdzie kupuje połowa ludzi z for bmw ;) Filtry Gdańsk , ja tam osobiście od paru lat kupuje i nigdy żadnych problemów z autem nie miałem. Także podsumowując nie ma co szukać kosmicznych technologii , amosil , motul , lm , milers będą ok.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: luki90 »

Poczytajcie o archoil http://archoil.pl/ar6000-fuel-treatments/ , każdy chwali praktycznie każdy ich produkt.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: Miłosz »

Smutna wiadomość ... lotos teraz produkuje na irańskiej ropie i znowu jest żółty ON :/
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość