[IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: Damnian »

Jak masz oscyloskop to możesz ogarnąć sygnały i je sobie porównać. Osobiście nie stosowałem nigdy żadnych dodatków do paliwa, ale wydaje mi się że jedyną metodą rozruszania go byłoby wrzucenie do myjki ultradźwiekowej i włączenie go podczas zanurzenia.)
Jeszcze jak masz dostęp do jakiegoś bardziej sprytnego testera pod OBD możesz ogarnąć czasy wtrysku na poszczególnych cylindrach.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: lorak »

Niestety nie posiadam oscyloskopu, dzisiaj będę miał całą listwę wtryskową na podmianę i postaram się to sprawdzić w poniedziałek. Czy robił ktoś to kiedyś? chodzi mi o porady przy tego typu wymianie. Czy trzeba wykręcać przepustnicę?
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: Damnian »

Wydaję mi się że da radę bez ściągania przepustnicy. Co do porad to zaopatrz się w WD-40 albo jakiś inny preparat penetrujący i zanim zaczniesz grzebać popsikaj w okolice oringów. Tam jest tyle piasku i jest to tak zapieczone że masakra i jak napsikasz pomoże CI to je wytargać. Póki listwa będzie utwierdzona odkręć śrubunek- uwaga psiknie benzyna i to dosyć mocno, także uwaga na oczy. Zabezpiecz zarówno wąż jak i króciec od listwy. Do wyciągania przygotuj sobie najlepiej kolegę i ze 4 śrubokręty albo łyżki i musicie podważać równomiernie,aż wyskoczy, nic na siłę, próbujcie rozruszać, ale delikatnie wszystko. Montaż nowej listwy zacznijcie od posmarowania oringów smarem- łatwiej wskoczą. Poza tym pierwsza i najważniejsza rzecz- gniazda muszą być czyste, zadbaj aby nie dostał się żaden syf, bo po założeniu nowej listwy może być nieszczelność. Wszystko na spokojnie :drink:
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
nogaj
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2014, o 16:07
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: nogaj »

Listwa wtryskowa jest przykręcona trzema śrubami. Dojście do środkowej śruby jest masakryczne ale idzie to zrobić bez demontażu przepustnicy, ale idzie się mega wnerwić :)
Ja to robiłem trzema różnymi kluczami płasko-oczkowymi i dosłownie po kilka mm ruchu :)
Ja dziś podmieniałem wtryskiwacz na 4 cyl.i chyba jak narazie jest ok bo narazie żadnych błędów nie wyrzuca.
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: Riki »

lorak pisze:Niestety nie posiadam oscyloskopu, dzisiaj będę miał całą listwę wtryskową na podmianę i postaram się to sprawdzić w poniedziałek. Czy robił ktoś to kiedyś? chodzi mi o porady przy tego typu wymianie. Czy trzeba wykręcać przepustnicę?
Jak byś potrzebował pomocy to będę w Lublinie Jutro mogę ci pomóc . Żeby wymienić cała listwę ,wygodnie" musisz zdjąć cała przepustnice jak i po rozpinać trochę wiązki która idzie nad listwą
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: lorak »

Przed wymianą wtryskiwacza postanowiłem jeszcze sprawdzić kompresję no i był to strzał w dziesiątkę. Jeden cylinder na którym wypadają mi zapłony ma tylko 4 bary. No i wszystko się wyjaśniło.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: Damnian »

I weź się nie unoś :ireful3: Ciekawe co, tłok czy głowica...

także rozumiem że swap od razu na 2JZ? ;)
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: lorak »

Damnian pisze:I weź się nie unoś :ireful3: Ciekawe co, tłok czy głowica...

także rozumiem że swap od razu na 2JZ? ;)
Jest to bardzo kusząca opcja jednak nie dam rady teraz z czasem. Potrzebuję mieć szybko sprawny samochód. Także niestety ale jeszcze nie teraz...2jz musi poczekać;(
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: Riki »

lorak pisze:
Damnian pisze:I weź się nie unoś :ireful3: Ciekawe co, tłok czy głowica...

także rozumiem że swap od razu na 2JZ? ;)
Jest to bardzo kusząca opcja jednak nie dam rady teraz z czasem. Potrzebuję mieć szybko sprawny samochód. Także niestety ale jeszcze nie teraz...2jz musi poczekać;(
Zamiast brać 1gfe to za 1-2 Tyg możesz mieć 2jz :biggrin2:
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Nie pracuje jeden cylinder

Post autor: owczar »

Zacznij od sprawdzenia luzów zaworowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości