[IS 200] Jaki Olej?

ODPOWIEDZ
Neutrino

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Neutrino »

JanB pisze:
Neutrino pisze: Co do stosowania oleju o HTHS ponizej 3,5 do "ciasnego" wysilonego silnika to raczej sceptycznie bym podszedl. Mialem kiedys Nissana z silnikiem SR20VE (wolnossace 2.0 o mocy blisko 200KM i podobnym momencie). W zaleceniach bylo 5W30 i HTHS ponizej 3,5. Taki zastosowalem a potem przy wymianie widzialem drobinki metalu w starym oleju.
Przepraszam, ale nie zrozumiałem. HTHS poniżej 3,5??????????? Naprawdę????????
Myślę, że winno być powyżej... ale ja to może za gupi jezdem...
Taki (czyli 5W30 z HTHS ponizej 3,5, czyli ekologiczny) byl zalecany. Tez wydawalo mi sie to dziwne...dlatego od tamtej pory wszelkie zalecenia w tabelkach producentow olejow, czy w podrecznikach uzytkownika traktuje raczej jako sugestie ;-)
Generalnie do silnikow "ciasnych" i wysilonych stosujemy oleje o HTHS powyzej 3,5...zdecydowanie do silnikow wysilonych, czyli tam gdzie sa wysokie cisnienia i temperatury, wysokie obciazenie.

Ps.
Okzaalo sie zreszta, ze te tabelki z rekomendacjami olejowymi tworzy jedna firma, bodajze z Holandii czy Belgii. To raczej taki szablon, do ktorego dopasowane sa produkty danej marki olejowej. Wszystko robione jest mechanicznie i stad takie bzdury sie tam pojawiaja, zwlaszcza w odniesieniu do starszych aut.
Awatar użytkownika
Piotr Dziektarz
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2015, o 10:12
Model Lexusa: Inny
Skąd:: Wieliczka
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Piotr Dziektarz »

Witam,
Zapewne chodzi o firmę http://www.olyslager.com/
To ona przygotowywuje wyszukiwarki dla wszystkich najwiekszych producentów olejowych licząc za to bardzo sowicie.

Pozdrawiam
PIotr Dziektarz
http://www.zmienolej.pl
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Oblak »

Witam
Panowie czy coś się zmieniło w polecanych olejach? Ostatnio zalewałem MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30, przy wymianie lać to samo czy warto dopłacić trochę i użyć Millers EE Longlife C3 5w30?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

[IS 200] Jaki Olej?

Post autor: legato97 »

Zajrzyj I zacznij temat w dziale naszego nowego partnera i doradcy zmienolej.pl

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ana
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 20:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Ana »

Cześć wszystkim :) odświeżę trochę wątek, bo nie chcę zaśmiecać forum nowym.

Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni biegów i w tylnym moście - IS 200, 2004 r., manual, Pb.
Przeszukałam lupkę i znalazłam sporo tematów, jednak jak to baba pogubiłam się trochę, który olej byłby najlepszy... :scratch:

Z tego co udało mi się znaleźć polecane były:

- do skrzyni biegów: RedLine MT-90 75W90 lub Amsoil 75W90 GL-4
- do tylnego mostu: Amsoil Synthetic 80W90(?)

Podpowiecie mi czy te oleje będą ok? Wyczytałam też, że przy wymianie oleju w skrzyni i moście powinny być też od razu wymienione uszczelki - i tu pytanie, jakie najlepiej kupić? Będę też wdzięczna za info, jeśli jest jeszcze coś, o czym powinnam pamiętać przy tych wymianach :blush:

Z góry dziękuję za pomoc :)
waldi
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 8 sty 2016, o 11:26
Model Lexusa: IS 200/GS 430 III
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: waldi »

Wymienione oleje to górna półka. Co do dyfra trzeba sprawdzić po nr czy siedzi otwarty czy LSD . "A" to otwarty a" B" z LSD wtedy lepszy byłby olej 75w140. Co do uszczelek to zapewne chodzi o podkładki miedziane lub aluminiowe pod śruby spustowe i kontrolno-nalewowe. Otwór w podkładce musi mieć 14mm. Grubość nie mniejsza jak 1mm.
Awatar użytkownika
Ana
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 20:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Ana »

waldi pisze:Wymienione oleje to górna półka. Co do dyfra trzeba sprawdzić po nr czy siedzi otwarty czy LSD . "A" to otwarty a" B" z LSD wtedy lepszy byłby olej 75w140. Co do uszczelek to zapewne chodzi o podkładki miedziane lub aluminiowe pod śruby spustowe i kontrolno-nalewowe. Otwór w podkładce musi mieć 14mm. Grubość nie mniejsza jak 1mm.
Jeśli to górna półka to w takim razie chyba dobrze celowałam :) Nie jestem typem osoby "aby jak najtaniej" - zawsze staram się dobierać porządne części :blush:
No to mam jeszcze większą zagwozdkę z dyfrem... obstawiałam, że jest bez LSD, jednak jeśli dobrze kombinuję, po wrzuceniu VIN na toyodiy.com pokazuje mi, że jednak mam dyfer z LSD? :scratch: Będę w stanie wgramolić się pod auto, żeby sprawdzić, czy są te oznaczenia "A" lub "B", czy musiałabym go na podnośnik wrzucić?

41110 CARRIER ASSY, DIFFERENTIAL, REAR
41110-53050 *FGR=43:11=3.909 1
41110-53070 *FGR=43:11=3.909, W(LSD) 1
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Rafał »

Oznaczenia A lub B są na tabliczce znamionowej, na obudowie dyfra raczej ich nie zobaczysz. Oczywiście ktoś mógł go już wcześniej wymienić na zwykły otwarty lub odwrotnie.
Awatar użytkownika
Ana
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 20:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Ana »

A to w takim razie zerknę na tabliczkę. Myslałam, że te oznaczenia na obudowie części są :doh:
Dyfra raczej nikt nie podmieniał - kupiłam go od pierwszego właściciela, który końca serwisował go w ASO :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości