[IS 200] Jaki Olej?

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Postprzez Neutrino » 30 sie 2018, o 11:50

JanB napisał(a):
Neutrino napisał(a): Co do stosowania oleju o HTHS ponizej 3,5 do "ciasnego" wysilonego silnika to raczej sceptycznie bym podszedl. Mialem kiedys Nissana z silnikiem SR20VE (wolnossace 2.0 o mocy blisko 200KM i podobnym momencie). W zaleceniach bylo 5W30 i HTHS ponizej 3,5. Taki zastosowalem a potem przy wymianie widzialem drobinki metalu w starym oleju.

Przepraszam, ale nie zrozumiałem. HTHS poniżej 3,5??????????? Naprawdę????????
Myślę, że winno być powyżej... ale ja to może za gupi jezdem...

Taki (czyli 5W30 z HTHS ponizej 3,5, czyli ekologiczny) byl zalecany. Tez wydawalo mi sie to dziwne...dlatego od tamtej pory wszelkie zalecenia w tabelkach producentow olejow, czy w podrecznikach uzytkownika traktuje raczej jako sugestie ;-)
Generalnie do silnikow "ciasnych" i wysilonych stosujemy oleje o HTHS powyzej 3,5...zdecydowanie do silnikow wysilonych, czyli tam gdzie sa wysokie cisnienia i temperatury, wysokie obciazenie.

Ps.
Okzaalo sie zreszta, ze te tabelki z rekomendacjami olejowymi tworzy jedna firma, bodajze z Holandii czy Belgii. To raczej taki szablon, do ktorego dopasowane sa produkty danej marki olejowej. Wszystko robione jest mechanicznie i stad takie bzdury sie tam pojawiaja, zwlaszcza w odniesieniu do starszych aut.
"Pirx dawno już spostrzegł, że człowieka często łatwiej jest poznać po jego stosunku do robotów aniżeli do innych ludzi."
Stanisław Lem "Opowieści o pilocie Pirxie", opowiadanie "Wypadek".
Neutrino
Lex user

Model Lexusa: IS200 Sportcross

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Postprzez Piotr Dziektarz » 11 wrz 2018, o 15:26

Witam,
Zapewne chodzi o firmę http://www.olyslager.com/
To ona przygotowywuje wyszukiwarki dla wszystkich najwiekszych producentów olejowych licząc za to bardzo sowicie.

Pozdrawiam
PIotr Dziektarz
http://www.zmienolej.pl
Piotr Dziektarz
Nowy lex user

Model Lexusa: Inny

Poprzednia strona

Powrót do IS mk1 1998-2005