[IS 200] Jaki Olej?

ODPOWIEDZ
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: grucha2666 »

Wczoraj wymieniłem olej w swoim IS 300. Wcześniej zalany był Castrol 5W-30 w Niemieckim ASO. Użyta została płukanka Millersa a potem zalałem Millers EE 5W-30 norma ACEA C3 oraz VW 504.00 / 507.00. Efekt: silnik na pewno ciszej chodzi. a przy odpalaniu na zimnym nie ma takiego jakby tarcia (tzw. lekki start) przez kilka pierwszych sekund. ogólnie bardzo polecam! :)
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: JanB »

Potwierdzasz kolego moje wrażenia po zalaniu tego oleju do GS 300 MKII. Również kupowany u Piotra na zmienolej
Pozdrawiam
JanB
Ponczek
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 30 gru 2015, o 03:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Ponczek »

Koledzy potrzebuje porady odnośnie oleju. Nastukane mam 246 tys. km z czego połowa na LPG. Z tego co wiem to były wypalone gniazda zaworowe i wymieniono szklanki jakies 10 tys. km temu przed zakupem. Ale nie wiem co było zalane (jakiś Castrol) a auto raz na 2 tygodnie zadymi przy odpalaniu i już 4 litry musiałem dolać od zakupu (10 tys. km).

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: JanB »

Całkiem możliwe, że masz zapieczone, czyli zablokowane pierścienie olejowe. Najczęściej kończy się to remontem góry silnika, choć, jak piszesz, auto miało robioną głowicę, więc trochę dziwne, że nie zaglądnęli do tłoków. Trzeba zbadać kompresję silnika wykonując próbę olejową. Spróbowałbym metodami chemicznymi wyczyścić pierścienie. Ja stosuję np. płukanki przy wymianie oleju. A tu na filmie masz kompleksowe wyczyszczenie silnika i osprzętu w starej beemce https://www.youtube.com/watch?v=qrYnBvGg_sg
Generalnie przy wciąganiu 4 litrów oleju na 10 tys km czarno to widzę.
Pozdrawiam
JanB
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Proponuję płukankę, motul 5w30 ( zalecany ) i dwa ceramizery :) prawdopodobnie silnik wróci do normy

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ZdrajceV
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 6 paź 2015, o 11:28
Model Lexusa: Lexus IS200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: ZdrajceV »

Witam pewnie powtórzę pytanie jak każdy ale czytając forum sam juz nie wiem na co zmienić. Na Mobilu 5W30 ESP i auto bierze mi olej ,czyli co 10 tys wlewam 2 litry. Auta też nie oszczędzam, samochód w automacie i natłukłem juz 20 tys w rok. Auto ma przebieg 240 tys o ile prawdziwe sprowadzone z Szwajcarii. Na prace silnika nie narzekam, zbiera sie i można pocisnąć. I pytanie brzmi czy można / i ktos próbował zalać inna lepkość oleju. Nie mówię tu o skrajnościach 15w40 ale np 5W40 lub 5W30 i czy pomoże mojemu :LEXUS: i przestanie brać olej bo nie ukrywam nie raz sie waham czy nie kupić zamiast banki 4 litrowej odrazy 8 bo dolewka litrowa kosztuje czasem aż 50 zł. Co polecacie ???
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Pepe_GD »

Co jaki przebieg zmieniasz oliwe?

2 litry na 10 tyś km to bardzo sporo. U mnie auto od wymiany do wymiany nie bierze ani grama i nie rzadko kręci się na wysokich obrotach. Rura nawet okopcona nie jest. Oliwa to Millers trident 5w40. Spróbuj zalać olej z wyższej półki, chociaż wątpię by to pomogło, jak i zmiany gęstości oleju. Jeśli jest to dla Ciebie uciążliwe, to szykuj się na remont bądź wymianę silnika.

Sprawdzałeś auto od spodu? Nie ma sporych wycieków oleju?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: michalllw »

Pepe_GD pisze: Spróbuj zalać olej z wyższej półki, chociaż wątpię by to pomogło, jak i zmiany gęstości oleju. Jeśli jest to dla Ciebie uciążliwe, to szykuj się na remont bądź wymianę silnika.

Sprawdzałeś auto od spodu? Nie ma sporych wycieków oleju?
Może być jakiś wyciek lub uszczelniacze zaworowe do roboty bo wątpię że ten silnik się zajechał tak by tyle oleju wpierdzielać. Jeżeli nic nie cieknie to możesz spróbować zalać lepszy olej, czasami tak bywa że jeśli olej jest gówniany to ubywa
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: Dawid0ss »

michalllw pisze:
Pepe_GD pisze: Spróbuj zalać olej z wyższej półki, chociaż wątpię by to pomogło, jak i zmiany gęstości oleju. Jeśli jest to dla Ciebie uciążliwe, to szykuj się na remont bądź wymianę silnika.

Sprawdzałeś auto od spodu? Nie ma sporych wycieków oleju?
Może być jakiś wyciek lub uszczelniacze zaworowe do roboty bo wątpię że ten silnik się zajechał tak by tyle oleju wpierdzielać. Jeżeli nic nie cieknie to możesz spróbować zalać lepszy olej, czasami tak bywa że jeśli olej jest gówniany to ubywa
Natomiast 15w to już chyba za dużo, bo w zimę może mieć problemy z rozruchem. IMO bym zapodał jakiś konkret 10w60, może Motul - jest pełny syntetyk. Pzdr
Awatar użytkownika
ZdrajceV
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 6 paź 2015, o 11:28
Model Lexusa: Lexus IS200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki Olej?

Post autor: ZdrajceV »

Samochód jest w automacie olejem nie pluje + zero oleju na rurze czy osmolony tył. Zawory sprawdzone + wymieniona uszczelki dekla zaworów, wycieków na silniku brak i na kanale zero wycieków. Co ostatecznie proponujecie i jakie oleje wlewacie oprocz Mobila ? tylko motule ? Czy zmienić gęstość oleju ? :szyja: Wszystko było zrobione i wymienione 10 tys km temu, czyli rozrząd uszczelniacze, sprawdzenie zaworów. Zawsze jeżdżę 10-12 tys km na oleju,trasy moje to autostrady prędkość średnia 140-160. A jaszcze mnie tkneło czy filtr oleju może miec znaczenie w tym aucie ?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości