[IS 200] Jaki Olej?

Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: carinus »

Motul i Quaker to jedyne oleje których mój silnik toyoty nie spożywał w widocznych ilościach.Cenowo przyzwoicie a jakościowo wyśmienicie.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: janasek »

Quaker? A co to jest bo nie znam. Kto to produkuje?

Shell ma bardzo dobre oleje a w szczególności Shell Ultra Racing 10W60 jest bardzo dobrym olejem w zasadzie już wyczynowym. Ma dosyć dużą gęstośc, dobrze smaruje i chroni elementy silnika ale też niestety powoduje podwyższenie zużycia paliwa. Ja na wiosnę będę wymieniał własnie na Shella tyle że 5W40. Chyba że znacie jeszcze coś lepszego? :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: tomekb »

quaker state jes to olej Amerykański z wysokiej półki. nie ma rozlewnni w Polsce i Europie .przypływa on ze Stanow orginalnie zapakowany.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: klexus »

ja na wiosne leje MOTUL-a teraz mam shell-a i jest ok cicha praca, i wiecej nic nie powiem bo 2JZ za dużo nie powie co mu dolega - zawsze zdrowy i gotowy :ok: :hobby:
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: Narf »

ilu uzytkownikow, tyle opini. Ja jezdze na Valvoline, chcialem zmienic na Motula, ale straszy pan sprzedawca, powiedzial ze Motul sie nie umywa do Valvoline, poniewaz Valvoline ma formule Max Life, ktora cos tam, cos tam... pewnie przedluza zywotnosc silnika, mo i zostalem przy tym oleju, nie narzekam :) wymieniam co 8kkm
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: carinus »

Narf pisze:ilu uzytkownikow, tyle opini. Ja jezdze na Valvoline, chcialem zmienic na Motula, ale straszy pan sprzedawca, powiedzial ze Motul sie nie umywa do Valvoline, poniewaz Valvoline ma formule Max Life, ktora cos tam, cos tam... pewnie przedluza zywotnosc silnika, mo i zostalem przy tym oleju, nie narzekam :) wymieniam co 8kkm

Nigdy nie sugerujcie się tym co twierdzi sprzedawca,bo ten musi sprzedac to co ma na stanie.Quaker State i Motul i ostatnio hicior Amsoil to dosyć mało u nas znane oleje.Nie ma raczej mozliwosci podrobienia tego oleju.Dla dociekliwych proponuje wystawic na allegro puste pojemniki po Mobilu i nie zdziwcie się jak będą chętni na zakup,a po co,to się domyślcie.Reklama jest dzwignią handlu i dlatego kupujemy to co widzimy w reklamach.Warto jednak poczytać coś o olejach które nie traca swoich parametrów po jakimś czasie i nie robi się z nich "woda" po przegrzaniu.
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: MączeK »

Olej zmieniony, wybór padł na Motula 5W30 i do tego orginalny filtr Lexus/tToyota( made in China co najlpesze) Jeżeli ktoś jest z Warszawy lub okolic polecam Pit Stop Serwis mają w promocji Motula za 136zł dedykowanego do Lexusa, cena razem z wymianą, Auto śmiga jak złe, oby do kolejnej wymiany :dance3:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: carinus »

Kiedyś widziałem na jakiejś amerykańskiej stronce,zwykły test niwelowania tarcia na wałkach stalowych przy stosowaniu różnego oleju.Niby olej to olej,ale różnice miedzy niektórymi olejami były powalające.Kolega któremu opowiadałem o tym potwierdził że sam robił na studiach takie próby i najgorszym olejem okazał się Lotos.Cały cas mowa jest o niwelowaniu tarcia,nie wspomnę o innych parametrach oleju,które tez sa bardzo wazne.
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: MączeK »

Panowie, a ja po zmianie oleju odnoszę wrażenie, że silnik zaczął pracować głośniej wcześniej is był bardzo cichy wręcz w ogóle nie było go słychać. Od czego może być ta przyczyna, niska temperatura?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaki olej? :) by dommell

Post autor: tomekb »

moze to wina motula :) nie wiem moz byc to twoje subiektywne odczucie im wiecej obrotow tym slychac bardziej symfonie 6 cylindrów a teraz w taka pogode łatwiej wkrecic autko na obroty gdy kola boksuja. Tempertura moze miec znaczenie garazujesz auto czy nie. Czy po rozgrzniu auta ciszej pracuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości