[IS200] dziwne dźwięki w silniku

Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: Damian87 »

Po kupnie IS-a silnik chodził jak złoto ale nie wiedziałem jaki olej był zalany. Po pierwszej wymianie oleju ( Castrol 5w30 ) który na pewno był lewy bo po przejechaniu juz pierwszych kiilkuset kilometrów zrobił się czarny a silni zaczął pracować tak:




..chodzi mi o to cykanie najbardziej słyszalne po stronie kolektora wydechowego, teraz silnik jest zalany motulem X-Clean 5w30, przez założoną gazownie silnik wzioł go przez 8 tyś może setkę jak na razie. Dodam że luzy zaworowe sprawdziłem oczywiście i jest OK. możę ktoś z forumowiczów spotkał się juz z czymś takim? może zrobić płukankę przed następną wymianą? Wiem że może wydawać się że przesadzam jak to mój mechanik powiedział, ale strasznie irytuje mnie ten dżwięk :doh:
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: carsik »

z filmu to raczej nie specjalnie da się coś powiedzieć. Ja mogę tylko strzelać, że brzmi to trochę jak przedmuch w wydechu. Matko, te wtryski to mają pół kilometra do kolektora ssącego.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: Damian87 »

Przedmuch na wydechu nie powinien raczej syczeć? Oglądał to gościu od tłumików niby nic nie widział. Jak pisałem wcześniej to zaczęło się niedługo po wymianie oleju na ten jeb**y Castrol, chyba że to zbieg okoliczności. Dodam że ten dźwięk jest intensywniejszy przy nagrzanym silniku..
Co do wtrysków to faktycznie nie szczędzili na wężach:]
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: WoznY »

a przypadkiem nie miałeś mineralki wlanej i przeszedłeś na pełen syntetyk?
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: Damian87 »

Też się nad tym zastanawiałem, choć myślałem o pół syntetyku, bo kto leje do takiego silnika minerał.. ale wydaje mi się że w takiej sytuacji gdy teraz jest zalany rzadki olej syntetyczny silnik powinien brać jakieś spore ilości oleju, czy nie powinien trzymać ciśnienia...?
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: jes »

Ja bym proponował zmierzyć ciśnienie oleju w czasie pracy silnika. Może jest słabe i wtedy trochę bardziej słychać będzie zawory. Jak auto jeździło na oleju 15W40, to może być kłopot z uzyskaniem prawidłowego ciśnienia.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: Damian87 »

a gdzie tu jest czujnik ciśnienia oleju? gdzieś przy filtrze? mam się przygotować na rozkręcanie czegoś czy arczej jest łatwo dostępny? bo jutro bym to sprawdził...
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: ghostmateus »

Witam Damian87
Czy przypadkiem nie wymieniłeś oleju na castrol edge 5w30 jakiś tam sport czy coś takiego? Ja po wymianie na taki właśnie olej zauważyłem troszeczkę głośniejszą pracę silnika jak i takie delikatne stukanie ledwo słyszalne ale jednak jest oraz dziwnie zaczął odpalać silnik. :mad: Jak wcześniej napisali koledzy może to być spowodowane złą jakością filtra olejowego? Bo filtr może nie mieć odpowiedniej przepustowości? A co do koloru oleju to nadal jest brązowo-złoty a zrobiłem na nim jakieś 3 tys. kilometrów.
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: jes »

Czujnik ciśnienia oleju nie da Ci takiej informacji, może przez program diagnostyczny - tego nie wiem.
Zazwyczaj ciśnienie mierzy się czujnikiem manometrycznym, podjedz do dobrego mechanika - mają takie rzeczy na wyposażeniu.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] dziwne dźwięki w silniku

Post autor: Damian87 »

wiem, takiego testera chcę użyć :) tylko gdzie takowy jest ...
ghostmateus pisze:Witam Damian87
Czy przypadkiem nie wymieniłeś oleju na castrol edge 5w30 jakiś tam sport czy coś takiego? Ja po wymianie na taki właśnie olej zauważyłem troszeczkę głośniejszą pracę silnika jak i takie delikatne stukanie ledwo słyszalne ale jednak jest oraz dziwnie zaczął odpalać silnik. :mad: Jak wcześniej napisali koledzy może to być spowodowane złą jakością filtra olejowego? Bo filtr może nie mieć odpowiedniej przepustowości? A co do koloru oleju to nadal jest brązowo-złoty a zrobiłem na nim jakieś 3 tys. kilometrów.
Tak Castrola 5w30 ale juz zmieniłem go na motula i jest to samo, a filtr cóż najważniejsze aby miał tą zastawkę zapobiegającą cofaniu się oleju. W ogóle raz założyłem nawet oryginalny filtr Toyoty i to samo ;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości