[IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysiekdd
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 6 sie 2016, o 11:04
Model Lexusa: is 200
Skąd:: opoczno
Kontakt:

[IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: krzysiekdd »

Zmierzyłem dzisiaj ciśnienie sprężania 13,5 13,7 13,7 13,7 13,5 13,9 bara. Wykrecajac świece zauważyłem że są one zawilgocone olejem ale od zewnątrz czyli uszczelki pod deklem do wymiany. Stare świece chyba nie są bardzo zużyte. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
LENAR
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2017, o 14:07
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: LENAR »

U mnie powodem wypadania zapłonu okazały się za ciasne luzy na zaworach wydechowych (11 było poniżej tolerancji, w tym jeden "na zero").

Samochód ma 308 000 km przebiegu, w tym około 80 000 na lpg.
Objawy były takie, że silnik drżał, co jakiś czas miał nerwowe bujnięcia, przepustnica klepała, oczywiście świeciły kontrolki check engine + TRC OFF. Wypadanie zapłonu było na różnych cylindrach, po drodze jeszcze padła cewka, wymieniona na magneti marelli, która wytrzymała 1000 km, następnie kupiłem Bremi i narazie jest OK.

Szklanki szlifowałem od spodu na Krakowiaków 31 w Wawie, idealnie to zrobili, luzy wyszły idealnie w górnych tolerancjach. Szlif 10 zł/szt.
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: szy_a »

Witajcie. Is200 '99. Może się komuś przyda
Wypadanie zapłonów najczęściej na cylindrze nr 2. Poszarpywanie na zimnym silniku i na gorącym czasami delikatne drgnięcia silnika. Ciągła korekcja przepustnicą - takie "cykanie".
Po wymianie cewek i świec bez zmian.

Rozwiązaniem u mnie była regulacja zaworów. Okazało się, że wydechowe były na 0!
Po ustawieniu cisza, równa aksamitna praca.
beben1982
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2016, o 14:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Radomsko
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: beben1982 »

Witam
Odświeżam temat bo mam podobny problem tylko że u mnie nie czuć żadnego szarpania drgania silnik równo pracuje świece wymienione cewki sprawdzone, w międzyczasie wymieniony czujnik VVti bo też błąd pokazywał, dalej pokazuje błędy P0300 i P0301, check nie świeci cały czas po resecie zwykle przejeżdżę z miesiąc czy jest coś co mogę jeszcze sprawdzić zanim dobiorę się do regulacji luzów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości