[IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

ODPOWIEDZ
PrawilnyDave
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2014, o 19:48
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: PrawilnyDave »

Mój temat rozwiązany. Powodem były zbyt małe a nawet brak :szok: luzów zaworowych... Temat skończył się w serwisie gdzie ściągnięto głowicę, wykonano planowanie, wymieniono wypalone zawory, uszczelniacze itp. oraz zrobiono regulację. Jeżeli ktoś kiedyś będzie się zastanawiał czy płytki się wymienia czy szlifuje, to podpowiem, że nawet w ASO szlifują płytki jeżeli luzy są zbyt ciasne.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: medyss »

czy po pojawieniu się błędu check i trc off auto wam zwalniało do 2 tys obr i tak trzymało? Bo u mnie właśnie tak się dzieje, czekam teraz na kabelek i zobaczę dokładnie jaki to błąd..
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

[IS200] mruga check engine

Post autor: Litwin »

Dzisiaj z rana odpaliłem auto, czyściłem go od ldu (tak, na litwie już są mrozy :D ) i jakoś bardzo nie równo pracował motor. Mrugal CHECK. Troche dodałem gazu i przestał mrugać i auto dalej działało jak powinno. Może ktoś już to miał? Co może być powodem?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] mruga check engine

Post autor: endrju1 »

Podłączyć sprawdzić co za błąd, może wypadanie któregoś zapłonu, albo mnóstwo innych rzeczy.
duth
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myszków
Kontakt:

Re: [IS200] mruga check engine

Post autor: duth »

Litwin a masz lpg?
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

Re: [IS200] mruga check engine

Post autor: Litwin »

Tak, auto jest z LPG. Ale w przerzyłym roku też miałem LPG, ale takich problemów nie miałem.
duth
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 30 cze 2014, o 21:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myszków
Kontakt:

Re: [IS200] mruga check engine

Post autor: duth »

No właśnie, do wczoraj miałem ten sam problem... nie chcę tutaj wróżyć z fusów, ale w moim przypadku winne były korekty komputera benzynowego powstałe na skutek złej regulacji LPG. Możesz to sprawdzić kabelkiem z ELM 327 odczytując wartości stft i ltft, powinny oscylować w granicach ~5% w dół bądź w górę (pozdro owczar ;p)
W moim przypadku korekty były +15%...
Tutaj więcej:
http://lpg-forum.pl/korekta-dlugotermin ... 46559.html
Kuba_1208
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2015, o 13:59
Model Lexusa: is300
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: Kuba_1208 »

Witam, tez mam taki problem ze świeci check i miga trc off zdarza sie to coraz czesciej, po tym jak autko postoi pol godziny wszystko jest w porzadku a jak sprawdzilem błedy na kompie to byl blad cewki sprzegla sprężarki czy cos takiego, moze ktos wie czym to moze byc spowodowane?? Silnik pracuje normalnie i nie mam lpg
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: medyss »

to co u mnie i to jest błąd sprzęgła elektromagnetycznego P1126, z czasem zacznie Ci odcinać gaz i obroty będą na 2 tys cały czas. Jeżdżę już tak kilka miesięcy bo nie mam czasu na zmianę przepustnicy. Bo jak naprawić to ja sam dalej nie wiem jak ...
Kuba_1208
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2015, o 13:59
Model Lexusa: is300
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: Kuba_1208 »

O wlasnie i jaka w ogule przyczyna tego jest i co wymienic ewentualnie naprawic zeby tak sie nie dzialo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości