[IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Awatar użytkownika
emko
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 sie 2017, o 08:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: emko »

jerzubiker pisze:O fajnie że odpisałes,a powiedz czy wyciagałeś cała przepustnice i czy ją czysciłes ?
Nie. Przepustnica nie była w ogóle ruszana. Całe gmeranie ograniczyło się do doprowadzonych do przepustnicy linek i ich przyległości.
Awatar użytkownika
jerzubiker
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 25 sie 2017, o 20:37
Model Lexusa: is 200
Skąd:: kraków
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: jerzubiker »

https://www.youtube.com/watch?v=UCu11e93fxk


Tak wyglada moja przepustnica i jej działanie,dodam że po czyszczeniu nic sie nie poprawiło.
Lexus to coś więcej niż tylko samochód...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: blue »

Prawdopodobnie masz podgiętą blaszkę w czujniku położenia przepustnicy lub uszkodzony sam czujnik.
Awatar użytkownika
jerzubiker
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 25 sie 2017, o 20:37
Model Lexusa: is 200
Skąd:: kraków
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: jerzubiker »

Mozliwe ,pamietam pierwszy raz kiedy wyskoczył mi ten bład . Chciałem sie szybko właczyć do ruchu,jeszcze na nie rozgrzanym silniku,wyłaczyłem trc gaz w podłoge i jak pusciłem sprzegło to stukło puklo moc straciłem i zle to wyglądało.Właczyłem od nowa auto pare razy ,klemę zdjąłem to jeszcze przez miesiąc jezdziłem a bład właczał sie od czasu do czasu ,mimo to dało sie jechac gaz chodził normalnie . Teraz juz sie nie da.
Lexus to coś więcej niż tylko samochód...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: carinus »

Przepustnica jest elektroniczna i nie da się otwierać mechanicznie linką.Linka napędza tylko czujnik.Poszukaj drugiej sprawnej bo szkoda czasu na dochodzenia co padło.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: blue »

To jest tak pomyślane, że w awaryjnej sytuacji jak elektronika nie działa i dasz gaz w podłogę, to przepustnica się uchyla mechanicznie i możesz powoli jechać. W sumie wymiana całej przepustnicy jest najszybszym rozwiązaniem. Ja bym jeszcze odczytał błędy. Te związane z czujnikami przy przepustnicy są dobrze opisane.
prodavid
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 sie 2016, o 21:33
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lidzbark
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: prodavid »

Is 200 2.0 automat. Witam przejrzalem caly temat i na moj problem rozwiazania nie znalazlem badz za slabo sir wglebilem. Mianowicie wywalilo mi tez check i trc migajace po podpieciu pod kompa pokazalo blad P1349 i rozumiem ze przez to wywala pompe Abs bo przed wlaczeniem bledu prawie wszystko jest normalnie ale problem jest jedynie w tym ze przy tym ze przy ok.160 gdzie jest koniec 3 biegu przelaczy na 4 ale przy nawet lekkiego dodania gazu zmienia spowrotem na 3 na 4 wgl nie przyspiesza :( nwm czy jedno.ma wspolne z drugim ale bylo ze elektrozawor przy vvti ale sprawdzalem czysty filtr i sam zawor tez dziala posprawdzeniu z akumlatorem . Swiece byly nie dawno wymieniane silnik przed wywaleniem bledu chodzi rowniutko nie ma mowy zeby cewka ktoras byla walnieta.
Łukaszz
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2017, o 20:20
Model Lexusa: Is 200
Skąd:: Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: Łukaszz »

Witam u mnie też pojawił się problem z check i trc off. Drgania,problem z obrotami... Wyczyszczenie filtra i zaworu vvti nic nie pomogło :angry: przejechałem ok 20km, silnik się zagrzał i znowu to samo!! Więc odłączyłem kostkę od zaworu, reset, kontrolki nadal sie świeca ale silnik nie wariuje, ma mniej mocy ale obroty w porządku. mogę tak jeździć do kupna nowego zaworu? W ogóle gdzie go mogę kupić, w moim miescie żaden sklep nie ma możliwości zamówienia.
Franklin
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2017, o 22:18
Model Lexusa: IS 200 --> RX 400H
Skąd:: OPO
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: Franklin »

No i ja również od niedawna należe do grupy z błędem p1349 ;) z rzeczy które zrobiłem. To wymiana świec. Czyszczenie filtra vvti. Vvti tez sprawdzony. No i przepustnica. W sumie po przepustnicy chodził kilka dni normalnie a teraz zamiast zawieszenia obrotów na 2k wzrosło do 3k :lol: przy automacie to jakiś dramat...
Myślę żeby wymienić czujniki przepustnicy i mam pytanie gdzie je można kupić? Bo coś wujek Google mi nie bardzo pomógł. Nie licząc aliexpres ;p
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: blue »

O czujnik pytaj w ASO. Koszt pewnie ok. 200 PLN. Jesli będzie za drogi, zawsze można wymienić całą przepustnicę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości