[IS200] Kontrolka oleju

ODPOWIEDZ
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: Kontrolka od cisnienia oleju

Post autor: jes »

Co to znaczy - późno się zapala, w jakim czasie po odpaleniu?
I sprawa podstawowa - jaki masz zamontowany filtr oleju (OEM servis, inny - jaki)
alex2121
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2014, o 19:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: alex2121 »

w poniedziałek zaprowadzam auto do mechanika kupiłem filtr firmy knecht tylko nie wiem jak olej zalac 5w30 czy inny nie wiem na jakim wczesniej oleju chodził silnik ma przejechane 235 tys mam nadzieje ze to nie pompa oleju w serwisie prawie 1000 zł kosztuje a kontrolka gasnie po 15 20 sekundach
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: jes »

To jest katastrofa :szok:
Jeśli masz nieoryginalny filtr oleju (np. knecht - dobry), który nie ma zaworka wstecznego to jest to o czym pisze Damian87. Z takim filtrem kontrolka powinna zapalić się do 1sek.

Ale u Ciebie jest inaczej - co może być powodem:
- filtr zaklejony, pracował znacznie dłużej (ktoś mógł wymienić olej, a nie wymienił filtra - ciecie kosztów :laugh1: ),
- zaklejone kanały smarujące - dziadowski olej,
- uszkodzony czujnik ciśnienia oleju,
- no i w końcu pompa.

Proponuję Ci:
- zmień olej, załóż zakupiony filtr - jaki olej? Zajrzyj na zmienolej.pl jest tam parę tematów z sugestiami co lać do lexa, a przede wszystkim zrób płukankę.
- zmierz ciśnienie oleju przed i po,
Bedziesz widział czy się poprawi + bedziesz znał wartość ciśnienia, co da Ci odpowiedz na temat pompy.
alex2121
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2014, o 19:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: alex2121 »

Boje się zrobić płukanki silnika nie jestem pewny przebiegu tego auta. W poniedziałek wszystko się okaże mam nadzieje ze to nie pompa oleju a co do czujnika ciśnienia to na ciepłym silniku tez powinien tak szwankować
Awatar użytkownika
elektrownik
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 21:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: elektrownik »

Ja u siebie zawsze stosuje filtry firmy Knecht i nie mam problemów z kontrolką olej mimo przebiegu 320 tys. Ostatnio rownież zastanawiałem sie nad zastosowaniem plukanki i nie żałuje. Wyraźnie silnik pracuje ciszej. Wcześniej miałem olej Motul 5w30, którego nie ubywalo a teraz zalałem Amsoil 5w30 Signature.
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

nie bój się płukanki. Weź Millers Engine flush. To już inne technologie niż kiedyś. Nie ma w nich rozpuszczalników.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: forest »

płukanka raczej obowiązkowa... Millers Engine flush też zastosowałem u siebie.
SC430 '2002
Awatar użytkownika
matys200
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 12 lut 2014, o 13:16
Model Lexusa: is 200 Sport
Skąd:: BRZ
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: matys200 »

alex2121 pisze:Boje się zrobić płukanki silnika nie jestem pewny przebiegu tego auta. W poniedziałek wszystko się okaże mam nadzieje ze to nie pompa oleju a co do czujnika ciśnienia to na ciepłym silniku tez powinien tak szwankować
Jeśli potrzebowałby Pan pompy oleju (oby nie) chętnie oddam tanio dobrą sztukę.Pozdrawiam
jagiel90
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2014, o 19:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: warka
Kontakt:

Re: [IS200] Kontrolka ciśnienia oleju

Post autor: jagiel90 »

Co mam zrobic jak w moim Lexusie IS 200 zapala sie kontrolka oleju na biegu jalowym? wymienilem 2 razy olej teraz jest Valvoline wlane ok 3/4 i filtr oryginalny. Gdzie jest czujnik cisnienia oleju?
Awatar użytkownika
B4-Hunter
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS 200 2.0 (GXE10)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[IS200] Manualny reset inspekcji olejowej

Post autor: B4-Hunter »

Witam wszystkich Lexusiarzy!

Zakupiłem w weekend Lexusa IS200 z 2000 r. I świeci mi się ikonka poziomu oleju. Zapala się ona jakieś 10 sekund po włączeniu silnika i pali się cały czas.

Pytałem się wszem i wobec o co chodzi i każdy jednogłośnie mówił że jest to ikonka oznaczająca inspekcję olejową pojawiająca się co daną ilość kilometrów. Problem tylko w tym że w każdym Lexusie resetuje się ją inaczej. Niestety nie udało mi się znaleźć sposobu do mojego modelu stąd też moje pytanie czy ktoś z was może mi pomóc :)

Dziękuję z góry za pomoc!
LEXUS IS 200 (2000) GXE10 Silnik: 1GFE 114kW R6 24v
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości