[IS200] Kontrolka oleju

Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: LinkPL »

Na ciepłym silniku wyciągnij lekko miarkę od oleju, jeżeli będzie leciał dymek ... no to silnik dogorywa - pierścienie albo zawory w głowicy ...

Jeśli nie, to musi to być wina czujnika ...

Dużo zrobiłeś nim km ?? Bo jeśli ktoś nalał więcej oleju niż potrzeba, no to znaczy że pewnie bierze oliwe i trzeba się z takim typem już liczyć. Jeśli na wolnych obrotach zapala się lampka, to znaczy, że nie ma ciśnienia oleju. Może być to powodem, iż ktoś albo go przegrzał i przyłapało pierścienie, albo jeździł bez oleju i przy braku smarowania przytarł silnik.

Wymiana na nie wiadomo jakie cudo nic tu nie zmieni i nie pomorze, chyba, że ktoś wierzy w cuda ...


Osobiście leje Motul, czasami mi trochę ubywa, ale ogólnie jest ok ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: Travis »

LPGK pisze:
Travis pisze:Poziom oleju powinien znajdować się dokładnie na środku między mini a max.
Kto Ci takich cudów naopowiadał?

owners manual
LPGK

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: LPGK »

Travis pisze:
LPGK pisze:
Travis pisze:Poziom oleju powinien znajdować się dokładnie na środku między mini a max.
Kto Ci takich cudów naopowiadał?

owners manual
To ciekawe bo na szkoleniach w Toyocie zaleca się zalewanie na Full pod max kreskę.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: carinus »

LPGK pisze: To ciekawe bo na szkoleniach w Toyocie zaleca się zalewanie na Full pod max kreskę.

Bo toyota żłopie olej jak paliwo,to leją na zapas zeby na dłużej starczyło.Na szczęście w moim silniku nie zauważam ubytku oleju,jednak zawsze wolę mieć nieco mniej niż za dużo,bo można stracić wszystko przez wywalony uszczelniacz.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: michalm320 »

Na pewno nie wywali Ci uszczelniaczy jak będziesz miał poziom oleju na górnej kresce. Po to ona jest żeby wiedzieć gdzie jest max. Poza tym w tych silnikach jest tak mało oleju (u mnie przy wymianie z ori filtrem wchodzi 3 litry do górnej kreski) że nawet wskazane jest żeby poziom był na górnej kresce.
Obrazek
LPGK

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: LPGK »

carinus pisze:
LPGK pisze: To ciekawe bo na szkoleniach w Toyocie zaleca się zalewanie na Full pod max kreskę.

Bo toyota żłopie olej jak paliwo,to leją na zapas zeby na dłużej starczyło.Na szczęście w moim silniku nie zauważam ubytku oleju,jednak zawsze wolę mieć nieco mniej niż za dużo,bo można stracić wszystko przez wywalony uszczelniacz.
Takie tłumaczenia są nie na miejscu bo idąc tym tokiem woda mineralna powinna być w butelce do połowy jak ją kupujesz.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: Travis »

jutro cyknę fotkę z instrukcji obsługi mojego IS'a żeby nie było że te informacje wyssałem sobie z palca ;)
Awatar użytkownika
rafi440
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 16 cze 2012, o 18:00
Model Lexusa: Is 300 SC
Skąd:: JGG
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: rafi440 »

Już wygląda na to że po problemie bo wymieniłem olej na ten Motul 10w40 wszystkie filtry...i paski napędowe i jakoś nic się już nie wyświetla.

A co chodzi o olej to wlałem lekko ponad polowe miedzi min-max

PS;podczas tych wymian zauważyłem że coś mi "buczy" przy przepustnicy,oczywiście tylko na włączonym zapłonie.zlokalizowałem co jest za to odpowiedzialne i chciałem zapytać do czego to służy i czy wam też to wydaje jakieś dźwięki???

chodzi o to co jest zaznaczone czerwonym kolorem.Po odpięciu tego od przepustnicy wszystko ustaje ale po ponownym włączeniu zapłonu znów jest to samo.
Załączniki
2411578976.jpg
2411578976.jpg (19.56 KiB) Przejrzano 5026 razy
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: carinus »

Travis pisze:jutro cyknę fotkę z instrukcji obsługi mojego IS'a żeby nie było że te informacje wyssałem sobie z palca ;)

Twoja informacja jest bardzo dobra.Oznaczenia na bagnecie są po to zeby utrzymywać włąściwy stan oleju pomiędzy tymi kreskami.Jednak zawsze wolę mieć nieco mniej niż za dużo.Zawsze mogę dolać.


Kolego LPGK-nie rozumiem Twojego porównania poziomu oleju w silniku do ilości wody w butelce,tego chyba nie było na szkoleniach w toyocie?Swoją drogą poziom wiedzy i umiejetności logicznego rozumowania pracowników serwisu toyoty ostatnio berdzo podupadł,nie wiem dlaczego i czy tak jest wszędzie,jednak bardzo mnie ta sytuacja martwi.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS 200] Kontrolka oleju

Post autor: LinkPL »

Bagnet jest po to żebyś sobie sprawdził olej, jak jest i widzisz go na bagnecie tzn że dobrze. Jak jest pomiędzy kreskami to znaczy że jest super, a jak go nie ma to znaczy żebyś dolał. A jak ktoś się bawi w perfekcjonistę to niech sobie zamontuje kamerę w misce olejowej, będzie widział na bieżąco ...


Nie ma co popadać w skrajności, u mnie zawsze jest połowa, bo od tylu mi się lampka od poziomu zapala ...
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości