[IS 200] Stukające zawory?

Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: carinus »

Nie chciałbym krakac na wyrost ale sprawdz luz na tłokach.Miałem podobny problem z silnikiem 4AFE kolegiu.Zmieniłem panewki które wydawały się dobre i..były dobre.Dopiero jak wyciągnołem silnik na stół wyszedł problem z luzem na tłoku.Po odpaleniu zimnego silnika olej jeszcze kasował luz,po nagrzaniu stukało jak w polonezie.

Wyciągaj na pracującym silniku po kolei kable ze świec i zobacz czy po takim manewrze zaniknie stukania na któryms cylindrze.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: lukas78 »

Po objawach jakie opisuję kolega Przemassss ja również obstawiam na luz sworzni tłokowych, bo dokładnie jest tak jak opisuje kolega carinus - jak jest silnik zimny to góry nie słychać, ale jak sie rozgrzeję to góra (sworznie tłokowe) nabiera luzów i silnik zaczyna grechotać jak przy polonezie - ja takie same objawy miałem kiedyś przy renault. Przy wypieprzonym dole (panewki) już po chwili po przegazowaniu słychać charakterystyczny stukot silnika.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Przemassss
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2010, o 23:24
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: Przemassss »

carinus pisze:Nie chciałbym krakac na wyrost ale sprawdz luz na tłokach.Miałem podobny problem z silnikiem 4AFE kolegiu.Zmieniłem panewki które wydawały się dobre i..były dobre.Dopiero jak wyciągnołem silnik na stół wyszedł problem z luzem na tłoku.Po odpaleniu zimnego silnika olej jeszcze kasował luz,po nagrzaniu stukało jak w polonezie.

Wyciągaj na pracującym silniku po kolei kable ze świec i zobacz czy po takim manewrze zaniknie stukania na któryms cylindrze.
Dzięki, po kolei będe odłączać cewki i zobaczy czy coś się zmieni, jeśli okaże się to prawdą to zastanawiam się jako rzędu to koszt, czy bardziej opłaca się kupić drugi silnik....
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: carinus »

lukas78 pisze:Po objawach jakie opisuję kolega Przemassss ja również obstawiam na luz sworzni tłokowych, bo dokładnie jest tak jak opisuje kolega carinus - jak jest silnik zimny to góry nie słychać, .
Miałem na myśli luz obwodowy pomiędzy tłokiem a cylindrem.Nie spotkałem sie z wybiciem sworznia tłoka,a nawet gdyby tak sie stało to stukanie zanikałoby w miare nagrzewania się elementów.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: lukas78 »

carinus pisze:
lukas78 pisze:Po objawach jakie opisuję kolega Przemassss ja również obstawiam na luz sworzni tłokowych, bo dokładnie jest tak jak opisuje kolega carinus - jak jest silnik zimny to góry nie słychać, .
Miałem na myśli luz obwodowy pomiędzy tłokiem a cylindrem.Nie spotkałem sie z wybiciem sworznia tłoka,a nawet gdyby tak sie stało to stukanie zanikałoby w miare nagrzewania się elementów.
A ja się właśnie z takim luzem sworzni spotkałem i po rozgrzaniu stukot nie zanika (po rozebraniu silnika, gdy złapałem za korbowód i za tłok był wyraźnie wyczuwalny luz). Tłok rownież pod wpływem temperatury sie rozszerza i teoretycznie też powinien cichnąć.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: konik_80 »

lukas78 pisze:A ja się właśnie z takim luzem sworzni spotkałem i po rozgrzaniu stukot nie zanika (po rozebraniu silnika, gdy złapałem za korbowód i za tłok był wyraźnie wyczuwalny luz).
Potwierdzam - w przypadku wyrobionego w tłoku otworu na sworzeń stukanie jest cały czas.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: carinus »

Trzeba brać pod uwagę wszystkie możliwości.Po odkręceniu miski olejowej i odkręceniu panewki korby,można chwycić za korbe i wymacac gdzie jest luz.
bioly_jaslo
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2010, o 21:28
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające zawory?

Post autor: bioly_jaslo »

Koledzy, a jakie mają być wartości liczbowe luzów zaworowych? Orientujecie się może ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości