[IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrotów.

Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

No właśnie postanowiłem, że jutro z rana przy dziennym świetle sprawdzę metodą prób i błędów te cewki wszystkie.
Ten znajomy o którym wspominałem wcześniej obiecał, że dostarczy mi swoje stare cewki zapłonowe, z których 2 są działające, i jak będzie to ich wina to metodą prób i błędów się je po prostu podmieni.


Tak, walony był z przodu, dokładnie lewy przedni róg.
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: IgoR_KilleR »

hydrant23 pisze:jesli wystapilo to po stluczce(przodem?) to sprawdz czy sie jakas wtyczka nie rozlaczyla pod maska a moze rura dolotu sie przerwala i zasysa lewe powietrze , fajka ze swiecy moze wyskoczyla , przyczyna takiej pracy silnika moze byc prozaiczna szczegolnie iz brak bledow silnika ...
Sorry za post pod postem, ale mam prośbę.
Czy mógłby mi ktoś wkleić tutaj oznaczone zdjęcia ww elementów? Tak, żebym mógł bez problemu je zidentyfikować i nie błądzić szukając.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: janasek »

Hydrant ma rację, posprawdzaj najpierw "oczywiste" rzeczy. Być może rzecz faktycznie tkwi w jakimś szczegole, być może własnie obluzowała się jakaś wtyczka czy coś podobnaego. Na pewno też sprawdzenie cewek będzie tańsze niż robienie uszczelki. :biggrin2: Dopiero później weź się za głowicę, ale to już chyba w ostateczności (jeżeli oczywiście nie ma objawów mieszania się oleju i płynu).

Zdjęcia to niestety od właścicieli IS-ików, tutaj już nie dodam nic od siebie. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: maxkow »

Pozostaje miec nadzieje ze to jakas pierdoła ,czy przed wypadkiem było wszytsko OK??

Ps jesli bedzie to uszczelka pod głowica , to zastanowiłbym sie nad jej robieniem poniewaz ceny silnikow do IS sa dosyc niskie zaczynaja sie od ok 1tys, zl , a swoj jeszcze mozesz za pare zł sprzedac na czesci.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: lukas78 »

Igor piszesz, że w/w objawy wystąpiły po stłuczce - zrób najpierw tak jak radzą koledzy tj. dokonaj zewnętrznych oględzin okolicy kolektora ssącego - zdęjmij obudowę filtra powietrza i lukaj element po elemencię doszukując się raczej drobnych uszkodzęń mechanicznych lub tak jak piszą koledzy coś się w momencie uderzenia mogło rozłączyć - bo raczej w trakcie stłuczki mało prawdopodobne jest uszkodzenie cewek, które z resztą podłączony komputer powinien wyrzucić.
Jeśli coś się stało z głowica to zerknij na stan i kolor oleju w silniku - zrób to przed w/w oględzinami - pozwoli Ci to wyeliminować jeden z czynników powodujących wymienione przez Ciebie objawy - osobiście też w to wątpię żeby w momencie stłuczki strzeliła uszczelka, ale kto wie - złośliwość rzeczy martwych.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: tomekb »

lukasz mam propozycje bo igor z bydgoszczy moze bys zobaczyl co jet na twoje oko i graty mozna by popodmieniac by dowiedizec sie co jest grane
r7scott
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:29
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: r7scott »

po stłuczce mówisz?? dymi? nie ma mocy? nie wiem czy w isie jest taka możliwość ale może się pasek o ząbek przy dzwonie przestawił, mowa oczywiscie o pasku rozrządu
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: lukas78 »

tomekb pisze:lukasz mam propozycje bo igor z bydgoszczy moze bys zobaczyl co jet na twoje oko i graty mozna by popodmieniac by dowiedizec sie co jest grane
Sorki - bardzo chętnie bym pomógł, ale z wolnym czasem u mnie bardzo kiepsko i narazie mogę służyć jedynie w/w poradami. Tak na marginesie jak znajdę jakiś dzień wolny to chętnie podjadę do Bydgoszczy, ale to pewnie po nowym roku.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: konik_80 »

Poleciłbym sprawdzić jeszcze bezpieczniki i przekaźniki - przy stłuczce mógł jakiś wyskoczyć bądź się uszkodzić.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] biały dym z rury wydechowej, nie trzymanie obrot

Post autor: tomekb »

lukas78 pisze:
tomekb pisze:lukasz mam propozycje bo igor z bydgoszczy moze bys zobaczyl co jet na twoje oko i graty mozna by popodmieniac by dowiedizec sie co jest grane
Sorki - bardzo chętnie bym pomógł, ale z wolnym czasem u mnie bardzo kiepsko i narazie mogę służyć jedynie w/w poradami. Tak na marginesie jak znajdę jakiś dzień wolny to chętnie podjadę do Bydgoszczy, ale to pewnie po nowym roku.
Lukasz a to przepraszam nie wiedziałem :) takie głośne myślenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości