Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Gryka
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 20:33
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wąchock
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: Gryka »

cinek pisze:Cześć Lexusowicze.
Mam ten sam problem co u was i kilka moich spostrzeżeń...
co ma wpływ na wypadanie zapłonu:
1.Jak wiadomo układ zapłonowy
2.Wtryskiwacze
3.Ciśnienie paliwa (możliwe, że padnięty ten baniaczek przy listwie do regulacji?)
4.Uszkodzony czujnik podciśnienia
5.Uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej
6. Układ zmiennych faz rozrządu
7.Komputer ECU
8.Luz zaworowy ( 1G-FE R6 powinien mieć luzy zaworowe oczywiście zimny silnik, na ssących 0.15-0.25mm na wydechowych 0.25-0.35mm)
9.Kompresja w cylindrach. ( zdrowy silnik powinien mieć 13,23 bar. Dopuszczalna różnica pomiędzy cylindrami jest 0.96 bar. Uważa się, że silnik który ma kompresje poniżej 10.75 bar powinien przejść naprawę. Można sprawdzić prosto czy wina pierścieni czy gniazd zaworowych. jeśli sprawdzasz kompresję i jest licho wlej do cylindra troszkę oleju silnikowego i zobacz czy pomogło. jeśli pomogło to pierścienie padają jak nie to głowica.)
Kompresje trzeba zrobić na rozgrzanym silniku, sprawny akumulator i pamiętać o odłączeniu elektryki przy wtryskach. no i do dzieła...

tyle się dowiedziałem. biorę się za swoje auto,
Mam nadzieję, że kilka moich uwag się przyda. Pozdrawiam
Super to zebrałeś do kupy :ok:
cinek
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2016, o 20:00
Model Lexusa: is200
Skąd:: polska
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: cinek »

Dziś sprawdziłem kompresje w swoim lexie po przejechaniu 300000 km na liczniku ( o ile nie był cofany, oraz pracy na gazie przez 4 lata) stwierdziłem, że silnik nie zużył się zbytnio. Kompresja na cylindrach:
1.13,2
2.13.5
3.13.5
4.13.0
5.13.0
6.12.9

Poprzednio zapomniałem dodać, że przy sprawdzaniu i kręceniu silnikiem pedał gazu do oporu.
Jedno z checklisty już odpada.
P.S może ktoś potrzebuje jakieś części do lexa is 200 mam parę klamotów z drugiego auta...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości