[IS200] Rozrząd

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: blue »

Warto wymienić komplet. Chyba nie słyszałem o nikim, kto wymieniał rozrząd bez napinacza. Prędzej bez pompy wody (co też nie jest zbyt mądre).
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: Yarecki »

mikrus pisze:Czy ktoś wie co to za "wynalazek"? Muszę wymienić rozrząd, nie chodzi mi o najniższe koszty żeby ktoś nie myślał, ale ktoś to już kupił więc pytam.

http://allegro.pl/komplet-rozrzadu-lexu ... 51892.html
Poszukaj w sklepach gdzie masz gwarancję na miejscu itd.
Ja kupiłem w ori pudełkach napinacz i rolkę nie tak dawno z paskiem i zapłaciłem za to o ile pamiętam 420PLN bez kombinacji z niewiadomymi źródłami.
Pompa wody GMB 220PLN mnie kosztowała a mechanik u którego robię takie sprawy wziął 300PLN i to nie Pan Henio w szopie a facet z renomą.
Nie daj się naciągnąć że to lexus to musi być drogo bo trudne auto :biggrin2:
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: medyss »

ori napinacz toyota kosztuje 300zł więc chyba warto dołożyć i kupić oryginalny :) a co do pompy wody. Trzeba spuszczać płyn przy wymianie czy tylko troche go tam uleci? Bo u mnie rozrząd wymieniony, paski nowe a nadal coś piszczy i albo to jest pompa wspomagania albo pompa wody...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: Yarecki »

medyss pisze:ori napinacz toyota kosztuje 300zł więc chyba warto dołożyć i kupić oryginalny :) a co do pompy wody. Trzeba spuszczać płyn przy wymianie czy tylko troche go tam uleci? Bo u mnie rozrząd wymieniony, paski nowe a nadal coś piszczy i albo to jest pompa wspomagania albo pompa wody...
Tak tylko te ori w ASO będzie INA albo cos w tym stylu.
Przynajmniej ja jak kupiłem OEM poza ASO to roka była INA a napinacz nie pamiętam ale też wiodącego producenta takich podzespołów i kosztowało to sporo mniej niż 300PLN.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: jordi007 »

Czy ktos moze brał stad rozrzad bo cana bardzo atrakcyjna czesci bardzo dobre tylko czy rzeczywiscie to sa te czy tylko zdjecie. dzwoniłem rozmawiałem i niby to


http://allegro.pl/komplet-rozrzadu-lexu ... 51892.html
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: jordi007 »

Panowie dzisiaj mi przyszedł rozrzad z tej aukcji http://allegro.pl/komplet-rozrzadu-lexu ... 51892.html po sprawdzeniu orginalnosci potwierdzam orginał i polecam bo jednak cena 399 moim zdaniem bardzo dobra
rolka prowadząca w pudełku snr ale to jest koyo
rolka napinająca orginalne pudełko toyoty w srodku ntn
pasek SAN nie jezdziłem na tym ale japoński jakosc mitsuboshi kilka osób sobie bardzo chwali przynajmniej nie jak conti
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: grucha2666 »

Witam takie pytanko: rozrząd się wymienia co 150 000 km? a czy jest limit czasowy? czy np. rozrząd po 6 latach nie wymieniamy ale po 30 000 km będzie bezpieczny?

2 pytanie czy w is300 też są takie same limity kilometrów jak w is 200?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

[IS200] Rozrząd

Post autor: muzz »

Chyba 10 lat na oryginalnych częściach.
U ojca zmieniliśmy po 13 latach i 170k km i był mocno zużyty.
Ja bym na styk nie jeździł. Do tego ważne jest jak jeździsz. Jak często odpalasz i upalasz to cześciej wypadałoby zmienić.
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: rupert »

Hej,
Wydaje mi się, że przeczytałem wszystkie wątki o rozrządzie i nie udało mi się trafić na zbyt dużo konkretniejszych opinii na temat porównania najpopularniejszych producentów konkretnych części zestawu (pasek, rolka napinacza, rolka prowadząca).

Czy ktoś z użytkowników forum byłby może w stanie krótko porównać konkretne części od poszczególnych producentów?

Paski: SUN-JAPAN, Mitsuboshi (montowane w ASO?), ContiTech, Gates, Dayco, UNITTA, japan line
Rolki prowadzące: GMB JAPAN, NTN, SNR, KOYO (taka jest w pudełkach Toyoty?), INA, japan line
Rolki Napinające: NTN-SNR (taką zakłada Toyota/jest w pudałkach Toyoty?), INA, Japanparts, japan line

Wydaje mi się, że tego typu zestawienie mogłoby być pożyteczne dla wielu osób zainteresowanych tematem.

pzdr!
kmd89
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:59
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] Rozrząd

Post autor: kmd89 »

Witam,
Kupiłem niedawno lexusa is 200 SC. Rozglądam się za częściami do wymiany rozrządu. Rok 2004, przebieg 160k.
http://allegro.pl/rozrzad-lexus-is200-i ... 55243.html
zainteresowalo mnie na allegro to, niby oryginalne cześci ale troche za tanio chyba? ktos może się wypowiedzieć?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości