[IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: lukas78 »

elBogdano pisze:no niestety nic nie wymyśliliśmy, zbieram tylko kolejne poszlaki
u mnie przy pełnym baku i zimnym silniku pali od strzała, gdy silnik się ogrzeje lub w baku wysycha kreci po 3-4sekundy. ciśnienie spoczynkowe chyba nie ma tu znaczenia, jak pokazało zamontowanie zaworu. bardziej skłaniam sie teraz przy niedomaganiach samej pompy, która nie daje wymaganego ciśnienia, u mnie przynajmniej pompa odpala razem z rozrusznikiem. kręcenie 3sek i ciśnienie jest ok, pełny bak nieco pomaga i super bogata mieszanka na zimnym silniku. nie wiem czy zegar gdzieś na listwie wtryskowej pokazałby o co w tym wszystkim chodzi.
Przy takich objawach również obstawiam niedomagającą pompę paliwa, która podaje paliwo ze zbyt niskim ciśnieniem.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
zwiru
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: zwiru »

ja mam inne objawy. Pali za 3 tylko jak postoi dłużej niż 45min. Dlatego myślałem że nie trzyma ciśnienia. Niestety zamontowanie zaworu to wykluczyło. Zadzwoniłem do serwisu lexa w Katowicach w przyszłym roku mam dzwonić aby się umówić na wizytę. Opisałem gościowi sytuację to mi doradził abym na początku jechał do gazownika ponieważ może być winny czujnik odpowiedzialny za przełączenie na lpg lub lejące wtryski. Jak nie pomoże wizyta u SebastianaS czeka mnie wizyta w serwisie (koszt 299pln na start) Przedwczoraj w nocy jechałem od narzeczonej i postanowiłem że spróbuję jazdy na PB. Zgasiłem go na PB rano odpalił od strzała, za 2h znaowu od strzała, wieczorem to samo. Dzisiaj poranne odpalenie oraz następne kręcenia po przynajmniej godzinnym postoju - lex pali od strzała. I tak od 2 dni jeżdżę na PB :dance3: Dziś znajomy powiedział mi że może sterownikowi sie pojeb...ło i zamiast dawki paliwa daje gaz. Po tym wlazłem na forum chyba Passata i również chłopaki mają podobne problemy. Dopowiem że są to również z LPG. Jeden z nich zrezygnowany po wymianach pompy, przewodów , trysków itd gdzieś wyczytał że mógł się zrobić nagar przy wtryskach i postanowił zatankować pół baku PB oraz dodatku do czyszczenia wtrysków. Pojeździł 300km i problem zniknął. Na razie spróbuję z paliwem dopóki gazownik będzie mieć wolny termin. Miejmy nadzieję że pomoże. :)
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: tofex »

Możesz iść dobrym tropem odnośnie LPG, przerabiałem identyczne objawy.Wymiana filtra to może być tylko zbieg okoliczności. Tu masz link do mojego tematu na TKP http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=23542.0
Poczytaj, może będzie podobnie jak u mnie. Samochód zgaszony i odpalony natychmiast zaskakiwał od razu, po paru minutach ciśnienie gazu było upuszczane do kolektora,i odpał był bardzo trudny. Dopiero po dłuższym czasie olśniło mnie, zeby pojeździć na samej benzynie na próbę.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: michalm320 »

Polecam środek do czyszczenia wtrysków czy nawet całego układu paliwowego. Kiedyś pracowałem w ASO Skoda. Przyjechała kobitka bo jej Fabia nierówno pracuje, ma problemy z odpalaniem. No to mechanik podłączył pod kompa i wykazało że wtrysk niedomaga. No ale że nowy kosztował kilka set złotych to doradziliśmy po cichu żeby zalała STP do wtrysków. Tak też uczyniła i problemy się skończyły i więcej w tej sprawie do nas nie przyjechała. Ja osobiście zawsze wlewałem do Hondy. Co 10tyś km na pełny zbiornik. Jazda na tym środku była inna; silnik elastyczniejszy, ciszej pracował, spalanie mniejsze. Do Lexa też zacznę to wlewać.

PS. Obserwuje ten i inne podobne tematy na tym forum i widzę że sporo ludzi ma problemy z tymi z IS-ami w których zamontowali LPG. Myślałem żeby może do swojego założyć ale jak mam mieć problemy to czy ja wiem...
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: carinus »

Znacznie lepszy środek do czyszczenia i zarazem konserwacji naszych systemów paliwowych to zwykły olej do dwusuwów.Niedawno miałem problem z wtryskami w Ave i STP niewiele pomógł,jednak niewielka ilośc oleju znacznie lepiej wyczyściła końcówki i w dodatku smaruje pompę.
Zwiru-jakiej firmy wtryski LPG masz zamontowane?
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: tofex »

Kolega napisał, że używając tylko Pb wszystko jest OK, więc wtryski bym odpuścił, a usterki doszukiwał w LPG. W moim przypadku upuszczanie gazu do kolektora, dało się wyczuć nosem, po otwarciu obudowy filtra mocno czuć było gazem. W tej sytuacji tona gazu plus benzyna, powoduje zalanie i problem z rozruchem. Mój po ostygnięciu palił od kopa, ale wiadomo zimny silnik = potrzeba bogatej mieszanki, i sądzę, że wtedy gaz z kolektora nie przeszkadza tak bardzo.
Drugim prostym sposobem na potwierdzenie tej teorii, jest zdjęcie po paru godzinach przewodu doprowadzającego gaz do listwy (oczywiście jeżdżąc wcześniej na LPG
). Ciśnienie gazu powinno być utrzymane na drodze od parownika do wtrysków. Jak po zdjęciu przewodu nie będzie konkretnego "syku" to coś nie trzyma- wtrysk (i), lub tak jak w moim przypadku membrana puszczająca gaz przez przewód podciśnieniowy.W moim układzie ciśnienie trzyma się bardzo długo, sprawdzałem kiedyś po długim weekendzie.
Oczywiście nie upieram sie przy swoim, ale objawy w 100% takie same.
Awatar użytkownika
zwiru
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: zwiru »

ja mam wtryski - hana2000"a" pojedyncze reduktor - ac r-01 sterownik - stag 300-6 plus zrobiłem na gazie 8tys mało bo dużo wyjazdów służbowych. Dzisiaj na benie lex zapalił kolejny raz elegancko. Też obstawiam problem w układzie lpg. Może jutro znajdę czas to przejadę na gazie i zdejmę przewód z gazu. Zobaczymy dzisiaj jeszcze mam parę spraw więc nie chcę męczyć rozrusznika.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: carinus »

Uzywam tych samych wtryskiwaczy i nie słyszałem o przypadkach puszczania gazu przez te modele.Tutaj z opisu ewidentnie widać ze coś zalewa silnik gazem,ale jezeli masz procedurę odpalania awaryjnego na gazie to zrób taka próbę.Po jexdzie na gazie i dłuższym postoju odpal na samym gazie i zobacz jak zareaguje.Jak nie chcesz grzebać sam to podjedz do gazownika żeby sprawdził jaki jest spadek cisnienia w instalacji po zgaszeniu silnika i jeżeli jest,to na którym wtrysku.
Awatar użytkownika
zwiru
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: zwiru »

W czwartek jadę na przegląd z gazem. Niech działają w końcu na gwarancji jest. :biggrin2:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: maniek_ls400 »

Kolego z wcześniejszych postów nie wynikało, że masz LPG. Taki objaw to wynik złego ustawienia sterownika LPG - leje gaz po wyłączeniu zapłonu, gaz dostaje się do komory spalania zalewa świece i dopóki nie przekręcisz 'pochechłasz' chwilę i nie gaz nie zostanie wypalony ze świec auto nie zapali. Przerabiałem w camry :( Ustawienie nazywało się (w instalacji KME - cut coś tam) - gaziarz od razu wiedział co przestawić.
p.s. do adminów - może przy edycji profilu przy specyfikacji modelu auta dodajcie wybór paliwa na jakim auto śmiga PB/PB+LPG/ON ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości