[IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: carinus »

maniek_ls400 pisze:Kolego z wcześniejszych postów nie wynikało, że masz LPG. Taki objaw to wynik złego ustawienia sterownika LPG - leje gaz po wyłączeniu zapłonu, gaz dostaje się do komory spalania zalewa świece i dopóki nie przekręcisz 'pochechłasz' chwilę i nie gaz nie zostanie wypalony ze świec auto nie zapali. Przerabiałem w camry :( Ustawienie nazywało się (w instalacji KME - cut coś tam) - gaziarz od razu wiedział co przestawić.
p.s. do adminów - może przy edycji profilu przy specyfikacji modelu auta dodajcie wybór paliwa na jakim auto śmiga PB/PB+LPG/ON ?

Problem zwir-a nie zalezy od żadnego ustawienia sterownika,a tym bardziej od cut-offa,który odcina podawanie paliwa przy hamowaniu silnikiem.Nieraz uszkodzona uszczelka tłoczka wtryskiwacza powoduje wydostawanie się zawartosci parownika do kolektora i cylindrów.
Awatar użytkownika
zwiru
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:36
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: zwiru »

No i po problemie. Powod -1 wtrysk gazu sie spuszczal. Czlowiek sebastiana wymienil na nowy i lex pali od strzala. ogolnie jestem pierwszym klientem ktoremu hany padly. No ale zawsze musi byc ten pierwszy raz :) oczywiscie usluga wykonana za free.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: bulikcbr »

Odgrzewam temat u mnie te same problemy z tym że z innych wątków wyczytałem żeby zakręcić zawór przy butli.Wyjeżdziłem cały gaz aż do momentu gdy na wolnych obrotach sam się przełączał na PB dodatkowo zakręciłem jedyny zawór który znalazłem przy butli LPG i tak jeździłem przez cały dzień i auto nadal po postoju odpala po 3-4 sek.kręcenia .Czy możliwe że wtrysk PB zalewa komore?
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: kapelan78 »

.miałem ten sam problem w gs mk3 .6 razy wyciągana pompa .za słabe cisnienie i żadne paliwo się nie wylewa ..! Pompa z filtrem laczy się przez o ring i drugi mały plasikowy łącznik ..w koszu jest jeszcze zawor z dwoma oringami i regulator cisnienia tez z dwoma oringami .po wymianie owych wszystko działa.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: bulikcbr »

czyli wymieniłeś wszystkie oringi tak?
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: kapelan78 »

I przy okazji zaworek i regulator żeby do tego nie wracać .one są już z oringami.tylko kupilem jeszcze dwa elementy łączące pompę .czyli oring i ten drugi pizdzik.jak coś to mam schemat akurat do gs to ci może rozjaśni jak potrzebne
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: bulikcbr »

Zawór i regulator znajdują sie w zbiorniku przy koszyku pompy tak?Zapodaj schemat jak możesz?
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: kapelan78 »

Są częścią kosza .przynajmniej u mnie
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200]Długo kręci po wymianie filtra paliwa

Post autor: bulikcbr »

Pany dla potomnych u mnie problem rozwiązany .Na szczęscie nie gaz (plus dla GZW zbrosławice) faktycznie coś z oringami czy zaworami w pompce -koszyku w baku nie bawiłem się w szukanie tylko kupiłem używkę cały koszyk i problem znikł jak się pojawi to mam drugi w zapasie to powymieniam poszczególne elementy .Forum pomogło w 100% dobrze że jesteście i naprawdę warto słuchać doświadczonych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 16 gości