[IS200] Regulacja zaworów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: gmiter »

lukas78 pisze:
gmiter pisze:To że warto to wiem. Sam pomiar to chyba nie więcej nić 2 godziny ze zrzuceniem pokryw i innych pierdół?

Chyba sobie zrobię weekend w garażu i sam porządnie pomierzę, jak będzie out-of-spec to zamówię dropsy jakie potrzeba.
Cześć,
W 2 godziny na pewno tego porządnie nie ogarniesz.
Ja ostatnio ponad 2 godziny to wymieniałem świeczki i przewody WN - z wyczyszczeniem gniazd i przestrzeni między kapami zaworowymi oraz czyszczenie przepustnicy.
Akurat wymiana świec i przewodów zajęła mi w sumie jakieś 40 minut razem z demontażem przepustnicy :) Ale faktycznie uzbroję sie wcierpliwośc i na spokojnie to zrobię. Będę miał przynajmniej pewność :)
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: jarszu »

Tak gwoli informacji.
Przejechane na LPG 89 700 km. Szklanki szlifowane od dołu o 0,15 i 0,2 mm.
Po zamontowaniu luzy idealnie 0,35.
Wniosek - przynajmniej u mnie co 45 tys. regulacja.
Koszt szlifowania 120 zł w specjalistycznym zakładzie.
Po 30 tys. sprawdzę.
Według mnie szlif od dołu nie powinien spowodować ujemnych skutków, gdyż trzonek zaworu działa z prostopadle przyłożona siłą do dna szklanki.
W ASO Poznań zaproponowano mi szlif górnej części, co uważam za błędne, gdyż jest to utwardzona powierzchnia.
Zwiększone luzy zaworowe powodowały nierówną pracę silnika i dosłownie wręcz trzepało samochodem.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS200] Regulacja zaworów

Post autor: Damian87 »

Masz może zdjęcie jak wygląda szklanka od spodu?
Przy takim zabiegu szlifowany jest tylko środek czy cała powierzchnia szklanki w środku?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, o 22:31 przez Damian87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: agiless »

jarszu pisze:[......]
Zwiększone luzy zaworowe powodowały nierówną pracę silnika i dosłownie wręcz trzepało samochodem.
Raczej zmniejszone :dirol:
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: jarszu »

Tak. Oczywiście trafna uwaga. Zmniejszone luzy.
Cała powierzchnia. Dół ma kształt ściętego stożka, toteż szlifujemy środek - powierzchnię o średnicy ok 6-7 mm.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[IS200] Regulacja zaworów

Post autor: Damian87 »

A jakie luzy miałeś że wziąłeś się za to?takie objawy jak piszesz czyli trzęsienie silnikiem pojawiały się stopniowo czy nagle? Oprócz nich jakieś jeszcze były objawy za małych ludów zawodowych?
Ja mam ssące idealne 0.20mm ale wydechowe też 0.20mm (2 mają 0.18mm) czyli już poniżej normy:/ i zastanawiam się czy już coś z tym robić czy mogę tak jeździć puki nic się nie dzieje? P.S.Przez ok 40kkm luzy zmniejszyły się o ok 0.02-0.03mm.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

[IS200] Regulacja zaworów

Post autor: infidel »

Czy ktoś z forumowiczów zna warsztat w Szczecinie lub zachodniopomorskim ,który podejmie się regulacji zaworów w is 200.Każdy warsztat który odwiedzam chce ściągać głowicę i zawieźć ją do remontu. A taki warsztat naprawi ją kompleksowa za worek pieniędzy. Dlatego rozważam nawet opcje warsztatu w kraju. Mogę pojechać przespać się w hotelu i wrócić do domu, ale proszę o namiary na warsztat najbliżej Szczecina co to ogarnie.

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: tofex »

A byłeś na leszczynowej 15 w zdrojach? Ja co prawda nic tam nie robiłem, ale na necie mają dobre opinie a zajmują się toyotami/lexami.
Ewentualnie auto ars przy Europejskiej.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

[IS200] Regulacja zaworów

Post autor: infidel »

Na Leszczynowej powiedzieli że nie zajmują się lexusami,nawet nie mają do nich zadnej dokumentacji. Auto Ars sprawdzę.

Wysłane z mojego SM-G389F przy użyciu Tapatalka
tomlex
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2015, o 22:00
Model Lexusa: is
Skąd:: wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: tomlex »

Mi mechanik za robotę powiedział 400 zł plus około 120 za szlifowanie szklanek wydechowych. Zastanawiam się czy sam bym dał radę to zrobić. Luzy wierzyłem sam i mam pytanie jakbym pasek rozrządu złapał jakimiś ściskami do kół zębatych to czy nic tam się z rozrządem nie poprzestawia bo tego się najbardziej boję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości