[IS200] Regulacja zaworów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
allenddz
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2010, o 15:21
Model Lexusa: is 200
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

[IS200] Regulacja zaworów

Post autor: allenddz »

Jakiś czas temu dałem auto do mechanika (gościu na robocie zna się bardzo dobrze, ojciec u niego robi auta już ponad 20lat, jak coś nie wie jak zrobić czy się tego nie chce podjąć bo nie wie jak to mówi wprost bez ściemniania, także gościu zaufany nie jakiś tam z pierwszej łapanki), żeby zmienił mi płyny itp... przy okazji powiedziałem, żeby wyregulował mi zawory. Był trochę zdziwiony i twierdził, że dziwne jest żeby w aucie z tego rocznika trzeba regulować zawory, powinien on posiadać samoregulatory. Mówię mu, że tutaj z forum chłopaki piszecie, że co 90 tyś powinno się robić a, że u mnie już 125tyś to dawno czas najwyższy. Powiedział, że jak się da to nie ma problemu zrobi. Jak odbierałem auto powiedział, że sciągał coś tam, żeby zobaczyć i mam samoregulatory i dzwonił jeszcze do Lexusa ale nie pytałem do jakiej miejscowości i powiedzieli mu to samo, że się ich nie reguluję, is200 posiada samoregulatory.
Mówię sobie dzisiaj a zadzwonie do salonu Lexa we Wrocku i spytam się jak to z tymi zaworami jest. Usłyszałem od gościa na serwisie, że się nie reguluje. Zadzwoniłem jeszcze do Wawy i tam usłyszałem, że się reguluję w każdym aucie, miał mi koleś oddzwonić co do ceny regulacji, no ale echo...
I bądź tu mądry????
Ktoś może tutaj udzieli mi fachowej informacji bo u dealerów to sami najprawdopodobniej nie wiedzą :scratch:
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: tomekb »

regulacja w is200 jest na plytkach sprawdza sie luzy
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: forest »

no o ile pamiętam to przy 90 tys. km. - "sprawdzenie luzów zaworowych" :wink:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: carinus »

Zawory się reguluje,ale tylko w razie takiej potrzeby.Profilaktycznie trzeba sprawdzac luzy a same regulacje to naprawdę żadkość.Wszystkie silniki toyoty z tego okresu mają podobne rozwiązanie i nigdzie nie ma samoregulatorów,ja bynajmniej nigdy o czymś takim nie słyszałem.
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: szejk_m »

Regulacja luzu zaworowego w tych silnikach polega sprawdzeniu tego luzu, i w razie potrzeby wymianie płytki regulacyjnej na taką o odpowiedniej grubości.
Problem polega na tym, że tylko porządne serwisy posiadają zestawy płytek o różnych grubościach. Poza tym koszt takiej płytki też jest spory. Nie wiem jak do Lexusa, ale kilka lat temu robiłem taką operację w Carinie E którą to posiada moja piękna żonka, i cena jednej płytki wynosiła około 30 zł, w Carinie jest 16 zaworów, w GS300 jest ich 24, rachunek jest prosty. Do tego jeszcze koszty robocizny.
Niektórzy mechanicy stosują też metodę szlifowania trzpieni zaworów, ale to działa tylko wtedy, gdy luz jest za mały.
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: jarszu »

Na pewno nie regulujcie w Toyota Kozłowski Szczecin.
Mi powiedzieli, że rozbierają silnik (górę) i czas oczekiwania do 2 tygodni.
Samochód oczywiście czeka u nich.
Nawet nie chciało mi się śmiać.
Żenada. :down:
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: michalllw »

Ja w Corolce ,,regulował,, blaszkami ,tak jak pisali poprzednicy jest samoregulacja ale robią się luzy na tych podkładkach i trzeba wyciągnąć tą blaszkę i zapytać w sklepie ile kosztuje, ponad 2 lata temu płaciłem za te płytki coś około 100 pln za komplet i o ile się nie mylę były z jakiegoś forda.
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: carinus »

michalllw pisze:Ja w Corolce ,,regulował,, blaszkami ,tak jak pisali poprzednicy jest samoregulacja ale robią się luzy na tych podkładkach i trzeba wyciągnąć tą blaszkę i zapytać w sklepie ile kosztuje, ponad 2 lata temu płaciłem za te płytki coś około 100 pln za komplet i o ile się nie mylę były z jakiegoś forda.
Poprzednicy pisali że nie ma samoregulacji bo coś takiego u nas nie istnieje.Ja tez znam magików którzy doradzali mi podkładanie pod płytkę kawałka szerokiej taśmy mierniczej.Nie szlifuje się zadnych trzonków zaworów a jedynie spodnią stronę samej płytki-jezeli mamy zbyt mały luz,szlifujemy na magnesówce a nie szlifierką kątową.
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: wswietyy »

Troszkę liznąłem tematu bo w moim IS200 luzy zaworowe są już w górnym zakresie i zbliża się czas żeby zejść w dolny zakres. O ile w IS 300 wymienia się płytki pod wałkiem o tyle w IS200 sprawa jest bardziej skomplikowana, bo trzeba pomierzyć luzy na zaworach, potem ściągnąć wałki, i po kolei wyciągać kieliszki zaworowe na których jest wybita grubość, potem z grubości tych kieliszków i luzu na konkretnym zaworze trzeba wyliczyć nową potrzebną grubość kieliszka do potrzebnego luzu, no i potem zamówić wszystkie kieliszki z odpowiednim numerem, cena jednego kieliszka na TOYODIY to 17,65 euro, czyli w serwisie cena * kurs euro + marża = :szok: . A jest ich 24 sztuki tak wiec jest to 24 x :szok: . Do tego robocizna, i pewnie trochę to musi potrwać - czas roboty + dostawy, tak wiec jest to wyzwanie dla odważnych, pięknych i bogatych. Muszę się jeszcze dowiedzieć w serwisie czy jest możliwość oddania starych kieliszków w rozliczeniu, to wtedy koszt byłby mniejszy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Regulacja zaworów

Post autor: janasek »

Wswietyy,no to z tego wynika, że nie jest to sama regulacja tylko wymiana tych kieliszków na nowe?

Wtedy sprawdzenie luzow czy regulacja/wymiana to są dwie rożne rzeczy? :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości