[IS200] Regulacja zaworów

Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: mikrus »

Chciałbym przywrócić temat, bo mam pytanko dotyczący własne tematu. Jestem można powiedzieć laikiem i ostatnie dwa auta jakie miałem to diesel'e w których nic nie musiałem regulować. Chciałbym się zapytać jakie są oznaki rozregulowanych zaworów? Czy da się to jakoś uchem wysłyszeć? Jakieś szarpanie silnika? Dziwne dźwięki? Być może pytanie banalne, ale szukam cały czas swojego IS200 i jak na razie dwa obejrzane i odrzucone :/ a nie chciałbym się wpakować na przysłowiową minę czytając jakie koszty są z tym regulowaniem zaworów...
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: LinkPL »

Jak jest za duży luz to będzie słychać specyficzne klepanie silnika - jest to przypadek w którym szklankę należy wymienić.
Jeśli są za małe to znaczy, że szklaneczkę trzeba wyjąć i odpowiednio przejechać na magnesówce (zdjąć kilka setek) ...
How far We can go ...
KRYSPIN

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: KRYSPIN »

Jak jest za mały luz też będzie słychać klekot czy tam jak to nazwałeś klepanie jeszcze bardziej niż w przypadku za dużych luzów

Przy źle wyregulowanych zaworach dojdzie jeszcze nierówna praca na biegu jałowym, drżenie silnika
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: Bania »

Panowie wypadający zapłon nie dawał mi spokoju i zostawiłem dziś auto u mechanika na sprawdzenie luzów zaworowych.
Przed chwilą dostałem telefon z informacją, że do szlifowania jest 12 szklanek po 30zł każda co daje 360zł... (powiedział że przy takiej ilości może da rade zejść do 20zł/szt co i tak da 250zł) + 300-350zł za robotę.
Ma to sens? Jaka jest "trwałość" takiego zabiegu, tzn. ile mniej/więcej pojeżdże na LPG do kolejnego szlifowania?
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: carsik »

Po szlifowaniu szklanek? Niezbyt długo. Są utwardzane powierzchniowo. I LPG nie ma tu nic do rzeczy, tylko wystrojenie instalacji lub dotychczasowe zaniedbania w dziedzinach serwisowych.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: tomekb »

Szklanki sie wymienia
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

[is200]Regulacja zaworów

Post autor: Bania »

Wiadomo, ze sie wymienia tylko wtedy koszt naprawy wzrasta trzykrotnie.
Odebralem auto od mechanika, po 1 dniu jazdy moge powiedziec, ze Lex sie nieco odmulil i mam nadzieje ze tak juz zostanie :)
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: carsik »

Przy prawidłowo funkcjonującym silniku, niezależnie na gazie czy benzynie szklanki wymienia się niezmiernie rzadko i to tak w liczbie góra 3 szt, co 100kkm. Szlifowanie powierzchni szklanki spowoduje, że wytrzyma ona góra 10kkm. Ale w sumie bogatemu wszystko wolno.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
RoniN_
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 11 sie 2013, o 10:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: RoniN_ »

Odswierze kotleta :biggrin2: , U mnie silniczek pracuje rowniutko ja zloto w srodku w kabinie nawet go nie slychac. Jednak jak otworze maske to juz jest inna bajka. Slychac taki metaliczne brzeczenie. Czy to beda zawory? Silnik pracowal cichutko doputy, dopoki nie zmienilem oleju :-/. W ksiazce serwisowej ostatni serwos robiony byl 17 tys mil temu (anglik) i silnik chodzil cicho. Wlalelm mu Valvoline 10w40 maxlife i zrobil sie taki rzeklbym cichy diesel :szok:. Chcialem zlac to badziewie zalecome mi przez ALLWOODS w UK i zalac go Millersem a dokladnie tym:
http://www.opieoils.co.uk/p-74218-mille ... e-oil.aspx#
Moze uciszyloby to zawory, bo silniczek pieknien sie zbiera i nie mam naprawde zastrzezen.
Moje pytanie jest czy: Jesli juz zrobilem jakies 400 km i zrobie nastepne 400 zanim bede mial okazje zmienic olej. Czy wracajac z 10w40 z powrotem na 5w30 (wspomnianego millersa) musze plukac silnik (swoja droga polecono mi plukanke millersa, przez kolege ze :zmienolej.pl)
Prosze o porade bo chyba klekot zaworow spowodowany jest niewlasciwym olejem. Bede bardzo wdzieczny
Pozdr
PODARUJ SOBIE ODROBINE LEXUSU :-D
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [is200]Regulacja zaworów

Post autor: carsik »

z całą pewnością nie ma znaczenia dla głośności pracy zaworów jakim olejem go zalałeś. Płukankę można stosować i jest polecana ale bez niej też nic złego się nie stanie.

Luzy zaworowe należy skontrolować i tyle. Unikniesz w ten sposób stresu i pogorszenia osiągów auta.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości