[IS200] Regulacja zaworów

Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: carinus »

Nie wiem co musi spotkac ten silnik żeby trzeba było po 2 latach regulować ssące.Nawet po 10 latach ssące potrafią trzymać luzy.Pewnie była okazja do skrojenia za usługę.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: gmiter »

mario_s pisze:Też mi sie wydaje, że z tym szlifem 24 to coś przesadził. Dwa lata temu robiłem luzy i małem 12 sztyk na wydechu do roboty. Wymieniałem (mój mechanik) 11 sztuk jedna zmieniła miejsce.
W dwa lata po regulacji załatwiłeś szklanki to zakładam że albo masz mechanika który Cię naciąga na robotę - bo ssące to rzadko się zużywają, albo masz gaz mega źle ustawiony.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: lukas78 »

gmiter pisze:
mario_s pisze:Też mi się wydaje, że z tym szlifem 24 to coś przesadził. Dwa lata temu robiłem luzy i miałem 12 sztuk na wydechu do roboty. Wymieniałem (mój mechanik) 11 sztuk jedna zmieniła miejsce.
W dwa lata po regulacji załatwiłeś szklanki to zakładam że albo masz mechanika który Cię naciąga na robotę - bo ssące to rzadko się zużywają, albo masz gaz mega źle ustawiony.
Chłopaki czytajcie temat uważniej - tak się składa, że mario_s to mój bliski kolega i znam jego auto b.dobrze - jest w świetnym stanie technicznym. Napisał tylko, że dwa lata temu robił normalną serwisową regulację zaworów (przy określonym przebiegu) i wydechowe szklanki były do wymiany. Nic nie napisał, że aktualnie coś ponownie reguluje.

A wracając do tematu auta kolegi pobsky8, to jeśli były rzekomo na dwóch cylindrach podparte zawory przed remontem to być może gniazda dostały w dupę i zostały przypalone - i pomijając (po tym co napisał pobsky8) wątpliwy profesjonalizm mechanika regulacja na tych cylindrach może nie pomóc. Tak na marginesie to proponuję zmienić tego mechanika (typu będzie pan zadowolony), bo niestety być może trzeba zrzucić głowicę i jeszcze raz to porządnie zrobić. Tylko teraz przy takim klekotaniu i objawach wolałbym kupić cały motor od sprawnego angola - będzie taniej i mniej nerwów.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: gmiter »

Faktycznie, posty mi się zlały :)

Co do wypalenia gniazd - bardzo możliwe że tak dostały że trzeba głowicę zrzucić. Szkoda że gośc nie zrobił pomiaru kompresji po robocie. Dużo by to wyjaśniło a kosztowało go 10 minut..
pobsky8
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:31
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Turzyn
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: pobsky8 »

Panowie tylko powiedzcie mi jak to jest ze miałem gorsza kompresję na 2 cylindrze, błędy 301 i 302 wyrzucal notorycznie. Po szlifie ogarnął kompresję i wszystko w normie ale błędy przerzucily się na 5 i 6 cylinder???
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: gmiter »

pobsky8 pisze:Panowie tylko powiedzcie mi jak to jest ze miałem gorsza kompresję na 2 cylindrze, błędy 301 i 302 wyrzucal notorycznie. Po szlifie ogarnął kompresję i wszystko w normie ale błędy przerzucily się na 5 i 6 cylinder???
Sprawdzane były wszytskie? Może cewki, może coś nie podłączone (był taki przypadek u mnie że miał 5-6 wtrysk kostkami zamieniony i chodził jak czołg :D)
mattr_20
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Myślenice
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: mattr_20 »

Podbijam wątek.
Ktoś może mi kogoś polecić z Krakowa plus okolice (do 100-200km) kto już regulował w tym samochodzie zawory za rozsądne pieniądze?
dyrkaczov
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, o 13:06
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: dyrkaczov »

Ja wysyłałem szklanki do szlifowania do p. Marka z Mielca - bardzo rzeczowy gościu

http://www.gwinty.mielec.pl/

koszt ok 10 zł/szt. (w zależności ile setek trzeba było ściągnąć) Szybka wysyłka i dokładna robota.

Szklanki wyciągał i zakładał mi mój mechanik przy okazji wymiany rozrządu.

Pozdro!
Awatar użytkownika
LENAR
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2017, o 14:07
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: LENAR »

Koledzy szukam zakładu w Warszawie lub okolicy gdzie zrobią szlif szklanki od spodu.


EDIT: Dzięki namiarowi od klinikalpg trafiłem do zakładu na Krakowiaków 31, rewelacja, polecam. Cena 10 zł/szt.
Kuklex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 18:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Galway
Kontakt:

Re: [IS200] Regulacja zaworów

Post autor: Kuklex »

Witam wszystkich.
Pacjent jest z 2001r z przebiegiem 280k km.
Przy okazji wymiany uszczelki pod glowicą postanowiłem się zająć małymi cykaczami z wewnątrz głowicy. Głowica już po obróbce, z nowymi uszczelniaczami została zmierzona i znalazłem 3 zawory dolotowe które mają bardzo duży luz (0.28, 0.29 i 0.31). Podmianka nie za bardzo jest możliwa wynikająca z pozostałych luzów które w większości zbliżają się ku górnemu zakresowi. Raczej zakupione zostaną nowe szklanki.
Niestety ale 5 zaworów wydechowych już wykazuje luz 0.36mm, 3 dolotowe mają 0.26mm i jeden 0.25mm.
Pytanie do Was, czy luzy wykraczające poza zakres o 0.01mm już będą bardzo slyszalne? Czy takie wartości już są niepokojące? Zdaje sobie sprawę że podane są pewne zakresy i to w ich wartościach powinny się mieścić luzy, z drugiej strony silnik ma już znaczny przebieg i cudów nie oczekuję. Silnik od zawsze aż do momentu awarii pracował cichutko tylko z wyraźnym cykaniem z głowicy które po prostu irytowało, po rozgrzaniu na luzie silnik przy zamkniętej masce był praktycznie niesłyszalny.
Z góry dziękuje za podpowiedzi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości