[IS 200] FIltr powietrza K&N

Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: ccamillo »

Z papierowymi to jestem w stanie zrozumieć korzyści, ale w Lex'ie nie ma papierowego przecież.
Trochę już więcej wiem, jednak zostanę przy oryginale :mrgreen:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: gmiter »

Wczoraj założyłem ten filtr do mojego IS300 - pasuje P&P, przejechałem się za miasto sprawdzić czy jest różnica - od wyjechania z osiedla poczułem że po prostu go odetkało - stary filtr był zawalony kurzem, muchami, pszczołami itp itd -myślę że po prostu wróciła nominalna moc auta. Różnica w dźwięku jest odczuwalna powyżej 4000 obr/min kiedy zmieniają się fazy rozrządu - słychać mega ryk silnika co w przypadku rzędowej 6 daje naprawdę fajny efekt wewnątrz auta - pewnie gdybym jeździł tak ciągle wkurzałoby mnie ale rzadko te 4000 obr przekraczam - przy momencie obrotowym 300Nm skrzynia baaardzo rzadko redukuje przełożenia. Polecam wrzucić osobom ktore dużo jeżdżą - róznica w cenie zwróci się po 3-4 wymianach filtra jeżeli ktoś kupuje zamienniki lepszej klasy.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: grucha2666 »

również używam w is 300 filtr K&N i chwalę sobie. na 100% zmienia się lekko dźwięk a wszystkie testy na youtube z hamowni pokazują wzrost mocy około 2-4 koni. sam też będę hamować lexa to sprawdzę.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: brat_z »

Polecam obejrzeć wyniki z hamowni po takich filtrach tu masz testy: https://www.youtube.com/watch?v=PAIxeQUSg-Q i pamiętaj filtr k&n zawsze wpuści więcej mikro-brudu kosztem 2KM i dźwięku? ;) Your choice:)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: gmiter »

Pokaż testy na których filtry K&N prawidłowo naoliwione wpuszczają więcej brudu.. Dla mnie priorytetem sa koszty eksploatacji w tym przypadku - filtr jest bezobsługowy i można go regenerować. Daj mi namiar na osoby które zetknęły się z uszkodzeniem silnika przez zastosowanie tego filtra. Kolejne pisanie postów bez poparcia danymi a jedynie przeklejanie pasty zasłyszanej gdzieśtam..
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: brat_z »

gmiter pisze:Pokaż testy na których filtry K&N prawidłowo naoliwione wpuszczają więcej brudu.. Dla mnie priorytetem sa koszty eksploatacji w tym przypadku - filtr jest bezobsługowy i można go regenerować. Daj mi namiar na osoby które zetknęły się z uszkodzeniem silnika przez zastosowanie tego filtra. Kolejne pisanie postów bez poparcia danymi a jedynie przeklejanie pasty zasłyszanej gdzieśtam..
Hmm swoją drogą fajny byłby taki test czystości ale to by trzeba zrobić w dłuższym czasie użytkowania np przez pół roku i takich samych warunkach.... no ale nic.
Jak już Ci napisałem to Twój własny wybór jaki filtr zastosujesz;)
Przeklejanie postów? Tą opinię mam od gościa który od baaardzo długiego czasu sprzedaje filtry (mogę dać namiary na PW żeby nie robić mu reklamy) również sportowe, stożki i wkładki K&N, powiedział krótko: Chłopie jeśli nie używasz silnika do motorsportu gdzie walczy się o każdego konika mechanicznego a silniki są żyłowane na maxa po to żeby
mieć lepsze czasy na mecie, odpuść sobie bo nie wiele zyskasz a silnik pożyje dłużej:)
1G są na tyle wytrzymałe że spokojnie możesz jeździć bez filtra i nie odczujesz spadku mocy;)
Myślę że wnioski każdy wysuwa sobie sam i jest to kwestia gustu a o gustach jak to mówią nie ma co dyskutować...

Jeszcze dorzucę link bo ktoś już robił testy: http://www.nicoclub.com/archives/kn-vs-oem-filter.html
Ostatnio zmieniony 14 paź 2016, o 14:56 przez brat_z, łącznie zmieniany 1 raz.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: grucha2666 »

może masz rację a może nie. fakt jest taki że jeździłem IS 200 na wkładce k&n przez 60k km i negatywnych efektów nie odczułem. Filtr czyściłem co 10k km (jak wymieniałem olej). a efekty dodanie: to co napisał gmiter (i w zasadzie ja potwierdziłem). słyszałem jedynie że niektóre auta słabo znoszą filtry k&N (np. bmw e46) ale w lexie nic złego nie odczułem także JA polecam! :)
pabllok
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 1 paź 2013, o 23:51
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: pabllok »

Witam,

mam pytanie czy w zimę też stosujecie filtry filtry K&N czy Pipercrossa ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] FIltr powietrza K&N

Post autor: blue »

Tak. Przecież dla filtra to nie ma znaczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości