[IS 200]Spalanie w trasie - wysokie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

[IS 200]Spalanie w trasie - wysokie

Post autor: IgoR_KilleR »

Wczoraj rano wyjechałem z Bydgoszczy do Katowic w celach nazwijmy to kulturalno-rozrywkowych z 3 znajomych(w tym jeden całkiem szczupły, reszta zaś nie bałdzo :D) Wlaliśmy do mojego :LEXUS: IS 200 łącznie 72,6 zrobiliśmy łącznie 848,6km, więc wychodzi że spalanie = ok 11,69 l/100km
To chyba trochę dużo jak na spalanie w trasie, nawet pomimo 4 osób na pokładzie? Zaznaczam przy tym, że starałem się jechać w miarę możliwości ekonomicznie tj prędkość 80-110 jak się cudem jakoś zdarzyła jakaś lepsza nawierzchnia to 120, może ze 2 razy powyżej 160.

Niestety wynik nie jest w pełni miarodajny z powodu małej wtopy prawie na początku podróży, otóż po przejechaniu pierwszych ok.100km oderwała mi się przednia część osłony podwozia w miejscu za kołem. Z powodu braku czasu i możliwości zmuszony byłem kontynuować jazdę bez naprawy. (próbowaliśmy taśmą szarą, ale wytrzymała może z 15km) ostatecznie po powrocie do domu stwierdziłem, że się trochę starła po prostu.
Jaki może być wpływ tego zjawiska(większe tarcie o podłoże, być może też opór aerodynamiczny) na otrzymany wynik?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200]Spalanie w trasie - wysokie

Post autor: janasek »

IgoR_KilleR pisze:... Wlaliśmy do mojego :LEXUS: IS 200 łącznie 72,6 zrobiliśmy łącznie 848,6km, więc wychodzi że spalanie = ok 11,69 l/100km
...
Z tego co podałeś to spalanie wychodzi 8,5553l l/100 km czyli bardzo poprawnie.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS 200]Spalanie w trasie - wysokie

Post autor: hydrant23 »

potwierdzam ,Janasek dobrze pisze,
liczyles odwrotnie niz powinienes , za duzo :pijak: :biggrin2:
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS 200]Spalanie w trasie - wysokie

Post autor: IgoR_KilleR »

hydrant23 pisze:potwierdzam ,Janasek dobrze pisze,
liczyles odwrotnie niz powinienes , za duzo :pijak: :biggrin2:
Właściwie to nic nie piłem ale i tak :dash:
Dzięki :) Czyli spalanie nawet całkiem niezłe. Zatem to nie spalanie a ceny benzyny mnie wykańczają zdaje się...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości