Nie odpala, problem z diagnozą

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Nie odpala, problem z diagnozą

Post autor: Konik527 »

Witam was :)
Otóż mam problem z moim lexem... ostatnio jadąc sobie silnik na sekunde stracił moc tak jak by lekko przerywał a za jakiś czas znowu tylko ciut częściej.
Gdy zaparkowałem i czekałem na mamusie silnik zostawiłem uruchomiony żeby klima działała po czym silnik powoli spadał z obrotów, zaczął już targać bo tak było ich mało i w końcu zgasł.
Odpaliłem na nowo i pochodził kilka sekund i znowu padł aż w końcu w ogóle nie odpalił.

Gdy go przytargałem na podwórko na drugi dzień odpaliłem i chwile pracował ale zgasł na nowo :/ Zacząłem więc sprawdzać: pompka paliwa, filtr paliwa (od razu wymieniłem), iskra jest, kompresja sprawdzona (niecałe 14 bar około i na jednym było 12,5), żadnych błędów komputer nie pokazał, zresetowałem kompa i też nic :mad:

Jeszcze podejrzewam czujnik wałka rozrządu lub położenia wału (jeśli uważacie żeby je sprawdzić to miło by było jak byście dali wskazówke gdzie mniej więcej się znajdują :P )

Jeżeli macie jakieś pomysły, sugestie itd. z góry dziękuję za odpowiedź :mrgreen:
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Nie odpala, problem z diagnozą

Post autor: Konik527 »

Dodam, że pewności też nie mam co do komputera i może on coś miesza :zryw:
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Nie odpala, problem z diagnozą

Post autor: Pawcio1979 »

Udało się coś poradzić?
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
Konik527
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 cze 2019, o 20:31
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Nie odpala, problem z diagnozą

Post autor: Konik527 »

Tak udało się :) Okazało się, że najprościej w świecie nie dostawał paliwa ... wymieniałem filtr i sprawdzałem pompkę paliwa dlatego mnie to trochę pomieszało :P Prawdopodobnie któryś z tych zaworków cofał paliwo albo pompka za słabo biła dlatego wymieniłem całość tego wkładu pompy, filtra i pływaka na używke z allegro i śmiga :D
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Nie odpala, problem z diagnozą

Post autor: Damian7546 »

Konik527 pisze:Tak udało się :) Okazało się, że najprościej w świecie nie dostawał paliwa ... wymieniałem filtr i sprawdzałem pompkę paliwa dlatego mnie to trochę pomieszało :P Prawdopodobnie któryś z tych zaworków cofał paliwo albo pompka za słabo biła dlatego wymieniłem całość tego wkładu pompy, filtra i pływaka na używke z allegro i śmiga :D
Mi drugi raz padła pompka w baku (średnio co 4 lata :) ) Oczywiście wymieniane na używki.
Masz może jakieś doświadczenie z nowymi pompkami ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości